Ogłoszenie

Collapse

Zasady zamieszczania ofert

Zamieszczanie prywatnych ofert kupna / sprzedaży / wymiany / odstąpienia sprzętu i surowców piwowarskich jest bezpłatne (jeśli oferty nie noszą znamion handlu na większą skalę).



Ograniczenie dotyczące ofert sprzedaży:

- Zarejestrowani Użytkownicy mogą zamieścić jedną NIEKOMERCYJNĄ ofertę sprzedaży na miesiąc.

- PremiumUżytkownicy mogą zamieszczać NIEKOMERCYJNE oferty sprzedaży bez większych ograniczeń o ile nie jest to działalność konkurencyjna wobec Browar.Biz i/lub naszych Partnerów.



Mam nadzieję że tą drobną szykanę przyjmiecie ze zrozumieniem i w razie chęci częstszej sprzedaży wesprzecie Browar.biz finansowo zostając PremiumUżytkownikami co, poza nieograniczoną możliwością zamieszczania ofert sprzedaży, daje też dodatkowe udogodnienia w serwisie.



Z góry dziękuję



Aha, zastrzegam sobie prawo usunięcia ogłoszenia bez podania przyczyny, choć zawsze będę się starał uzasadnić swoją decyzję.
See more
See less

Kegi 10,5 l

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bulipunk
    Member
    • 11-2008
    • 94

    Kegi 10,5 l

    Witam,

    Szukałem sobie kegów i znalazłem coś takeigo. Niestety facet nie chce mi sprzedać tylko 10szt.



    Więc jest opcja że albo się zbierzemy w kupę albo... napisał mi że jak nie znajdzie chętnego na wszystko to się odezwie. Zobaczymy... Liczę na to, bo rozmiar 10l bardzo mi pasuje!

    Swoją drogą, może ktoś wie jaki tam jest fitting?

    Pozdrawiam,
    Buli
    Michał-BULI-Nowak

    I said firmly "NO" for any alcohol... but it doesn't listen me :) and I am happy with it :)
  • darko
    Senior
    • 06-2003
    • 2078

    #2
    Ile kosztuje jedna sztuka?

    Comment

    • wogosz
      Senior
      • 12-2005
      • 1007

      #3
      Facet ma 70 sztuk i chce wszystkie sprzedać razem. Daje to ok. 71 zł za sztukę czyli drogo. Do tego niezbyt popularny fitting, o ile się nie mylę typu M.

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10738

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wogosz Wyświetlenie odpowiedzi
        Facet ma 70 sztuk i chce wszystkie sprzedać razem. Daje to ok. 71 zł za sztukę czyli drogo. Do tego niezbyt popularny fitting, o ile się nie mylę typu M.
        Oj tam mało popularny , nie jest to czasem jak w żywcu ?
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • wogosz
          Senior
          • 12-2005
          • 1007

          #5
          Nie używam żywieckich, ale czy nie oni nie mają fittingów typu S?

          Comment

          • bulipunk
            Member
            • 11-2008
            • 94

            #6
            Mi najbardziej podoba się rozmiar jak pisałem. Na domowe piwo wsam raz... i do lodówki wejdzie łatwiej niż Cornelius. Problem tylko z myciem...
            A co do fittingu to nie popularny mówicie? hym... Ja dopiero zamierzam zacząć z kegami i kompletuję powoli sprzęt...

            Pan napisał że się zastanowi. Nad ceną też niech się zastanowi... 71 PLN to sporo. Zobaczymy.
            Michał-BULI-Nowak

            I said firmly "NO" for any alcohol... but it doesn't listen me :) and I am happy with it :)

            Comment

            • zgoda
              Senior
              • 05-2005
              • 3516

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bulipunk Wyświetlenie odpowiedzi
              Mi najbardziej podoba się rozmiar jak pisałem. Na domowe piwo wsam raz... i do lodówki wejdzie łatwiej niż Cornelius. Problem tylko z myciem...
              Właśnie, jak się to-to myje?
              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

              Comment

              • wogosz
                Senior
                • 12-2005
                • 1007

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Zgoda
                Właśnie, jak się to-to myje?
                Tak samo jak wszystkie inne kegi - tylko chemicznie. Samo piwo nie pozostawia w zasadzie osadów, a dopóki jest w kegu nic na ściankach nie obeschnie. Drożdże z dna łatwo wypłukać, stal od wewnątrz jest bardzo gładka. Ja co jakiś czas stosuję w kegu roztwór gorącego wodorotlenku sodu, aby usunąć ewentualny kamień piwny, a po każdym opróżnieniu i wypłukaniu kega, wlewam do niego trochę roztworu dezynfekcyjnego i tak przechowuję. Potem tylko przepłuczę wrzątkiem i jest gotowy do użycia.

                Comment

                • bulipunk
                  Member
                  • 11-2008
                  • 94

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wogosz Wyświetlenie odpowiedzi
                  Tak samo jak wszystkie inne kegi - tylko chemicznie. Samo piwo nie pozostawia w zasadzie osadów, a dopóki jest w kegu nic na ściankach nie obeschnie. Drożdże z dna łatwo wypłukać, stal od wewnątrz jest bardzo gładka. Ja co jakiś czas stosuję w kegu roztwór gorącego wodorotlenku sodu, aby usunąć ewentualny kamień piwny, a po każdym opróżnieniu i wypłukaniu kega, wlewam do niego trochę roztworu dezynfekcyjnego i tak przechowuję. Potem tylko przepłuczę wrzątkiem i jest gotowy do użycia.

                  Wogosz, ale jak wlewasz przez ten fitting? Lejkiem? Chyba trzeba mieć jakieś specjalne gniazdo do czyszczenia. Przecież nie otworzysz kega (kegu?) i nie wlejesz wody z kranu żeby wypłukać...
                  w/w mnie zastanawia właśnie przed całą tą zabawą z kegami.

                  A ten fitting na w/w kegach ? Naprawdę ciężko dostać "wtyczkę" (czy jak to się tam nazywa) do niego?
                  Michał-BULI-Nowak

                  I said firmly "NO" for any alcohol... but it doesn't listen me :) and I am happy with it :)

                  Comment

                  • blaha
                    Junior
                    • 05-2009
                    • 15

                    #10
                    Głowice do fittingu można kupić za 40-60zł na Allegro. Fitting można napełniać przez nią, albo fitting rozebrać całkiem- niektóre sa na gwint i przy wykorzystaniu specjalnego klucza idą się otworzyć dość łatwo. Więcej tu:

                    Comment

                    • bulipunk
                      Member
                      • 11-2008
                      • 94

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika blaha Wyświetlenie odpowiedzi
                      Głowice do fittingu można kupić za 40-60zł na Allegro.
                      Ale jaki to wkońcu fitting? M?


                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika blaha Wyświetlenie odpowiedzi
                      Fajna stronka. Nigdy jej jakoś nie widziałem... Ciekawości są o tej dziedzinie (kegach) o której teraz myślę.

                      Jak myślicie? warto się pchać w te małe 10,5l kegi czy uderzyć w Corneliusy? Zastanawiam się właśnie...
                      Michał-BULI-Nowak

                      I said firmly "NO" for any alcohol... but it doesn't listen me :) and I am happy with it :)

                      Comment

                      • darko
                        Senior
                        • 06-2003
                        • 2078

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wogosz Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ja co jakiś czas stosuję w kegu roztwór gorącego wodorotlenku sodu, aby usunąć ewentualny kamień piwny
                        Kamień to raczej kwasem.

                        Comment

                        • hasintus
                          Senior
                          • 07-2006
                          • 850

                          #13
                          Jak by były po 30-40 złotych to by było warto. Ten fitting bardzo łatwo się otwiera, wystarczy opaska zaciskowa i kilka małych nakrętek. Jeszcze łatwiej się zamyka. Takie małe kegi bardzo wygodna rzecz.

                          Comment

                          • uups
                            Junior
                            • 12-2009
                            • 13

                            #14
                            rozmawiałem z tym gościem chce puścić wszystko na raz
                            z ceną zszedł na telefon do 60 zł ale moim zdaniem to i tak jest dużo
                            według mnie cena przy tej ilości powinna oscylować gdzieś 45 zeta nie więcej
                            ale jakby co to ja bym parę sztuk wziął

                            Comment

                            • anteks
                              maruda
                              • 08-2003
                              • 10738

                              #15
                              Też chętnie kilka przygarnę
                              Mniej książków więcej piwa

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎