Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo imprezowo-hurtowe prośba o pomoc!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • admiro
    Senior
    • 05-2005
    • 248

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wogosz Wyświetlenie odpowiedzi
    Może najprościej by było, gdyby Admiro skontaktował się z najbliższym UC i zapytał u źródła jak oni to widzą i koniecznie napisał co mu odpowiedzieli. Mnie ta sprawa bardzo interesuje, bo też na większych imprezach (choć zamkniętych) miałem okazję częstować swoim piwem, choć oczywiście w znacznie mniejszej ilości. Jednak z punktu widzenia ustawy o pod. akcyzowym ilość pewnie nie ma znaczenia.
    Czyli muszą przetrzeć szlak, sprawdzę to i dam znać na forum.
    Moje piwo jest bezcenne.

    Schizma miodowa.

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
      Hmm. Piwo na własny użytek produkować można? Można. Rozdawać znajomym można? można. Impreza niewielka? Niewielka. Wydzielamy obszar, stawiamy szyld "impreza prywatna", zapoznajemy się z każdym wchodzącym, dbamy o odpolitycznienie, można dodać jakieś balony dla picu. No i wg. mnie w tym momencie wszystko pozostaje legalne. Użytek własny.
      Zawsze fascynują mnie ludzie, którzy mają proste recepty na wszystko.
      1. Piwo na własny użytek produkować można.
      2. Rozdawać znajomym NIE można. W ustawie jest mowa o rodzinie.
      3. Oczywiście nie doczytałeś, że szczegółowe warunki zwolnienia z podatku określi minister finansów w stosownym rozporządzeniu. A w rozporządzeniu stoi, że za sprzedaż uważa się również DAROWANIE wyrobu akcyzowego, czyli wszelkiego rodzaju poczęstunki, gratisy, degustacje itp.

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #33
        Lepiej tego nie rób. Zawsze obowiązuje zasada, żeby nie niepokoić lwa. Chyba, że nie przeszkadza tobie, że lew będzie potem długo i upierdliwie sprawdzał, co miałeś na myśli.

        Comment

        • darko
          Senior
          • 06-2003
          • 2078

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wogosz Wyświetlenie odpowiedzi
          Może najprościej by było, gdyby Admiro skontaktował się z najbliższym UC i zapytał u źródła jak oni to widzą i koniecznie napisał co mu odpowiedzieli.
          Pomysł chybiony. Przerabiałem podobne tematy. UC na tak postawione pytanie nie da nikomu odpowiedzi na piśmie. Co najwyżej mogą wyrazić swoje zdanie gdy przyjdziesz do nich jako klient. Jak przyjdzie co do czego, i tak zrobią co będą chcieli i wyprą się wszystkiego na co się umówiłeś. Nie ma co liczyć na to, że ktoś się pod jakimś zezwoleniem na rozdawanie piwa podpisze.

          Comment

          • darko
            Senior
            • 06-2003
            • 2078

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
            W ustawie jest mowa o rodzinie.
            Krzysiu, podaj proszę w którym miejscu, bo ja nie mogę tego znaleźć. Wydawało mi się, że w ustawie jest tylko określenie "na własny użytek" (cokolwiek to znaczy).

            Comment

            • delvish
              Senior
              • 11-2004
              • 3508

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
              A w rozporządzeniu stoi, że za sprzedaż uważa się również DAROWANIE wyrobu akcyzowego, czyli wszelkiego rodzaju poczęstunki, gratisy, degustacje itp.
              To wynika z wprost z samej ustawy.
              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
              (Frank Zappa)

              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

              Comment

              • zgroza
                Senior
                • 03-2008
                • 3597

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                Zawsze fascynują mnie ludzie, którzy mają proste recepty na wszystko.
                2. Rozdawać znajomym NIE można. W ustawie jest mowa o rodzinie.
                .
                Dążenie do prostoty jest naturalne u człowieka, który nie jest biurokratą. Optymalizacja dostępnych środków.

                W ustawie nowej (tej od marca 2009) nie ma słowa rodzina.

                W rozporządzeniu jest również lakoniczny tekst
                § 12. Zwalnia się od akcyzy piwo, wino i napoje fermentowane wytworzone domowym
                sposobem przez osoby fizyczne na własny uŜytek i nieprzeznaczone do sprzedaŜy.
                Interpretacja własnego użytku wg mnie jest taka jak wyżej.
                Last edited by zgroza; 01-06-2009, 12:14.
                Lotna ekspozytura browaru

                Też Was kocham.

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  #38
                  Przy okazji - znalazłem temat, w którym to dyskutowano: http://www.browar.biz/forum/showthre...lnienie+akcyzy

                  Comment

                  • delvish
                    Senior
                    • 11-2004
                    • 3508

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
                    Interpretacja własnego użytku wg mnie jest taka jak wyżej.
                    Sęk w tym, że UC może przyjąć odmienną od Twojej interpretację użytku własnego.
                    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                    (Frank Zappa)

                    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                    Comment

                    • wogosz
                      Senior
                      • 12-2005
                      • 1007

                      #40
                      Nie jestem biegły w podatkach, ale Krzysiu ma pewnie jak zwykle rację. Chciałbym przypomnieć słynną sprawę piekarza, który darmo przekazywał niesprzedany chleb dla kuchni pomagającej bezdomnym. UKS go dorwał za nieodprowadzony VAT od darowizny i facet zbankrutował. W przypadku piwa to jest oczywiście podatek akcyzowy, a nie VAT, ale mechanizm darowizny jest z pewnie taki sam.

                      Comment

                      • zgroza
                        Senior
                        • 03-2008
                        • 3597

                        #41
                        Różnica pomiędzy piekarzem a piwowarem domowym jest taka, że piekarz to była działalność gospodarcza, a piwowar to osoba prywatna. Użytek własny to również zorganizowanie imprezy ze znajomymi. Jeżeli nie, to ja się przyłączam do Partii Piratów. W Szwecji mają mieć 8 %
                        Lotna ekspozytura browaru

                        Też Was kocham.

                        Comment

                        • darko
                          Senior
                          • 06-2003
                          • 2078

                          #42
                          Mechanizm jest trochę inny, bo za produkcję bez odprowadzania akcyzy mimo takiego obowiązku grozi bezwarunkowy pierdel.

                          Comment

                          • artur2
                            Senior
                            • 02-2008
                            • 535

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika admiro Wyświetlenie odpowiedzi
                            Spodziewana frekwencja: ok 100 osób
                            Skoro piwo można robić jedynie na własny użytek, to co będzie jak piwo uwarzy jednocześnie 100 osób ?
                            Wystarczy, że po kolei wszyscy chociaż zamieszają w garze zaciernym...
                            To uwarzone piwo stanie się w ten sposób również ICH własnością i spokojnie można będzie je wypić
                            Mniej alkoholu, więcej smaku !
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #44
                              No to chyba 90% osób warzących piwa domowe popełnia przestępstwo. Są one rozdawane innym osobom, listy "browarów" łamiących prawo mozna znależć tu: http://www.browar.biz/forum/forumdisplay.php?f=152
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • Krzysiu
                                Krzysiu
                                • 02-2001
                                • 14936

                                #45
                                Tak jest. Na razie nikogo to nie obchodzi, ale jak minister finansów zwęszy, że jest na tym niemały pieniądz do wsparcia budżetu, to nie oczekujcie litości.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎