Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

browar Teniego

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • tenebri
    replied
    Tak, nie będę już musiał dawać tak dużo ACE do dezynfekcji

    Leave a comment:


  • LeoxxX
    replied
    Chlor akurat dobrze wpłynie na dezynfekcje

    Leave a comment:


  • tenebri
    replied
    W piątek mam zamiar uwarzyć Belgijskie Blond Ale, drożdże Wyeast 1388 BSA już pomału puchną jest tylko jeden problem....od paru dni z moich wodociągów leci straszny szajs...podobno znaleźli jakieś bakterie i teraz chlorują na maxa wodę i coś tam mieszają. Będę musiał zakupić jakieś wody w sklepie. Jednak cała dezynfekcja sprzętu będzie utrudniona, będzie przy tym więcej pracy ale szkoda drożdży. Trzeba będzie się pomęczyć.

    Leave a comment:


  • tenebri
    replied
    warka #11

    Ale ALE już w butelkach, wyszło 42x0,5l + 6x0,33l.

    Ostatnio pisałem, że następna warka dopiero we wrześniu, jednak chyba nie dotrzymam tego postanowienia. Chodzi mi po głowie zrobienie jakiegoś dubbla, myślę nad zakupieniem drożdży Wyeast 1388 Belgian Strong Ale. Widzę, że górną granice temperatur fermentacji mają one do 27C, więc powinny pasować. Możliwe, że zrobię też belgijską blondynkę
    Coś brakuje mi tego sobotniego bałaganu w kuchni

    Leave a comment:


  • tenebri
    replied
    warka #11

    Wczoraj warka #11 została przelana na cichą, przy blg ok 3. Pierwszy raz robiłem piwo na drożdżach s-04 i pierwszy raz po burzliwej otrzymałem tak klarowną brzeczkę. Myślę, że tydzień cichej wystarczy.
    Niestety u mnie w piwnicy temperatury oszalały, jest ponad 22C. Nie są to za ciekawe temperatury na leżakowanie moich piw ale nic na to nie poradzę.

    Leave a comment:


  • tenebri
    replied
    warka# 11

    Warka #11 28.05.2011 Ale ALE
    Wczoraj uwarzyłem ostatnią warkę, następna dopiero we wrześniu. Miałem końcówki słodów, i chmielu, wyszło coś takiego:

    1,7kg słód pilzneński
    1,7kg słód monachijski
    1kg słód wiedeński
    0,4kg carared
    chmiel Marynka ok 35g
    chmiel Lubelski 25g
    chmiel Centennial 10g
    drożdże s-04

    Zacieranie:
    64-62C - 30min
    73-71C - 30min
    76C - 10min

    Chmielenie 60min
    60min Marynka 35g
    10min Lubelski 25g
    10min Centennial 10g

    Otrzymałem ok 24l brzeczki o gęstości ok 12,5 blg.

    Leave a comment:


  • tenebri
    replied
    warka #10

    Orkiszowe powędrowało do butelek, wyszło 30x0,5l + 3x0,66l + 9x0,33l.
    Jak na tą chwilę smak bardzo dobry, ale już się nauczyłem, że dopiero ok miesiąc po zabutelkowaniu można zacząć chwalić piwo.

    Leave a comment:


  • tenebri
    replied
    warka #9

    Koelsch właśnie zabutelkowany, wyszło 36 butelek 0,5l 2 butelki 0,66l i 12 butelek 0,33l.
    Last edited by tenebri; 11-05-2011, 17:52.

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    S-33 mogą dać niskie odfermentowanie, piwa wychodzą na nich słodowe.

    Leave a comment:


  • tenebri
    replied
    warka #10

    Orkiszowe przelane na cichą przy blg ~3,5.

    Co do kolscha to jeszcze chyba parę dni potrzymam go na cichej, coś mnie niepokoi te 4blg, nie chciałbym mieć granatów... chyba, że przy drożdżach s-33 tak słabe odfermentowanie to norma?

    Leave a comment:


  • tenebri
    replied
    warka #9

    Dziś sprawdzałem blg stojącego 2 tydzień na cichej koelscha, nadal trzyma się ok 4 blg, wartość początkowa była 12,5 blg. Piwo w miarę klarowne, lać już do butelek?

    Leave a comment:


  • tenebri
    replied
    Warka #10

    Warka #10 29.04.2011 Orkiszowe

    I oto 10 warka! Po warce #9 miałem na jakiś czas przystopować z warzeniem ale nie wytrzymałem.

    Słody:
    2 kg słód orkiszowy
    1 kg słód monachijski ciemny
    1 kg słód pilzneński
    chmiel Centennial 40g
    drożdże us-05

    Zacieranie:
    55C - 10min
    67-66C - 15min
    73-70C - 40min

    Chmielenie 60min
    60min Centennial 30g
    10min Centennial 10g

    Wyszło ok 21l brzeczki o gęstości ponad 12 blg.
    Pierwszy raz zacierałem tak na słodko zacier, jestem ciekaw co z tego wyjdzie, na jakim blg drożdże się zatrzymają.
    Chmiel Centennial jest niby aromatyczny ale zawartość alfa-kwasów ma 9,6%, nie wiem czy czasami nie za dużo go dałem, zielone piwo jest dość goryczkowe.

    Leave a comment:


  • tenebri
    replied
    Warka #9

    Koelsch przelany na cichą, dość mętne, chyba trudno będzie je wyklarować. Blg dość wysokie bo ok 4,5 ale już od 3-4 dni nie chciało niżej spaść. Na cichej jeszcze z pewnością trochę się obniży.

    Leave a comment:


  • tenebri
    replied
    Zobaczymy co wyjdzie z tym dolniakiem, coś za bardzo nie jestem przekonany, że u Moderna dłuższy czas utrzyma się niższa temperatura. A jak co to będę sypał swój chmiel a nie jego wynalazki.

    Leave a comment:


  • Flatowman
    replied
    Piotr to teraz czeka cię jubileusz : 10 warka! Może jakiegoś dolniaka? Tylko trzymaj Moderna z dala od chmielu!

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎