Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

W zamkowym browarku Camelot u Pendragona

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon
    Piwo jeszcze jakby trochę za młode i nie wiem co sądzić, (...)
    Już na pewno dojrzało :-P

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      O jaki ciekawski. Pierwsza infekcja. Poszło w kanał.
      Od tamtego czasu nic. Są plany na czeską wędzonkę.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        Robię sobie miejsce na portery w piwnicy i pozbywam się zapasów starych, niewypitych piw domowych. Single Hop Bohemie to faktycznie nadaje się raczej do zlewu (na siłę wypić można, ale ja w przeciwieństwie do panującej mody dzikusów nie lubię, a do tego dochodzi apteka), ale za to Marcowe z 22.01.2013 to całkiem przyjazne piwo. Czuć, że jest to piwo porządnie wyleżakowane - utlenienie w kierunku miodu czy nawet nieco sherry, a do tego świetnie sklarowane. Kilka butelek poszło do zlewu, ale następnych już nie wyleję i zrobię sobie domowy oktoberfest

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          Po niemal równo 2 latach przerwy wracam dziś do warzenia.
          No prawie - bo właśnie chłodzi się podpiwek łódzki instant.
          W planach jeszcze podpiwek staropolski oraz kwas chlebowy.
          Dopiero potem będzie jakieś piwo.
          Dla picu namnażam drożdże piekarnicze w mieszadle magnetycznycm. Nigdy go nie używałem, więc niech w końcu na siebie pracuje Wraz z mieszadłem debiutuje też kolba, a także jeden z trzech nowych fermentorów.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            Robię porządki w piwnicy, tj. piwnych skrzynkach, bo chcę powiększać kolekcję porterów.
            Patrzę ja, a tu zapomniana skrzynka z moim domowym piwem. Część opisana, a część nie. W mniejszości (niestety) M6, czyli prawie trzyletnie Marcowe. Otwieram ci ja, a tu.. rewelacja - piwo klarowne, nie wylata, o czystym słodowym profilu. Pod koniec wlało się nieco drożdży i było ciut gorzej, ale tylko ciut. Czy jest organizowany jakiś KPD w stylu Marcowe? Gdybym wiedział wcześniej, to bym wysłał na konkurs do Torunia miesiąc temu. Miałem w nim sędziować ten styl, no to bym nie sędziował - na jedno by wyszło, bo ostateczni nie mogłem pojechać.
            Właśnie się delektuję

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23782

              Nie wysyłaj dobrego piwa na konkurs, nie dość że wypije je ktoś inny to jeszcze dowiesz się że kanaliza, koci mocz i w ogóle
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                Nie wyślę, sam wypiję. Zwłaszcza, że fenolków jednak troszkę jest.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎