Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Moje pierwsze piwko

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • robert75n
    Junior
    • 08-2006
    • 11

    Moje pierwsze piwko

    Witam za namową kolegi postanowiłem wyprodukowac swoje pierwsze piwko zamówiłem brew kit BAVARIAN LAGER-COOPERS o taki http://www.biowin.pl/?bio=1&lang=pol...0fc0e74d3ec8a4 zrobiłem tak jak było napisane w instrukcji , tylko nie miałem pojemnika fermentacyjnego tylko zrobiłem w bótlu po winie oczywiście dobrze go wymyłem, no i dodałem wszystko i powystudzeniu temperatura w pokoju pokazywała 23,5 stopnia i w tedy dodałem drożdze i zamieszałe (troche był problem) pierwsza bąbelki pojawiły się na drugi dzięń po20 godz i pracuje do dnia dzisiejszego tzn. 8 dzień z tym że dzisiaj jest już słabsza można spokojnie doliczyć do 10 między bąbelkami ,na powierzchni są pęcherzyki powietrza(delikatna pianka) , wiem że fermentacja powinna zakończyć po 7, co robić doddzcie coś i może ktoś wypowie się na temat tego piwa ,może ktoś je robił,pozdrawiam Robert.
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    Możesz już przerwać fermentację na dobrą sprawę. Ale jakbyś chciał być na 100% pewien, to zmierz zawartość cukrów ballingometrem. Poza tym, to że piwo fermentuje dłużej to nic złego. U mnie niekiedy miesiąc fermentuje bo nie mam czasu zabutelkować

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • robert75n
      Junior
      • 08-2006
      • 11

      #3
      Dziękuję uspokoiłeś mnie już myślałem że tylko do zlewu się na daje , mam ballingometrem pozyczyłem od kolegi ale nie wiem za bardzo jak nim się posługiwać (całkowity amator) co do piwka to jeżeli postoi jeszcze dzionek to się nic nie stanie i nie będzie to miało wpływu na smak piane w pózniejszej konsumcji , Robert.

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
        U mnie niekiedy miesiąc fermentuje bo nie mam czasu zabutelkować
        To tak jak u mnie

        Robert, prosba do Ciebie - używaj znaków przestankowych tam, gdzie powinny być, bo przeczytałam pół zdania i oczy mnie bolą
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • Wielki_B
          Senior
          • 02-2005
          • 1968

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
          Możesz już przerwać fermentację na dobrą sprawę.
          Sam chętnie przeczytałbym, jak cos takiego zrobić...
          Jak na razie, do głowy przychodzi mi spasteryzowanie brzeczki.

          Comment

          • robert75n
            Junior
            • 08-2006
            • 11

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
            To tak jak u mnie

            Robert, prosba do Ciebie - używaj znaków przestankowych tam, gdzie powinny być, bo przeczytałam pół zdania i oczy mnie bolą
            przepraszam
            Zrobię tak jak radzicie, czekam do końca fermentacji.

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
              Sam chętnie przeczytałbym, jak cos takiego zrobić...
              Chodzi mi poprostu o zlanie piwa do butelek Słowo 'przerwanie' było mało akuratnie. Chodziło mi poprostu o zakończenie tego etapu w fermentorze.

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • robert75n
                Junior
                • 08-2006
                • 11

                #8
                Jeszcze cyka ,ale bardzo bardzo słabo ,wieczorem zlewam do butelak .

                Comment

                • robert75n
                  Junior
                  • 08-2006
                  • 11

                  #9
                  Witam ponownie , zmierzyłem ballingometrem pokazywał ciut mniej jak 1 to chyba dobrze , zlałem do butelek i odstawiam na 4-5 dni w pokoju a pózniej do piwniczki tam jest 16 st., myśle że się uda na miesiąc, tylko mam pytanie przy zlewaniu odnosłem wrażenie że piwo ma zapach jabłek a w smaku gorycz ,czy to normalne? pozdrawiam Robert.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19159

                    #10
                    też tak miałem z brew-kitem muntonsa oraz jak dodawałem do innego piwa ekstrakt słodowy spraymalt. też wtedy pytałem, ale nie doczekałem się odpowiedzi. piwko wyszło dobre, więc się nie przejmuj.

                    Comment

                    • robert75n
                      Junior
                      • 08-2006
                      • 11

                      #11
                      Dziękuję @e-prezes za odpowiedz, za miesiąc napiszę jakie wyszło, z drugiej strony czemu tak mało pomaga się początkującym? ciekawe,pozdrawiam wszystkich.

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        #12
                        Dostałeś odpowiedzi, o co masz pretensje? Na większą pomoc trzeba sobie zasłużyć, chociażby poprawnym stosowaniem języka polskiego, poza tym wszystko, co potrzebujesz, jest na forum.

                        Comment

                        • robert75n
                          Junior
                          • 08-2006
                          • 11

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                          Dostałeś odpowiedzi, o co masz pretensje? Na większą pomoc trzeba sobie zasłużyć.
                          O nic

                          Comment

                          • robert75n
                            Junior
                            • 08-2006
                            • 11

                            #14
                            Witam ponownie, no doczekałem się minęło trzy tygodnie, z szedłem do piwniczki do której drzwi ,ostatnimi czasy omijałem szerokim łukiem wziąłem na górę 5szt chłodnego piwka, gdzie czekał już na mnie komitet powitalny , no i próba, piana idealna, gęsta i nie opada zbyt szybko, kolor rewelacja,zapach wspaniały no i smak niestety już nie tak rewelacyjny, tak jakby było za słabe a piwo lekko kwaśne, tak jak by było nalane i stało w kuflu z dwie godziny i cały aromat z niego uciekł,mam nadzieje że jeszcze jak postoi z miesiąc może dwa to się coś zmieni. Ma zamiar spróbować zrobić coś innego ,może ktoś podpowie jakie ,bo ja nie mam pomysłu wybór za duży,będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi, pozdrawiam wszystkich Robert.

                            Comment

                            • Wujcio_Shaggy
                              Senior
                              • 01-2004
                              • 4628

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robert75n
                              (...) Ma zamiar spróbować zrobić coś innego ,może ktoś podpowie jakie ,bo ja nie mam pomysłu wybór za duży,będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi, (...)
                              Wybór za duży... a przy warzeniu ze słodów wybór będzie praktycznie nieograniczony... Chyba nie masz po co czekać na sugestie, tylko pomyśl sobie, jakiego piwa chciałbyś się napić i takie sobie zrób.
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎