Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BroBart

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • barsliw
    Senior
    • 08-2013
    • 289

    BroBart

    Witam wszystkich.
    Postanowiłem zacząć swoją przygodę z domowym piwowarstwem. Na razie oczywiście brewkit, IPA. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Początkowe Blg w granicach 15. Staram się jakoś ściśle nie trzymać przepisu, bo czy piwo będzie miało 5.5 czy 6% jest mi obojętne. W każdym razie po tygodniu od nastawienia cały czas plumka.. Dziś zamierzam zmierzyć Bailing żeby się przekonać co w piwie piszczy.
    Następnym krokiem będzie pils z ekstraktów, z samodzielnym chmieleniem itd., ale chyba w ilości tylko 10l. Wiem, wiem jak robić piwo to przynajmniej 20L, jednak dla treningu wolę mniejszą ilość. Jak ma się coś skopsac to lepiej wylac 10 niż 20
    Na razie tyle. Pomierzę, napiszę.
  • barsliw
    Senior
    • 08-2013
    • 289

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika barsliw Wyświetlenie odpowiedzi
    Witam wszystkich.
    Postanowiłem zacząć swoją przygodę z domowym piwowarstwem. Na razie oczywiście brewkit, IPA. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Początkowe Blg w granicach 15. Staram się jakoś ściśle nie trzymać przepisu, bo czy piwo będzie miało 5.5 czy 6% jest mi obojętne. W każdym razie po tygodniu od nastawienia cały czas plumka.. Dziś zamierzam zmierzyć Bailing żeby się przekonać co w piwie piszczy.
    Następnym krokiem będzie pils z ekstraktów, z samodzielnym chmieleniem itd., ale chyba w ilości tylko 10l. Wiem, wiem jak robić piwo to przynajmniej 20L, jednak dla treningu wolę mniejszą ilość. Jak ma się coś skopsac to lepiej wylac 10 niż 20
    Na razie tyle. Pomierzę, napiszę.
    Aha, oczywiście mile widziane komentarze

    Comment

    • zgoda
      Senior
      • 05-2005
      • 3516

      #3
      Nie tak łatwo jest coś skopać, a tylko będziesz żałował, że masz mało piwa. Zostań przy 20 litrach.
      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

      Comment

      • barsliw
        Senior
        • 08-2013
        • 289

        #4
        Tak mówisz... Zrobię jedną warkę 10L i zobaczę co z tego wyjdzie. Jeśli nic nie sknocę to jadę z 20L. A potem, w miarę nabierania wprawy i kompletowania bardziej "zaawansowanego" sprzętu, zmierzę się z zacieraniem.

        Comment

        • barsliw
          Senior
          • 08-2013
          • 289

          #5
          Po zmierzeniu wyszło ok. 3Blg,więc decyzja zapadła- do butelek. Stało to to ok. 2 tygodni,więc sporo dłużej niż w przepisie. Mniejsza z tym, to nie apteka. Butelkowanie poszło w miarę szybko. Po ok. 3gr cukru na butelkę w tym jedna PET 1,5L dla kontroli nagazowania. Kapslowanie też poszło łatwo. Czekamy na efekty.

          Tymczasem w 15L baloniku plumka już 100% sok jabłkowy, który docelowo za czas jakiś stanie się cydrem. No może nie takim oryginalnym cydrem,bo dostał trochę cukru dla mocy,ale zawsze to coś. Oczywiście zamówiony też ksylitol,bo nie każdy lubi wytrawny cydr.

          Z niecierpliwością czekam na przesyłkę z BA. Jedzie jasny ekstrakt. Trochę Marynki, trochę Lubelskiego i trochę Citry. Do tego Safale US-05.
          Z racji tego,że wybór ekstraktów jest dość ograniczony dochodzę do wniosku,żeby kupić ze 2kg słodu i na próbę zrobić zacier. Jakiegoś Pale Ale. A potem połaczyć to z ekstraktem jasnym z BA. Tak żeby na małej ilości nauczyć się procesu.
          O efektach poinformuję.

          Comment

          • aniolhc
            Junior
            • 04-2012
            • 21

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika barsliw Wyświetlenie odpowiedzi
            Witam wszystkich.
            Na razie oczywiście brewkit, IPA. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Początkowe Blg w granicach 15.
            Jaki kit? I co do tego kita zamiast cukru? Mi z dwóch puch 1,7kg ekstraktu w syropie wyszło tylko 11 BLG

            Comment

            • barsliw
              Senior
              • 08-2013
              • 289

              #7
              Betterbrew IPA 2,1kg + 0,5kg ekstraktu w proszku + 0,7kg cukru białego. Wyszło tak jak napisałem, tylko zatrzymałem się na 20L total.

              Comment

              • barsliw
                Senior
                • 08-2013
                • 289

                #8
                No i stało się. Nie mogłem się powstrzymać. 5 dni od rozlewu otworzyłem butelczynę 0,33.
                Gaz jest. Piana szybko się pojawia i szybciutko znika. Coca Cola Style.
                Prawie klarowne.
                Smak gorzki jak na IPA przystało. Jest też jakaś kwaskowość. Mam nadzieję, że się nie pogłębi i okaże się ona cechą piwa a nie wadą.
                Aromatów IPA nie zarejestrowałem za bardzo. Pewnie musi poleżeć (jeśli zdąży) albo to taki brew kit
                Jak na pierwszy raz da się wypić,wiec nie ma co marudzić.

                Comment

                • barsliw
                  Senior
                  • 08-2013
                  • 289

                  #9
                  No i trafiłem na konsekwencje niedokladnego mycia butelek. Jedna otwarta była ok a kolejna miała zapach skarpetek. Smak zresztą też. Kolejna znów smakowita. Na przyszłość trzeba się bardziej przyłożyć do dezynfekcji.

                  Comment

                  • barsliw
                    Senior
                    • 08-2013
                    • 289

                    #10
                    Oczywiście nie żebym jadał skarpetki

                    Comment

                    • barsliw
                      Senior
                      • 08-2013
                      • 289

                      #11
                      Hmm...2 tygodnie po rozlewie zostały 4 butelki.
                      Ale były urodziny po drodze,wiec zeszło. Ale z pierwszym to chyba zawsze tak jest,że szybko schodzi.
                      W sobotę zabieram się za tą robotę na poważnie. Słody już kupione, gar też już czeka.
                      Pomysł też już jest. Zobaczymy co wyjdzie.

                      Zastanawia mnie jednak co innego. Na święta marzy mi się piwo dość mocne, słodowe, dość ciemne i co najważniejsze o aromacie suszonych owoców. Takie piwo a'la wigilijny kompot.
                      Domyślam się,że trzeba dodać do warzenia susz owocowy.
                      Ktoś coś takiego praktykował? Coś ktoś podpowie?

                      Comment

                      • barsliw
                        Senior
                        • 08-2013
                        • 289

                        #12
                        Stało się. W piatkowy wieczór dokonał się cud zacierania.
                        Brzeczka po warzeniu miała ok. 13,5 BLG.
                        Rano zadane drożdżakami. Ruszyło ok. 20:30 w sobotę.
                        Czekamy.
                        Attached Files

                        Comment

                        • barsliw
                          Senior
                          • 08-2013
                          • 289

                          #13
                          Małe wspomaganie ciemną pszenicą jurajską
                          Attached Files

                          Comment

                          • fidoangel
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 3489

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika barsliw Wyświetlenie odpowiedzi
                            Zastanawia mnie jednak co innego. Na święta marzy mi się piwo dość mocne, słodowe, dość ciemne i co najważniejsze o aromacie suszonych owoców. Takie piwo a'la wigilijny kompot.
                            Domyślam się,że trzeba dodać do warzenia susz owocowy.
                            Ktoś coś takiego praktykował? Coś ktoś podpowie?
                            Warzę coś takiego, wigilijnego, od lat. Zobacz w moim temacie.


                            No i pewnie po wpisaniu zapytania w wyszukiwarce, dostaniesz sporo ciekawych pomysłów .

                            EDIT: A przypomniałem sobie, że na tym piwie zakończyłem "dzienniczek"
                            Last edited by fidoangel; 06-10-2013, 19:37.
                            "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                            Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                            Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                            Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                            Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                            Comment

                            • barsliw
                              Senior
                              • 08-2013
                              • 289

                              #15
                              Doczytałem...warka 100
                              Przepis fajny, prosty - zwłaszcza dla początkującego.
                              Teraz moje pytanie:
                              Mam na stanie 3kg Wędzonego słodu Steinbach.
                              Czy on może byc bazą dla takiego piwa? Oczywiście wraz z dodatkiem jakiegoś ciemnego karmela.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎