Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Ściersona

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Robert13
    Senior
    • 04-2010
    • 899

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wogosz Wyświetlenie odpowiedzi
    Poucz się chłopie trochę, zanim zaczniesz dawać rady innym. Jeżeli wysładzasz, to znaczy że przeszedłeś etap cukrowania brzeczki w 72 st. To oznacza, że beta-amylaza uległa już zniszczeniu które następuje w 70 st. Jeżeli jeszcze podgrzałeś do 76 st. przed filtracją, to niby w jaki sposób woda wysłodkowa o temp. 65 st. może inaktywować enzym który został wcześniej już zniszczony. Działanie alfa- i beta-amylazy to elementarz piwowara i jak go jeszcze nie opanowałeś to powstrzymaj się od doradzania innym i to jeszcze w formie nakazowej.
    Forme nakazową to macie ale w swoich głowach, bo ciagle ją innym wmawiacie. Cały czas pisze o sytuacji bez dalszego podgrzewania po zatarciu w 72 st.C, co wynikało z opisu autora watku. No ale coż, w innym watku za jakis czas będziesz pewnie dyskutował z czyimś zdaniem, ze nie jest prawdą całkowite dezaktywowanie tego enzymu w 72 st.C. I tak w kółko...
    Last edited by Robert13; 27-03-2011, 15:44.

    Comment

    • wogosz
      Senior
      • 12-2005
      • 1007

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Robert=13
      Forme nakazową to macie ale w swoich głowach, bo ciagle ją innym wmawiacie.
      Nie pisz do mnie w liczbie mnogiej, bo jestem pojedynczy, chyba że zapomniałeś dodać: "wicie, rozumicie towarzyszu"
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Robert13
      No ale coż, w innym watku za jakis czas będziesz pewnie dyskutował z czyimś zdaniem, ze nie jest prawdą całkowite dezaktywowanie tego enzymu w 72 st.C
      Jak znajdziesz post w którym się tak wypowiadam, to wtedy będziesz mógł to napisać - nie wcześniej.
      Bardzo Cię przepraszam Sukkubus za te śmieci w Twoim wątku, ale nie chciałbym abyś na początku swej przygody z piwowarzeniem kierował się radami mającymi niewiele wspólnego z prawdą. I to od użytkownika, który od prawie roku nie ma dość odwagi i dobrego wychowania aby się przedstawić i wypełnić profil.

      Comment

      • sukkubus79
        Member
        • 01-2011
        • 52

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
        No to on ma właśnie takie parametry jak karmelowy jasny Strzegom
        Znalazłem Strzegom w CP i chyba właśnie jego zamówię

        Comment

        • sukkubus79
          Member
          • 01-2011
          • 52

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wogosz Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie pisz do mnie w liczbie mnogiej, bo jestem pojedynczy, chyba że zapomniałeś dodać: "wicie, rozumicie towarzyszu"

          Jak znajdziesz post w którym się tak wypowiadam, to wtedy będziesz mógł to napisać - nie wcześniej.
          Bardzo Cię przepraszam Sukkubus za te śmieci w Twoim wątku, ale nie chciałbym abyś na początku swej przygody z piwowarzeniem kierował się radami mającymi niewiele wspólnego z prawdą. I to od użytkownika, który od prawie roku nie ma dość odwagi i dobrego wychowania aby się przedstawić i wypełnić profil.
          Spoko niema za co jakoś to przeżyje mi pomoże

          Comment

          • sukkubus79
            Member
            • 01-2011
            • 52

            #65
            Dzisiaj degustacja Piwa z mojej drugiej warki Grodziskie.Pierwszy raz pije piwo wędzone.Wrażenia bezcenne.Żona niezbyt zadowolona.Piwo jest bardzo specyficzne.Zabutelkowane było tydzień temu piana jest już bardzo mocna, posmak wędzonki również całość zakończona lekką goryczką.

            Comment

            • sukkubus79
              Member
              • 01-2011
              • 52

              #66
              Dzisiaj Warka nr.3
              Belgijskie Specialty Ale 18º BLG zabutelkowane.Piwo od fermentowało do 5 BLG.
              Wyszło 39 butelek.Do refermentacji użyłem ekstraktu jasnego w proszku 200g, rozpuszczone w 200 ml wody.

              Comment

              • zgoda
                Senior
                • 05-2005
                • 3516

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sukkubus79 Wyświetlenie odpowiedzi
                Żona niezbyt zadowolona.
                To częsty przypadek. Moja też za wędzonkami nie przepada - ani Szlenkerla, ani grodzisze... Ale mnie jakoś również nie podchodzi, więc nie ma konfliktu w domu.
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • sukkubus79
                  Member
                  • 01-2011
                  • 52

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                  To częsty przypadek. Moja też za wędzonkami nie przepada - ani Szlenkerla, ani grodzisze... Ale mnie jakoś również nie podchodzi, więc nie ma konfliktu w domu.
                  Mi za to z dnia na dzień coraz bardziej smakuje,no cóż żona będzie musiała się z tym pogodzić

                  Comment

                  • sukkubus79
                    Member
                    • 01-2011
                    • 52

                    #69
                    04.04.2011 Warka nr.7
                    Witbier 11,5º BLG zestaw redakcyjne z zacieraniem CP
                    * słód pilzneński 2 kg
                    * pszenica niesłodowana ześrutowana 1,8 kg
                    (spakowana oddzielnie)
                    * płatki owsiane 0,4 kg
                    * kolendra 15 g
                    * Curaçao 20 g
                    * Chmiel Lubelski, granulat, 25 g
                    Zacieranie infuzyjne dwu temperaturowe,dodatkowo zastosowałem dziesięcio minutową przerwę białkową.
                    Kolejna przerwa w temp 61-63 30minut
                    następnie 71-73 do negatywnej próby jodowej
                    Wysładzałem do uzyskania 9 BLG wyszło 24 litry brzeczki.
                    Skopałem coś przy chmieleniu odparował tylko jeden litr,co dało wzrost BLG do 10,2 niestety trochę za mało.
                    Odłożyłem 1,7 litra brzeczki do refermentacji.
                    We wtorek 05.04.2011 brzeczka zaszczepiona starterem drożdży safbrew t-58.

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      #70
                      Witek 10 blg też dobry jest - to ma być lekkie piwko
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • sukkubus79
                        Member
                        • 01-2011
                        • 52

                        #71
                        Myślałem o zacieraniu warek o objętości 40 litrów. Niestety mam gar o pojemności 35 litrów. Z zacieraniem nie będzie większego problemu ale jak to chmielić? Jest to w ogóle możliwe ?

                        Comment

                        • sukkubus79
                          Member
                          • 01-2011
                          • 52

                          #72
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                          Witek 10 blg też dobry jest - to ma być lekkie piwko
                          Ciesze się, już się bałem że z tego będzie lipa

                          Comment

                          • mark33
                            Idę po piwo do piwnicy.
                            • 04-2005
                            • 3283

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sukkubus79 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Myślałem o zacieraniu warek o objętości 40 litrów. Niestety mam gar o pojemności 35 litrów. Z zacieraniem nie będzie większego problemu ale jak to chmielić? Jest to w ogóle możliwe ?
                            Wszystko jest możliwe, nawet chmielenie na 3 gary. Fakt, dawno temu teraz sprzętu mam pod dostatkiem http://www.browar.biz/forum/showpost...&postcount=135.

                            Comment

                            • sukkubus79
                              Member
                              • 01-2011
                              • 52

                              #74
                              zbyt długie chmielenie

                              Co może spowodować zbyt długie chmielenie (około 2-3 godzin).Warzyłem wczoraj milk stouta,trochę późno zacząłem i usnąłem podczas chmielenia Nie wiem co z tego wyjdzie.

                              Comment

                              • Marusia
                                Senior
                                • 02-2001
                                • 20211

                                #75
                                To pewnie odparowało na maksa i będziesz miał Imperial Milk Stouta

                                Nie powinno nic zaszkodzić, nawet, jak się coś przypaliło to zginie pod aromatem barwiących dodatków
                                www.warsztatpiwowarski.pl
                                www.festiwaldobregopiwa.pl

                                www.wrowar.com.pl



                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎