Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo Wielkiego_B

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wielki_B
    Senior
    • 02-2005
    • 1968

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
    Czyli posłużyłeś się zastrzeżonym znakiem (nazwą) towarowym

    Łuuups, pewnie się naraziłem odzywając w tym temacie
    Zrobiłem to z całą świadomością .
    Niestety (dla domowego browarnictwa), nie zajęły się mną te koncerny a ludzie stąd...

    Łuuups, pozdrawiam

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      Miałem to olać, ale nie mogę zasnąć, więc kilka słów komentarza:

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
      ...Kto jak kto, ale może wypadałoby abyś uszanował mój temat, zabierając stąd swoje komentarze...
      Nie ma takiego tematu na forum, żeby nie można się w nim wypowiedzieć. Wyjątkiem są techniczne tematy admina.

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
      ... Ale okazało się, że wytknięcie ci kilu popełnionych dyrdymałów w dziale "Polityka" zaowocowało z twojej strony czyhaniem na uderzenie we mnie z innej strony...
      Jakoś nie kojarzę tego "czyhania". Zabrzmiało to tak, jakbym kucał za krzakiem z bejsbolem w dłoni.

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
      ... Domyslam się też, że nie podobają ci się moje wypowiedzi w temacie browarnictwa domowego...
      Szczerze mówiąc, nie wszystkie mi się podobają. Ale nie wydałem na ciebie wyroku z tego tytułu.

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
      ... zwłaszcza te, które kwestionowały twój "autorytet"...
      Takowych nie zaobserwowałem. Może słabo patrzyłem, a może nie zdołałeś go podważyć.

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
      ...zaprzestałem opisywać tutaj swoje warzelnicze poczynania wkrótce po tym, jak Krzysiu załozył temat http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=56648...
      długo nie wiedziałem, co na to odpowiedzieć, aż w końcu wpadłem na koncept "Wielkieś mi poczyniła pustki w domu moim, moja droga Orszulo ...".

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
      ...Tylko ja odważyłem się na tym forum nazywać swoje warki: ŻYWIEC czy URQUELL...
      Żaden powód do chwały. Inni wymyślili to dużo, dużo wcześniej.

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
      ...Czekali więc na moją reakcję, która poszła do przechmielin...
      A więc jednak... Spisek. Żydzi czy cykliści? Więc jednak ja - w końcu kolarz...

      No cóż, w końcu 46 warek rocznie to nie w kij dmuchał.

      Comment

      • Wielki_B
        Senior
        • 02-2005
        • 1968

        Proszę administratora o usunięcie tego i powyższego postu, bo choć zaznaczyłem, że nie chcę tu śmieci, to do kolegi Krzysia to nie dotarło.

        PS. Lepiej było położyć się spać niż pisać takie bzdury. Nie masz w życiu poważniejszych zajęć niż popisywanie się na forum?!

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          Wziąłem przykład z ciebie.

          Comment

          • Wielki_B
            Senior
            • 02-2005
            • 1968

            Po 10 latach od uwarzenia ostatniej warki (nr 140), rok temu uwarzyłem kolejną.
            A potem kolejną. Tylko dolna fermentacja. Wznowienie, to wynik presji znajomych.

            Ta przerwa pozwoliła mi zrozumieć błędy zauroczenia piwowarstwem (byle więcej, byle szybko, bez względu na okoliczności).

            Wczoraj uwarzyłem warkę nr 151. Wszystkie to pilsy oraz maibock i porter.
            Gdyby ktoś potrzebował miarodajnej opinii nt. przydatności 10-letnich słodów (trzymanych z suchym pomieszczeniu) i takiż chmielów (te akurat w zamrażarce), to zapraszam na degustację.

            Mimo perturbacji, warto było tutaj poćwiczyć, a nawet pokłócić się. Sorki za młodzieńczą przemądrzałość.

            Pozdrawiam wszystkich, także politycznych przeciwników.

            Comment

            • anteks
              maruda
              • 08-2003
              • 10737

              Mniej książków więcej piwa

              Comment

              • Wielki_B
                Senior
                • 02-2005
                • 1968

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                No dobra, nie wszystkie warki są na starym słodzie.
                Część wywaliłem. Wykorzystałem tylko te, które organoleptycznie wydawały się okay.
                Podstawowym słodem jest jednak pilzneński barke.

                Ale np. porter 20,5 blg (20 litrów) został zrobiony na 5 kg barke z domieszką 1,5 kg starych monachijskich i palonych, a także w całości na starym chmielu z zamrażarki. Mam jeszcze chyba z pół kg granulatu hallertaua hersbruckera w granulacie i robię na nim i goryczkę, i aromat.

                Comment

                • fidoangel
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 3489

                  W Sylwestra widziałem ogromny krąg na niebie, wiedziałem, że ten rok będzie pełen niespodzianek .
                  "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                  Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                  Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                  Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                  Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                  Comment

                  • Maggyk
                    Szara Adminiscjencja
                    • 05-2004
                    • 5615

                    Dzień dobry Wielki_B
                    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                    Piwo domowe -
                    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                    Reklama w BROWARZE
                    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                    Comment

                    • Wielki_B
                      Senior
                      • 02-2005
                      • 1968

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
                      W Sylwestra widziałem ogromny krąg na niebie, wiedziałem, że ten rok będzie pełen niespodzianek .
                      No tak. Niewątpliwie kręgi na niebie w sylwestra są wyjątkowymi znakami.

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
                      Dzień dobry Wielki_B
                      Siemka.

                      Więc tak: 10 lat temu osiadłem na wózku inwalidzkim (używam elektrycznego). Warzę samodzielnie. Budując dom przewidziałem lokum na moje hobby: wędkarstwo i możliwy powrót do piwowarstwa.

                      Uwarzenie warki zajmuje mi od 6 do 8 godzin, łącznie z wychłodzeniem brzeczki i posprzątaniem, więc trzymam się w normie.
                      Jadę na dwa garnki elektryczne - jeden do zacierania, drugi do warzenia - co znacznie skraca czas pracy.

                      To tyle. A gdybym trzymał się zasady "degustowałeś, nie pisz", to nic bym wczoraj nie skrobnął.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎