Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar "Natoliński Szlachecki" rozpoczyna działalność!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wielki_B
    Senior
    • 02-2005
    • 1968

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
    odrazu
    A jako analfabecie wydaje mi się, że powinno być "od razu".
    Teraz chyba się wścieknie...

    PS. Marudo, i tak Cię lubię , choć sam nie wiem za co

    Comment

    • endrio
      PremiumUżytkownik
      • 10-2004
      • 222

      #47
      PS. Szlag mnie trafi z tym zaworkiem grawitacyjnym. Nie działa bydle, zobaczymy jak Browamator na reklamacje zareaguje.
      Jeżeli dobrze się domyślam, to chodzi Ci o rurkę do rozlewu? A może wystarczy zdjąć końcówkę i poprawić uszczelkę, często się zsuwa i nie zamyka wylotu rurki.
      Pozdrawiam.

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika endrio
        Jeżeli dobrze się domyślam, to chodzi Ci o rurkę do rozlewu? A może wystarczy zdjąć końcówkę i poprawić uszczelkę, często się zsuwa i nie zamyka wylotu rurki.
        Pozdrawiam.
        Hmmmm... cenna uwaga.... choć z drugiej strony, skoro tak często się zsuwa, to czy jest sens to w ten sposob poprawiać? Ja po prostu postukuję o dno butelki i samo się naprawia
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • Maidenowiec
          Senior
          • 07-2004
          • 2287

          #49
          U mnie niestety postukiwanie niewiele daje. Dzięki za uwagę, nie wiedziałem, że montowana jest na wcisk. W takim razie ją rozbiorę i zobaczymy co tam się dzieje.
          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

          Thou shallt not spilleth thy beer!

          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

          Comment

          • endrio
            PremiumUżytkownik
            • 10-2004
            • 222

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
            Hmmmm... cenna uwaga.... choć z drugiej strony, skoro tak często się zsuwa, to czy jest sens to w ten sposob poprawiać? Ja po prostu postukuję o dno butelki i samo się naprawia
            Często to znaczy raz na kilka warek, ale to i tak raz na kilka warek za często
            Zsuwa się gumowa uszczelka, chyba to się nazywa oring, lub jakoś tak, nie wiem czy może na to pomóc stukanie o dno butelki, ale nie omieszkam wypróbować przy następnej okazji.

            Comment

            • mark33
              Idę po piwo do piwnicy.
              • 04-2005
              • 3283

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika endrio
              Często to znaczy raz na kilka warek, ale to i tak raz na kilka warek za często
              Zsuwa się gumowa uszczelka, chyba to się nazywa oring, lub jakoś tak, nie wiem czy może na to pomóc stukanie o dno butelki, ale nie omieszkam wypróbować przy następnej okazji.
              Ja też stukam i pomaga

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #52
                Ja co kilka warek rozkładam zaworek, poprawiam uszczelkę i działa dobrze. Choć jak rurka pierwszy raz wysiadła to musiałem pogłówkować co jest nie tak.

                Comment

                • Maidenowiec
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 2287

                  #53
                  Z powodu małej przerwy w warzeniu (na czas zebrania surowców i reszty sprzętu), taki mały pomysł na jaki wpadłem. Sterylizator za konkretne pieniądze zastąpiłem zraszaczem do roślin ze zbiorniczkiem o pojemności jednego litra. Litr gorącej wody, łyżeczka Chemipro Oxi i spokojnie starczy na wszystkie butelki do warki. Ja za zraszacz zapłaciłem jakieś 4 pln.

                  PS. Czy ktoś z Warszawy mógłby się podzielić wiedzą gdzie udać się po rurkę miedzianą ciętą z metra?
                  Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                  Thou shallt not spilleth thy beer!

                  Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                  Comment

                  • Czes
                    PremiumUżytkownik
                    • 06-2001
                    • 752

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec
                    PS. Czy ktoś z Warszawy mógłby się podzielić wiedzą gdzie udać się po rurkę miedzianą ciętą z metra?
                    Swoją kupiłem na Miedzianej, róg Srebrnej. Serio!
                    O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                    Comment

                    • Wielki_B
                      Senior
                      • 02-2005
                      • 1968

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czes
                      Swoją kupiłem na Miedzianej, róg Srebrnej. Serio!
                      Hmmm... dotychczas wyglądało na to, że na forum ŻELAZNĄ zasadą Czesa było nierobienie sobie jaj. Na szczęście widać tu nowy nurt...
                      U nie ZŁOTA czcionka!
                      PS.
                      Wolę nie pytać, na rogu jakiej ulicy Czes kupuje np. gumki (do gumowania!) na swoją uczelnię....

                      Comment

                      • Maidenowiec
                        Senior
                        • 07-2004
                        • 2287

                        #56
                        Boję się zajrzeć do mapy, bo jeszcze mnie wyśmieje
                        Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                        Thou shallt not spilleth thy beer!

                        Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                        Comment

                        • Maidenowiec
                          Senior
                          • 07-2004
                          • 2287

                          #57
                          3 warka i znowu stout Tylko, że tym razem zacierany, z zestawu Browamatora z tą różnicą, iż zamiast 25g Marynki będę chmielił od początku 30g Fuggles. I zabieram się do roboty
                          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                          Thou shallt not spilleth thy beer!

                          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec
                            zamiast 25g Marynki będę chmielił od początku 30g Fuggles.
                            Szczerze mówiąc odradzam. Fuggles to szlachetny chmiel aromatyczny, szkoda go wykorzystywać jako goryczkowy. Nie lepiej zostawić jako aromat do jakiegoś ale'a?

                            Comment

                            • Maidenowiec
                              Senior
                              • 07-2004
                              • 2287

                              #59
                              Chciałem wypróbować, jak się spisuje. Ale raczej będę okazjonalnie warzył, bardziej mi zależy na "wypracowaniu" swojego stout'a. W takim razie jak byś sugerował podzielić Marynkę i Fuggles? A i korzystajać z okazji, płatki jęczmienne najpierw kleikuję i potem dodaję razem ze słodem jasnym, czy dodaję je bez kleikowania?
                              Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                              Thou shallt not spilleth thy beer!

                              Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                              Comment

                              • Twilight_Alehouse
                                Chmielowisko.pl
                                • 06-2004
                                • 6310

                                #60
                                Fuggles to bardzo fajny chmiel, ale raczej do pale ale czy bittera. Do stoutów rzadko daje się odmiany aromatyczne, więc na Twoim miejscu w ogóle bym zrezygnował, a zastawił sobie ten chmiel na inną okazję, gdy będziesz mógł lepiej ocenić jego działanie. Bo na pewno nie ocenisz dając go jako goryczkowy - aromaty zdążą się skutecznie ulotnić przez godzinę gotowania.
                                Tak więc zostałbym przy samej Marynce, ewentualnie można dać jakąś homeopatyczną ilość Lubelskiego pod koniec gotowania.
                                Choć w zasadzie, możesz dać te Fuggles 15 minut przed końcem. Nie będzie to typowy stout, ale i tak może być bardzo dobry
                                Co do płatków - to zależy, czy są błyskawiczne. Jeśli są, to nie musisz ich kleikować, możesz wrzucić na początku razem ze słodem. Jeśli nie są, to trzeba je skleikować.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎