Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chmielnik

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • GaGacek
    Member
    • 08-2004
    • 96

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marecki1410 Wyświetlenie odpowiedzi
    No to ja trochę odkopię. Chciałbym w tym roku posadzić trochę chmielu i chciałem się dowiedzieć, czy opłaca się kupować na allegro? Do browamatora dzwoniłem i pani powiedziała, że ona nic nie wie.
    Może ktoś miałby coś do sprzedania?
    [...]Najważniejsza k... jest piana ! Czasem piana siada ! Jak jest dużo alkoholu to jest mało piany ! Szklanki muszą k.... być czyste !
    Piwo traktować można azotem ( nie pomylić k.... z tlenkiem azotu) ![...]- sensor

    Comment

    • Marecki1410
      Member
      • 01-2009
      • 97

      Tak, tak. Już widziałem wczoraj...

      Comment

      • cipro
        Junior
        • 08-2009
        • 19

        Ponawiam pytanie szukam Karpy sadzonki spalt Select oraz Tettnanger hellp

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cipro Wyświetlenie odpowiedzi
        witam
        ma ktos jakies inne odmiany chmielu nie tylko nasze krajowe marynka lubelski
        szukam np spalt Select oraz Tettnanger mogą byc inne
        chetnie odkupie sztobry
        prosze o kontakt foks@wp.pl
        Ponawiam pytanie szukam Karpy sadzonki spalt Select oraz Tettnanger hellp

        Comment

        • cipro
          Junior
          • 08-2009
          • 19

          choroby chmielu pomocy !!!

          Koledzy coś się dzieje z moją plantacją na potęgę opadają licie objawy najpierw żółkną potem brązowieją schną z dołu liści nic nie widać młode pędy i łodygi tez schną co to jest podlewam dziennie nie mogę tego zdiagnozować boje się o zbiory dołączając fotografie
          Pozdrawiam Kol
          Attached Files

          Comment

          • bumbastic
            Senior
            • 08-2008
            • 134

            U mnie z kolei plagą są ślimaki. Co je pozdejmuję to nowe włażą i jeszcze się rozmnażają gdzieś na łodygach.
            Na wiosnę przesadziłem Marynkę w inne miejsce. Ledwo wyrosła ale już ma szyszki natomiast Lubelski, który urósł gigantyczny prawie nie ma szyszek. Czy Lubelski później kwitnie czy o co chodzi?

            Comment

            • cayman9
              Junior
              • 07-2011
              • 17

              skoro nie możesz sobie poradzić ze ślimakami to polecam środek ślimakol...
              fajnie je wysusza i problem z głowy

              Comment

              • GaGacek
                Member
                • 08-2004
                • 96

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cipro Wyświetlenie odpowiedzi
                Koledzy coś się dzieje z moją plantacją na potęgę opadają licie objawy najpierw żółkną potem brązowieją schną z dołu liści nic nie widać młode pędy i łodygi tez schną co to jest podlewam dziennie nie mogę tego zdiagnozować boje się o zbiory dołączając fotografie
                Pozdrawiam Kol
                Co Ty do nas rozmawiasz!? Brak znaków przystankowych utrudnia zrozumienie.


                Ze zdjęcia ogólnego tzn. ostatniej fotografia wygląda, że wszystko w porządku, a że liście schną od dołu to chyba normlane przy tak dużej roślinie. Ja widzę dwa sposoby rozwiązania problemu. Pierwszy to zebrać kilka liści w różnym zawansowaniu „choroby” i udać się do sklepu z opryskami i zapytać się „speca” co jest nie tak (np. w Warszawie na al. Krakowskiej przy centrum ogrodnictwa nie ma z tym problemu). Drugi to przejrzeć litaraturę zamieszczoną TU

                Będzie wszystko dobrze, zbiory już niebawem.
                Last edited by GaGacek; 25-08-2011, 12:06.
                [...]Najważniejsza k... jest piana ! Czasem piana siada ! Jak jest dużo alkoholu to jest mało piany ! Szklanki muszą k.... być czyste !
                Piwo traktować można azotem ( nie pomylić k.... z tlenkiem azotu) ![...]- sensor

                Comment

                • bogna1
                  Junior
                  • 05-2008
                  • 13

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bumbastic Wyświetlenie odpowiedzi
                  Na wiosnę przesadziłem Marynkę w inne miejsce. Ledwo wyrosła ale już ma szyszki natomiast Lubelski, który urósł gigantyczny prawie nie ma szyszek.
                  A u mnie jest na odwrót. Mimo że rosną obok siebie marynka i lubelski to z lubelskiego już zbieram szyszki a na marynce są gdzie niegdzie zawiązki szyszek. Jeśli chodzi o ślimaki to jednak wolą marynke. Jest ich na niej sporo(ręcznie usuwam), a na lubelskim prawie żadnego. Trochę szkoda ale w tym roku to raczej z marynki nic nie zbiorę. A czy u innych kolegów też jest taki ewenement?

                  Comment

                  • bumbastic
                    Senior
                    • 08-2008
                    • 134

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bogna1 Wyświetlenie odpowiedzi
                    A u mnie jest na odwrót.
                    A masz 100% pewności, która to Marynka, a który Lubelski? Bo ja właśnie nie jestem pewien co gdzie mam, bo zapomniałem co gdzie sadziłem. Po wyglądzie i opisach na forum wyszło mi tak jak jest ale mogę się mylić.

                    Comment

                    • bogna1
                      Junior
                      • 05-2008
                      • 13

                      Sęk w tym że gdzieś zapisałem ich kolejność ale teraz to i ja nie dam głowy który jest który. Jeden już mam zebrany i leży w zamrażalniku ale ten niby marynka dopiero jakby zaczynał rosnąć. Jeszcze trochę czasu do zimy jest może zdąży urosnąć.

                      Comment

                      • czubas
                        Member
                        • 11-2007
                        • 46

                        witam, pytanie moje brzmi, są jakieś standardowe opryski (profilaktycznie) dla lube i marynki? praktycznie co roku mi chorują, brązowe plamy, dzięki za odp, pozdrawiam

                        Comment

                        • oozz
                          Member
                          • 07-2011
                          • 53

                          W powietrzu widać wiosnę (no prawie).
                          Czy ktoś we Wrocławiu lub okolicy będzie miał zbędne sztobry?
                          Chętnie bym przygarnął na wiosnę.

                          Comment

                          • czubas
                            Member
                            • 11-2007
                            • 46

                            a kto by nie przygarną

                            Comment

                            • oozz
                              Member
                              • 07-2011
                              • 53

                              Moja żona .
                              Twierdzi, ze to fanaberia, ale na razie przekonałem ją że będzie ładniejszy od bluszczu na siatce

                              Pocieszam się, że może w tym roku także będzie można zamówić.

                              Comment

                              • czubas
                                Member
                                • 11-2007
                                • 46

                                jakby co masz allegro, kupowałem tam od miłej pani i jestem zadowolony ale zapisy będą na pewno
                                Last edited by czubas; 19-01-2012, 08:02.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎