Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowy Browar Amatorski na Ursynowskim Grabownie Bardzo Ambitny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kosta72
    Member
    • 04-2007
    • 40

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coder
    Jakieć proste, najlepiej angielskie Ale np. Pale Ale. Masz już jakies surowce zakupione, czy dopiero będziesz kupował?

    Jeszce nic nie kupowałem dopiero planuje kupic dlatogo pytam.

    Comment

    • coder
      Senior
      • 10-2006
      • 1347

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosta72
      Jeszce nic nie kupowałem dopiero planuje kupic dlatogo pytam.
      To może ten zestaw:
      kliknij

      tylko zaznacz, że chcesz śrutowany

      Comment

      • kosta72
        Member
        • 04-2007
        • 40

        #18
        Fermentacja Pytanie

        Piwo ladnie fermentuje ma juz ok 5 blg w 4 dni.
        Piana jest gęsta o kolorze drożdzy (szarawo, beżowa tak jak zwykle drozdze piekarskie) i jest na wieszku widac jak male smugi drozdzy zaczynają opadac na dno
        jak pobieralem probke z kranika mam duzo blota po granulacie chmielowym
        czekać az wszystko opadnie na dno czy zlewać ?
        za bardzo nie mam pojęćia co robić musze zapakowac piwo do czwartku poniewaz w piątek wyjedzam na 2 tygodnie i sie zastanawiam czy jak go zostawie na cihą fermentacje czy nie skiśnie w balonie

        Comment

        • luk102
          Member
          • 02-2006
          • 65

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosta72
          Piwo ladnie fermentuje ma juz ok 5 blg w 4 dni.
          Piana jest gęsta o kolorze drożdzy (szarawo, beżowa tak jak zwykle drozdze piekarskie) i jest na wieszku widac jak male smugi drozdzy zaczynają opadac na dno
          jak pobieralem probke z kranika mam duzo blota po granulacie chmielowym
          czekać az wszystko opadnie na dno czy zlewać ?
          za bardzo nie mam pojęćia co robić musze zapakowac piwo do czwartku poniewaz w piątek wyjedzam na 2 tygodnie i sie zastanawiam czy jak go zostawie na cihą fermentacje czy nie skiśnie w balonie
          W czwartek przelej na cichą to co zostanie powyżej gęstwy drożdżowej.
          Przetransportuj najpierw fermentator w miejsce w którym będziesz zlewał na cichą i zostaw go tam na przynajmniej 2 godz. by pozwolić opadnięcie resztek wzburzonych podczas przenoszenia.
          Uważaj by nie nabrać tego błotka do cichej.

          Ja swoje piwko trzymam na cichej minimum dwa tygodnie i jak do tej pory nie udało mi się jego skwasić.

          Comment

          • coder
            Senior
            • 10-2006
            • 1347

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosta72
            Piwo ladnie fermentuje ma juz ok 5 blg w 4 dni.
            Piana jest gęsta o kolorze drożdzy (szarawo, beżowa tak jak zwykle drozdze piekarskie) i jest na wieszku widac jak male smugi drozdzy zaczynają opadac na dno
            jak pobieralem probke z kranika mam duzo blota po granulacie chmielowym
            czekać az wszystko opadnie na dno czy zlewać ?
            za bardzo nie mam pojęćia co robić musze zapakowac piwo do czwartku poniewaz w piątek wyjedzam na 2 tygodnie i sie zastanawiam czy jak go zostawie na cihą fermentacje czy nie skiśnie w balonie
            Niektóre drożdże opadaja na dno, odsłaniając powierzchnię brzeczki, niektóre zbieraja się na pianie, zaklejając ją całkiem. W obu przypadkach można już zlewać na cichą, 4 dni zwykle wystarczają fermentacji burzliwej. Jednak pomiar gęstości - 5 Blg wskazywałby, że jeszcze ma ochotę pofermentować, docelowo do jakichś 3-4 Blg. Ja bym zlał piwo na cichą fermentację i zostawił w domu, przykręcając kaloryfer, 2 tygodnie na pewno wytrzyma. Albo możesz dać mu pofermentować do czwartku i od razu butelkować - z brew-kitem chyba tak można zrobić...

            Comment

            • kosta72
              Member
              • 04-2007
              • 40

              #21
              dzięki czekam do czwartu i butelkuje żona mnie zabije kupe pustych butelek w domu gary fermentatory i ect ale mam nadjeje ze piwo sie uda

              Comment

              • fidoangel
                Senior
                • 07-2005
                • 3489

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosta72
                dzięki czekam do czwartu i butelkuje żona mnie zabije kupe pustych butelek w domu gary fermentatory i ect ale mam nadjeje ze piwo sie uda
                Nie butelkuj tylko zlej na cichą.Jeśli używasz granulatu to po wystudzeniu zlewaj znad osadów ale tak z grubsza i nie przejmuj się ,że trochę wpadnie do fermentora.Nie stosuj żadnych woreczków do granulatu ale pamiętaj,że takie piwo nie może stać dłużej na fermentacji niż tydzień bo może zacząć kisnąć a przynajmniej łapać dziwne smaki i zapaszki.A co do tego czy z gotowca czy nie to nie ma znaczenia jeśli było chmielone,cicha musi być.
                "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                Comment

                • kosta72
                  Member
                  • 04-2007
                  • 40

                  #23
                  butelkowanie

                  Pozbylem sie osadu robiąć podwójną dekantacje i zabutelkowalem dużo produktu się zmarnowało ponieważ osadu drozdżowego było dużo oraz było dużo blota chmielowego

                  udało mi sie zapakowac 34 butelek ladnie sklarowanego piwa o czerwonym kolorze jako surowca do refermentacji użyłem extraktu słodowego w proszku 200g rozcięczyłem w kubku wody zagotowałem i schłodziłem.

                  mam nadjeje że zadna infekcja się nie wkradła do piwa BLG pzred fermentacją 12 po fermetacji 4 BLG smak zielonego piwa gorzki od chmielu alkocholu nie czuć kolor ladny ale bardzo przypomina piwo mam nadjeje ze za miesiąc w butelkach będzie piwo
                  teraz tzrymam butelki w kuchni(tem 18 -20 C) i w Piątek chowam je do piwnicy na leżalkowanie tam mam temterature ok 10 C

                  Trzymam kciuki by sie udało.

                  Po powrocie z długiego weekendu zacieram i robie piwo od początku nie używając konserw.

                  Następny krok posostawiam żónie która obiecała mi oetykietować piwo jako profesionalny grafik designer podejżewam ze da sobie rade. Obawiam sie że etykieta będzie ladniejsza i nie adekwatna do jakości piwa ale zobaczymy
                  Produkcja pierwszegop PALE zakończona.

                  Za miesiąć skontaktuje sie z kimś z grópy warszawskiej by pomógł mi zrobic ocene podczas degustacji i okreslił błędy jakie zrobiłem.

                  Comment

                  • coder
                    Senior
                    • 10-2006
                    • 1347

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosta72
                    Pozbylem sie osadu robiąć podwójną dekantacje i zabutelkowalem dużo produktu się zmarnowało ponieważ osadu drozdżowego było dużo oraz było dużo blota chmielowego
                    mam nadjeje że zadna infekcja się nie wkradła do piwa BLG pzred fermentacją 12 po fermetacji 4 BLG smak zielonego piwa gorzki od chmielu alkocholu nie czuć kolor ladny ale bardzo przypomina piwo mam nadjeje ze za miesiąc w butelkach będzie piwo
                    teraz tzrymam butelki w kuchni(tem 18 -20 C) i w Piątek chowam je do piwnicy na leżalkowanie tam mam temterature ok 10 C
                    Wszystko dobrze, tylko parę drobnych uwag:

                    - jak nie chcesz dużo błota chmielowego, stosuj woreczki i/lub dekantację zimnej brzeczki nastawnej z gara do fermentara
                    - jeżeli nie musisz, nie dekantuj dwukrotnie na tym etapie, po fermentacji należy uważać, żeby nie napowietrzyć młodego piwa.
                    - o infekcję się nie martw, na etapie butelkowania jest mało prawdopodobna, uważać należy od momentu chłodzenia do rozpoczęcia fermentacji.
                    - jak chcesz żeby piwo było w miarę szybko nagazowane, to potrzymaj dłużej w temperaturze pokojowej: 5-7 dni

                    Comment

                    • coder
                      Senior
                      • 10-2006
                      • 1347

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosta72
                      extraktu słodowego w proszku 200g
                      B.dużo dałeś tego ekstrtraktu. Jest to chyba maksymalna bezpieczna ilość jaką można dodać, a zważywszy, że nie robiłeś cichej fermentacji, piwo może się nagazowac za bardzo. Radzę - przykryj póki co butelki jakimś kocem na wypadek wybuchu.

                      Poza tym piwa angielskie ze względu na tradycję nagazowuje się raczej słabo - 100, 120 gram.

                      Comment

                      • kosta72
                        Member
                        • 04-2007
                        • 40

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coder
                        B.dużo dałeś tego ekstrtraktu. Jest to chyba maksymalna bezpieczna ilość jaką można dodać, a zważywszy, że nie robiłeś cichej fermentacji, piwo może się nagazowac za bardzo. Radzę - przykryj póki co butelki jakimś kocem na wypadek wybuchu.

                        Poza tym piwa angielskie ze względu na tradycję nagazowuje się raczej słabo - 100, 120 gram.
                        Tak mi pani doradziła w sklepie na żolibożu. Pierwsze koty za płoty działamy dalej. W domu sie wszyscy dziwią ze tyle roboty za 30 butelek piwa z które nie wiadomo co wyjdzie ale cóż podlapalem bakcykla i będe robił dalej. Mam zamiar za rok startować w jakiś konkursie dla amatoró. Bardzo ladny spzręt konstroułe do zacierania tak ze żegnam sie z konserwami. Jak będzie gotowy to pokaże photo.

                        A teraz coś z innej beczki

                        Jak pisalem dalej pochodze z Bułgarii. Moj dziadek jak jeszce zył robił doskonały Vermut. Na czym polega robienie Vermutu jak sie ma nie najlepsze wina w domy wklad sie je do ponownej fermentacji razem z 20 ziołami oraz dodatkiem owoców innych niż winogrona.
                        Dzrozdze w winie sie budzą i wynik jest taki że mamy coś podobnego do Martini lub Cinzano ale własnej roboty. Teraz jade do domu to sciągne od ojca pzrepis i zrobie.
                        Pomysł ten przyszedł mi do głowy jak czytalem liste i kolega pisał ze nie samym piwem człowiek żyje a wina z wine-kitów wychodzą kiepskie to można by sie dłużej pobawić i dostać dobry wermut, który prawie zawsze sie udaje ponieważ zamysł tego produktu jest taki by z nieuzytecznego wina coś zrobić.
                        Po powrocie opublikuje rodziną recepture. z tego co pamiętam do skledu suroewcowego wchodzilo ok 20 zół w tym piołun oraz swieże słodkie Jabłka jesienne. Szceguły po 6 maja.
                        Nazdrowie

                        Comment

                        • JAQBA
                          Senior
                          • 08-2006
                          • 1351

                          #27
                          Czekam z niecierpliwością na przepis - uwielbiam wermuty

                          Comment

                          • kosta72
                            Member
                            • 04-2007
                            • 40

                            #28
                            pierwsza proba

                            I nareszcie po rozlaniu w 35 butelek pojechalem na wakacji wczoraj po powrocie zrobilem test piwa - ku mojemu zdziwieni udalo sie smakuije jak piwo piana gęsta w czwartek zaczymam zacierac nowa bzreczke piwrwsza z zacieraniem

                            Comment

                            • mwa
                              Senior
                              • 01-2003
                              • 5071

                              #29
                              No to gratuluję i życzę powodzenia
                              Pozdrawiam Cię !!!!

                              Comment

                              • kosta72
                                Member
                                • 04-2007
                                • 40

                                #30
                                Następna ciemna Warka

                                W Piątek wieczor nastawilem do fermentacji ciemne piwo
                                1. Puszka chmielonego ciemnego extraktu z WES 1,7 kg
                                2. Puszka ciemnego extrakty z WES 1,7 kg
                                3. Drozdze Safele 04
                                4. 0,5 kg cukru kandyzowanego

                                Zobaczymy co wyjdzie fermentacje sie zaczel troche spokojniej niz w poprzedniej warce mniej piany. Piwo było robione na szybko w expresowym tempie w Pijatek sprawdze BLG jak nie zeszło poniżej 4 to wstawie go na wolną i nastawiam następną warke kupile zestaw do piwa ala Grodziskie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎