Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Czerwony jak Cegła zaczyna

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kham
    Senior
    • 01-2006
    • 751

    #31
    Nawet właśnie zaciera się lambik

    Comment

    • Wielki_B
      Senior
      • 02-2005
      • 1968

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kham
      Właśnie przelałem piwko na spokojną. Fajny kolorek, habit bernardyński wyszedł. Tylko nie wiem czy zostawić w temperaturze pokojowej ( obecnie 28-30 stopni ) czy na spokojną przenieść do piwnicy. Tam ok 18 stopni. Proszę o poradę. Przez burzliwą przeszło jak akcja burza.
      Wal z tym piwem do piwnicy!

      Comment

      • kham
        Senior
        • 01-2006
        • 751

        #33
        No i stała się warka nr3 - Lambik 4kg pilsa zatarty na wytrawnie, 40 min gotowania brzeczki. Po wystudzeniu dodane 2,3l moszczy wysiśniętego z truskawek po wstępnej fermentacji oraz 40g chmielu aromatycznego. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

        Comment

        • kham
          Senior
          • 01-2006
          • 751

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
          Wal z tym piwem do piwnicy!
          To chyba dobry pomysł. Kurde jak mi się nie chce wlec tego fermentatora.

          Comment

          • Marek-C
            Senior
            • 12-2005
            • 848

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kham
            Kiedy ja "stary" winiarz jestem i ciągnie wilka do lasu.
            brrrr - nigdy nie zapomnę tego jabola truskawkowego! bleeee!
            Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

            Comment

            • Marek-C
              Senior
              • 12-2005
              • 848

              #36
              ps. o drożdżach pamiętam i tylko czekam na obniżenie temperatur....
              Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

              Comment

              • kham
                Senior
                • 01-2006
                • 751

                #37
                Hi, hi. Piłeś "wino" ze starych kompotów truskawkowych???!!! Faktycznie stara skarpeta smakuje lepiej. Ze sokowarki niewiele lepsze. Dlatego wstępna fermentacja u mnie jest stosowana.

                Comment

                • kham
                  Senior
                  • 01-2006
                  • 751

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marek-C
                  ps. o drożdżach pamiętam i tylko czekam na obniżenie temperatur....
                  Fajnie. Mam Trapisty w lodówce, jeśli potrzebne mogę się odwdzięczyć.

                  Comment

                  • Marek-C
                    Senior
                    • 12-2005
                    • 848

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kham
                    Hi, hi. Piłeś "wino" ze starych kompotów truskawkowych???!!! Faktycznie stara skarpeta smakuje lepiej. Ze sokowarki niewiele lepsze. Dlatego wstępna fermentacja u mnie jest stosowana.

                    iii tam! To było ze 25 lat temu 'Wino truskawkowe' chyba za 2 zł! Szczeniackie czasy! Ale wrrrr! Były kiedyś takie 'kwiat PGRu', 'wino marki wino', 'patykiem pisane' : bardzo szybka fermantacja, potem dodawano siarki aby zabić drożdże i wio do sklepu!


                    Marek

                    ps. czyli jak tylko temperatury trochę zejdą robimy wymianę, teraz myślę że przesyłanie żywych drożdży nie ma sensu - albo infekcja albo rozerwanie naczyńka!
                    Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

                    Comment

                    • Pinhead
                      Junior
                      • 06-2006
                      • 18

                      #40
                      Witam ja też zacząłem od zestawu PA zakupionego w BA, zacieranie i chmielenie jak u Ciebie, drożdże Safale US-56, Blg poczatkowe 13 przy 21litrach brzeczki, po tygodniu niby-burzliwej fermentacji bo z marną pianą - Blg spadło do 5,5, po 4 dniach cichej na 4,5Blg, kolor ładny, zaczęło się klarować, jeszcze z 4 dni i w butelki. Mam nadzieję że wyjdzie dobre - smak narazie ok

                      Comment

                      • kham
                        Senior
                        • 01-2006
                        • 751

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pinhead
                        Witam ja też zacząłem od zestawu PA zakupionego w BA, zacieranie i chmielenie jak u Ciebie, drożdże Safale US-56, Blg poczatkowe 13 przy 21litrach brzeczki, po tygodniu niby-burzliwej fermentacji bo z marną pianą - Blg spadło do 5,5, po 4 dniach cichej na 4,5Blg, kolor ładny, zaczęło się klarować, jeszcze z 4 dni i w butelki. Mam nadzieję że wyjdzie dobre - smak narazie ok
                        Ja niestety od razu po bużliwej przelałem w butelki i dopiero teraz zaczyna się klarować. W tym tempie to gdzieś we wrześniu będzie dopiero pijalne. Tak, ze proponuję jednak spokojną też przeprowadzić we fermentatorze.

                        Comment

                        • Wielki_B
                          Senior
                          • 02-2005
                          • 1968

                          #42
                          Pchanie piwa do butelek, przed jego całkowitym sklarowaniem, jest - moim zdaniem - błędem.

                          Comment

                          • kham
                            Senior
                            • 01-2006
                            • 751

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
                            Pchanie piwa do butelek, przed jego całkowitym sklarowaniem, jest - moim zdaniem - błędem.
                            Teraz też tak mogę powiedzieć. Sam się przekonałem . A tak na marginesie fajnie jest obserwować proces klarowania w PET-ach. Sklarowało jakieś 5cm od góry i jest ostra granica między mętną resztą.

                            Comment

                            • Pinhead
                              Junior
                              • 06-2006
                              • 18

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
                              Pchanie piwa do butelek, przed jego całkowitym sklarowaniem, jest - moim zdaniem - błędem.
                              No ja właśnie na to sklarowanie czekam lecz się o piffko troche boję ponieważ na powierzchni brzeczki zrobił mi się taki biały nalot - nie jest on gęsty ale jest. Próbowałem młodego piffka to w smaku ok - nic się z nim nie dzieje ale zastanawiam się czy ten nalot to nie jakiś zły objaw.

                              Comment

                              • kham
                                Senior
                                • 01-2006
                                • 751

                                #45
                                Nio i mnie poniosło. Dziś poszła pierwsza butelka PA. Zapach: drożdżowy. Piana: nie istnieje. Wysycenie: malutkie. Kolor: Mętny, herbaciany. I tu zaskoczenie: fajny, łagodny smak.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎