Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Barkley&Perkins we Wrocławiu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pizmak666
    Senior
    • 12-2006
    • 1898

    Barkley&Perkins we Wrocławiu

    Ma może ktoś z Was jakiekolwiek informacje w temacie budowy browaru we Wrocławiu przez panów Barkleya&Perkinsa? Informacja taka pojawiła się w krakowskiej prasie w 1856 r.
    „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

    "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

    Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Angielski porter z browaru Barclay Perkins & Co Ltd był jednym z bardziej popularnych importowanych piw. Nic mi nie wiadomo ażeby browar ten miał swój zakład na naszych obecnych ziemiach, raczej nigdy z takich planów budowy chyba nic nie wyszło i ograniczyło się jedynie do sprowadzania go z Anglii.
    W załączniku eta z reprezentacji i rozlewu w Poznaniu. Trudno ją precyzyjnie wydatować gdyż ten wzór etykiety był używany bez praktycznie żadnych zmian przez dekady. Myślę że może pochodzić z początków XX wieku.
    Wydaje mi się iż widziałem również podobną angielsko-rosyjskojęzyczną dedykowaną na rynek Królestwa Polskiego.
    Kolejnym dowodem popularności tej marki może być graficzna inspiracja dla etykiet bocka, pale ale i portera z Browaru Wielkopolskiego w Bydgoszczy.
    Attached Files
    Last edited by Cooper; 25-02-2016, 00:10.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • pizmak666
      Senior
      • 12-2006
      • 1898

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
      graficzna inspiracja dla etykiet bocka, pale ale i portera z Browaru Wielkopolskiego w Bydgoszczy.
      Zobacz Tenczynek, albo LTAB. Praktycznie 1:1.
      „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

      "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

      Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

      Comment

      • seba_gliwice
        Senior
        • 10-2003
        • 374

        #4
        W Gliwicach ten porter był również dostępny w latach 80. i 90. XIX wieku, ale, co ciekawe, nie w hurtowniach piwa, tyko w składach wina. Druga, zasadnicz sprawa to taka, że Gliwice w tamtym okresie trudno traktować jako "ziemie polskie" ...

        Comment

        • pizmak666
          Senior
          • 12-2006
          • 1898

          #5
          Składów tego piwa nie było. To była taki kopyrowy "sztos" tamtych czasów.Tylko dobre delikatesy. Przynajmniej w Krakowie.
          „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

          "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

          Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

          Comment

          • Piwowar
            Senior
            • 05-2001
            • 2542

            #6
            We Wrocławiu mogła takie coś rozprowadzać firma Karfunkelstein & co.
            Archiwum piwne

            Poznaj
            http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
            Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
            Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎