Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mój pierwszy raz.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bozoo
    Myślicie, że powinienem czekać do 1Blg, jak pisali w instrukcji do brewkita?
    Nie wierz w takie bzdury. Do 1 Blg na pewno Ci nie zejdzie, nie ma mowy. Raczej nie opuści już aktualnego pułapu. Zaczekaj jeszcze jeden dzień i zlej na cichą fermentację, albo tez od razu butelkuj.

    Comment

    • bozoo
      Junior
      • 10-2005
      • 18

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
      Do 1 Blg na pewno Ci nie zejdzie, nie ma mowy
      Tak wyczytałem w ulotce od Coopersa. No dobra - czyli jutro butelkowanie :P

      Pozdro

      Comment

      • bozoo
        Junior
        • 10-2005
        • 18

        #18
        I po robocie. Wczoraj wieczorem (a raczej w nocy) zabutelkowałem. Aerometr wskazał około 1,5*Blg. Da to jakieś 4-4,5% Alkoholu. Piwko przebywało w fermentorze 3,5 doby.
        Ktoś kiedyś pisał o lekcji cierpliwości - to mnie chyba teraz czeka całe magisterium z tego tematu
        A przy okazji - Jak długo powinno leżakować? Czy wystarczy z miesiąc? I co się będzie działo (mam nadzieje że nic), jeśli przeleży ono cały czas w temp. około 20*C (nie mam piwnicy).
        Jak bardzo zmienia się smak po odleżakowaniu? Pytam, bo koledzy już chcą degustować a ja koniecznie chcę odczekać, na razie mówię im, że będzie zupełnie inne w smaku...

        Comment

        • bozoo
          Junior
          • 10-2005
          • 18

          #19
          No i po degustacji. Sam sobie odpowiem na poprzedni post - smak zmienia się bardzo. Podczas butelkowania było słodkie, jakby ciężkawe. Teraz - nieco cienkie (ekstrakt 10,5*Blg), goryczkowe. Niektórzy twierdzą, że aż za gorzkie. Widać drożdże w butelkach wsunęły cukier do zera :P Mnie osobiście smakuje (wielu znajomym na szczęście również ).
          Po nalaniu do kufla prezentuje się stylowo - klarowny, ciemny mahoń, cały czas bombelkuje. Piana dość trwała ale niezbyt gęsta. I tu troche mi zeszło - różne butelki są różnie nagazowane. Czasem naleję tylko z odrobiną piany a raz mimo wszelkich starań po wlaniu odrobiny zobaczyłem pełniuśki kufelek piany. No cóż, taka mała nieregularność :]
          Pozdrawiam wszystkich i - Wasze zdrowie
          P.S. Co polecacie na drugą warkę?

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19165

            #20
            pójść o krok dalej... czyli samemu określić styl piwa przy użyciu ekstraktu słodowego niechmielonego. jestem akurat chętny coś zakupić w WES-ie, więc możemy coś wziąść na spółkę. służę też pomocą przy nabieraniu doświadczenia.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎