Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Moje pierwsze piwko

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marek-C
    Senior
    • 12-2005
    • 848

    #16
    Przy temperaturach jakie opisujesz (23`C) to zrób ALE ze słodów. Tylko określ jeszcze czym dysponujesz: filtrator, kuchenka, gar do zacierania, śrutownik itd.

    ALE Cię po prostu powali na kolana!

    Marek

    ps. na dobrego lagera to niestety dopiero w zimie się porywaj i fermentuj w piwnicy.
    Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

    Comment

    • robert75n
      Junior
      • 08-2006
      • 11

      #17
      Witam nie odzywałem się troszkę ,bo chciałem się podszkolić w robieniu piwa od podstaw, czytałem dużo postów na forum i teraz to mam całkiem mętlik w głowie ,może ktoś by był tak dobry i podał mi cały przepis lub linka do piwa z zacieraniem i dokładnie co i jak z tą temperaturą ,co do sprzętu to garnek ,kuchenkę mam jako śrutownik to myślałem o starym młynku do kawy co do filtratora to nie mam i nie wiem za bardzo po co on jest potrzebny , nie mam też termometru a wiem że on jest nie zbędny, jeżeli chodzi o rodzaj piwa to myślałem o tym co napisał @Marek-C , pozdrawiam i dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi.
      P.S. Piwko te co zrobiłem robi się coraz lepsze, nie wiem czy postoi 3 miesiące

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #18
        Filtrator jest niezbędny tak jak termometr, ale to pierwsze zrobisz we własnym zakresie do 30 zł. Rurka CPVC pare kolanek, trochę pracy piłką do cięcia, wężyk silikonowy i masz filtrator

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10738

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robert75n
          Witam nie odzywałem się troszkę ,bo chciałem się podszkolić w robieniu piwa od podstaw, czytałem dużo postów na forum i teraz to mam całkiem mętlik w głowie ,może ktoś by był tak dobry i podał mi cały przepis lub linka do piwa z zacieraniem i dokładnie co i jak z tą temperaturą ,co do sprzętu to garnek ,kuchenkę mam jako śrutownik to myślałem o starym młynku do kawy co do filtratora to nie mam i nie wiem za bardzo po co on jest potrzebny , nie mam też termometru a wiem że on jest nie zbędny, jeżeli chodzi o rodzaj piwa to myślałem o tym co napisał @Marek-C , pozdrawiam i dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi.
          P.S. Piwko te co zrobiłem robi się coraz lepsze, nie wiem czy postoi 3 miesiące
          skoro nie wiesz do czego służy filtrator oraz że termometr jest niezbędny to słabo studiowałeś forum
          zobacz tuitu
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎