Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dąbrowar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pawdab
    Member
    • 07-2012
    • 39

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kazimierz_W Wyświetlenie odpowiedzi
    Akurat też mam ten zestaw i będę go niebawem robił. Ścigamy się który lepszy?
    możemy mały sparring urządzić, pod warunkiem oczywiście że moje zapasy generała doczekają do czasu kiedy twoje będzie gotowe

    suche drożdże w saszetkach też w lodówie trzymasz ?

    Comment

    • Kazimierz_W
      Senior
      • 05-2009
      • 689

      #17
      Na opakowaniu stoi by trzymać w chłodnym, to tak czynię. Kiedyś chmielu nie trzymałem w zamrażalniku i musiałem pić takie sobie, niegorzkie piwo.
      Po prostu grzecznie odłóż mi buteleczkę. Moje będę warzył w grudniu, więc pod koniec lutego będzie do picia.
      Browar Bociana smaczny od rana
      Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

      http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

      Comment

      • pawdab
        Member
        • 07-2012
        • 39

        #18
        No dobra, postaram się flaszeczkę sparringową odłożyć.

        Co do trzymania chmielu w zamrażalce - czy mowa o granulacie dodawanym do zestawów BA w szczelnym plastikowym opakowaniu? Do głowy by mi nie przyszło żeby go mrozić...

        Comment

        • lukasz120222
          Member
          • 08-2012
          • 39

          #19
          Paweł nie przejmuj się ja dopiero po miesiącu schowałem drożdże i chmiel do lodówki. Myślę że mimo wszystko nic złego się nie stało/stanie.

          Po twojej namowie spróbowałem swojego piwka, w końcu minął już miesiąc Piwko ma fajną barwę wpadającą w brąz, troszkę słabą pianę (być może to wina tego że było zbyt zimne), przyjemny słodowy zapach. Troszkę mało nachmielone, chociaż mama mówi że czuje mocną goryczkę. Osad opadł na dno i mimo obaw wyszło całkiem spoko piwko
          Last edited by lukasz120222; 29-11-2012, 16:01.

          Comment

          • pawdab
            Member
            • 07-2012
            • 39

            #20
            zaraz, zaraz, przecież do mikołajek miałeś zaczekać

            no dobra, dziś już do piwnicy schodzić nie będę, ale jutro przeniosę drożdże i chmiel do lodówy.

            tak mnie też kusi żeby jutro coś uwarzyć... wszak trzy zestawy w piwnicy patrzą na mnie tak jakoś ponaglająco i fermentor akurat wolny jeden się znajdzie...

            Comment

            • lukasz120222
              Member
              • 08-2012
              • 39

              #21
              Ja w sobotę od rana zabieram się za Kolsha z zestawu z CP Mam nadzieję że poandrzejkowy kac nie przeszkodzi mi przy warzeniu

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎