Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Domowy browar "myszonów"

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mikas86
    Member
    • 08-2016
    • 38

    Domowy browar "myszonów"

    Witam wszystkich
    Moja pierwsza warka Coopers lager z brewkita 17.07.2016
    -Brewkit Coopers Lager 1,7kg
    -mix suchego ekstraktu z glukozą 1kg
    -chmiel Hallertauer granulat 50g
    -drożdże US 05(gdzieś wyczytałem że drożdże "no name" z zestawu lepiej zastąpić US 05 więc tak zrobiłem, nie mam pojęcia czy to będzie miało wpływ na efekt końcowy)
    Ekstrakty rozpuściłem w ciepłej wodzie i zagotowałem. Zlane do fermentora dopełniłem wodą do 21,5l.Wyszło ok 11,5 blg. Drożdże rehydratyzowałem w wodzie o temp 24st przez jakieś 3 godz(nie wiedziałem jeszcze że tyle czasu zajmie mi schłodzenie brzeczki). Zadałem je w temp. 27st.
    Fermentor postawiłem w piwnicy w temp 17st. Po tygodniu cały czas "bulkało" i pokrywa była mocno wybrzuszona blg ok 3 więc za radą pana ze sklepu Homebrew w Bydgoszczy(polecam) zostawiłem w spokoju na kolejny tydzień. 31 lipca przy ok 2blg zlałem na cichą dorzucając hallertauera. 7 sierpnia zabutelkowane ze 130g cukru w syropie za pomocą grety. Po mozolnych pobieraniach próbek i filtracji chmielin wyszło 20l piwka w różnej poj. butelkach.
    Moje spostrzeżenieiwko po burzliwej było bardziej klarowne niż po cichej, myślę że dekantując przez pończochę osad z chmielin się wzburzył. Po trzech dniach w butelkach widzę znaczną poprawę w klarowności zobaczymy tak za dwa tyg jak otworzę pierwszą butelkę. Przepraszam za taki obszerny opis, ale jako dla początkującego wszystko wydaje mi się ważne no to
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎