Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ekstrakt pszeniczny WES

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Małażonka
    Senior
    • 03-2003
    • 4602

    #16
    Miałam tylko jedno doświadczenie z ekstraktem pszenicznym WES - nie najlepsze. Chyba chwilowo daruję sobie robienie pszeniczniaków - teraz zabieram się za warzenie stouta

    Comment

    • oryks
      Senior
      • 01-2002
      • 297

      #17
      Ja dla odmiany daruję sobie piwa z gotowców, ten pszeniczniak WES to był mój drugi gotowiec. Wolę już sam chałupniczo zesłodować pszenicę, miałem wtedy lepsze efekty. Drożdże w tej trefnej warce były tzw "Pawciowe" więc bez zarzutów. Fakt, że jestem zwolennikiem zwykłej kuchennej czystości przy warzeniu ale to była pierwsza skwaśniała warka z ponad 30 dobrych.
      Nie drożdże, nie ekstrakt, pewnie trzeba to zakwalifikować jako zwykły wypadek przy pracy, prędzej czy późnie jakaś warka musi się zepsuć.

      Comment

      • iron
        Senior
        • 08-2002
        • 6703

        #18
        Jeszcze jedno pytanie dla "kwaśniaków"
        Kiedy kupiliście swoje ekstrakty?
        Bardziej adekwatne byłoby pytanie o numer serii lub datę ważności ekstraktów, ale obawiam się że tego nie zanotowaliśmy. Jedynym wytłumaczeniem - jeśli trzymać się tezy, że ekstarakt pszeniczny był trefny - jest właśnie nieudana jedna partia tegoż.
        My swój kupiliśmy w styczniu.
        No ale po przemyśleniu sama data kupna chyba nic nie wniesie do sprawy.
        Tajemnicę niepowodzenia feralne piwo zabierze pewnie do grobu - czyli jak nie poprawi się jego smak (dam mu na to parę miesięcy) to pewnie do klopa
        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
        Rock, Honor, Ojczyzna

        Comment

        • Małażonka
          Senior
          • 03-2003
          • 4602

          #19
          Do jakiego klopa? Uważaj na Pjenknikowe kuksańce . W najgorszym wypadku zawieziemy owo kwaśne Pjenknikowi (a On niech zrobi z nim co chce), bądź rozdamy jako swoistą rzadkość (Ty się ciesz, że wyszło tylko 14 litrów tego specyfiku )

          Comment

          • iron
            Senior
            • 08-2002
            • 6703

            #20
            No wiesz co - jaka Ty jesteś. Klop też człowiek, też czasem chce się napić (ach te Kady )
            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
            Rock, Honor, Ojczyzna

            Comment

            • Borysko
              Senior
              • 02-2004
              • 1144

              #21
              Warzyłem pszeniczniaka z gotowca WES'a z dodatkiem ekstraktu pszenicznego 0,5kg kupionego na pocz. lutego br. Piwko - pycha, nic nie skwaśniało!

              Comment

              • mario123
                Senior
                • 01-2003
                • 250

                #22
                Czy wasze też takie klarowne?

                Uwarzyłem pszeniczniaka z zestawu Browamator (z dodatkiem dużej puszki ekstraktu jęczmiennego i małej puszki pszenicznego) na drożdżach z zestawu. Piwo wyszło dobre, ale dziwi mnie klarowność tego piwa. Mimo, że nie stosowałem cichej fermentacji, tylko bezpośrednio po fermentacji burzliwej butelkowałem, to piwo jest podejrżanie klarowne. Nawet ta klarownośc mi przeszkadza, bo przecież przyzwyczajony jestem do mętnych piw pszenicznych ze sklepu. Zaś moje piwo jest zupełnie klarowne po pierwszym nalaniu do szklanicy. Dopiero po upiciu i dolaniu reszty, piwo przybiera właściwą mętną postać.
                Może wiecie dlaczego to piwo jest tak klarowne? Przecież to pszeniczniak!

                Comment

                • pjenknik
                  • 08-2001
                  • 3388

                  #23
                  A jaki tam pszeniczniak. Zwykła podróba. W pszeiczniaku mas ponad 50% słodu pszenicznego. A u Ciebie? 30%?
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • Ka_Dar
                    Senior
                    • 03-2003
                    • 248

                    #24
                    pjenknik napisał(a)
                    A u Ciebie? 30%?
                    A dokładniej ponad 45%

                    Comment

                    • pjenknik
                      • 08-2001
                      • 3388

                      #25
                      A jeszcze dokładniej prawie 40%
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23807

                        #26
                        Odp: Czy wasze też takie klarowne?

                        mario123 napisał(a)
                        Nawet ta klarownośc mi przeszkadza, bo przecież przyzwyczajony jestem do mętnych piw pszenicznych ze sklepu. Zaś moje piwo jest zupełnie klarowne po pierwszym nalaniu do szklanicy. Dopiero po upiciu i dolaniu reszty, piwo przybiera właściwą mętną postać.
                        Może wiecie dlaczego to piwo jest tak klarowne? Przecież to pszeniczniak!
                        bądź co bądź nawet komercyjnie warzone pszeniczniaki tak się zachowują jeśli pozwoli się im odstać w spokoju.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • pawcio1
                          Senior
                          • 03-2003
                          • 363

                          #27
                          Moje 2 pszeniczniaki z ekstraktu wes-a wyszły bez zarzutu .
                          Jesli chodzi o partię to były z tych testowych .
                          Drożdze za kazdym razem "pawciowe"

                          Śmiesznie się to czyta.Jak kiedyś wprowadzę je na rynek to już mam gotową nazwę.

                          Comment

                          • pawcio1
                            Senior
                            • 03-2003
                            • 363

                            #28
                            Odp: Czy wasze też takie klarowne?

                            mario123 napisał(a)
                            Uwarzyłem pszeniczniaka z zestawu Browamator (z dodatkiem dużej puszki ekstraktu jęczmiennego i małej puszki pszenicznego) na drożdżach z zestawu. Piwo wyszło dobre, ale dziwi mnie klarowność tego piwa. Mimo, że nie stosowałem cichej fermentacji, tylko bezpośrednio po fermentacji burzliwej butelkowałem, to piwo jest podejrżanie klarowne. Nawet ta klarownośc mi przeszkadza, bo przecież przyzwyczajony jestem do mętnych piw pszenicznych ze sklepu. Zaś moje piwo jest zupełnie klarowne po pierwszym nalaniu do szklanicy. Dopiero po upiciu i dolaniu reszty, piwo przybiera właściwą mętną postać.
                            Może wiecie dlaczego to piwo jest tak klarowne? Przecież to pszeniczniak!
                            Miąchnij butelką to będziesz miał prawdziwe hefe-weizen

                            Comment

                            • biermann
                              Senior
                              • 09-2001
                              • 2552

                              #29
                              Też nie mam nic do zarzucenia temu ekstraktowi. Robiłem na nim Biermanweizena z drożdżami "pawciowymi" i wg "mła" wyszło idealnie
                              "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                              Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                              Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                              Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                              Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                              Comment

                              • wojtek1
                                Senior
                                • 02-2004
                                • 118

                                #30
                                Odp: Ekstrakt pszeniczny WES

                                crizz napisał(a)
                                Chciałbym prosić o wpisywanie w tym temacie wrażeń z warzeń piwa pszenicznego z ekstraktu WES. Dlaczego? Moje piwo z tego ekstraktu skwaśniało. Oryksa i Małejżonki także. Zastanawiam się, czy to zbieg okoliczności, czy może coś rzeczywiście jest nie tak z tym ekstraktem?
                                No to ja jestem ten czwarty pechowiec. Skład taki jaki opisał Mario123. Co prawda smak mi nie przeszkadza więc do klopa nie pójdzie. A brewkit przyjechał do mnie w drugim tygodniu stycznia. Myślę, że nie był to błąd w sztuce bo jakoś inne warki wychodzą. Kto wie czy faktycznie jakaś partia nie była felerna.
                                Trudno się mówi i pije się dalej.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎