Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Haase Breslau

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Molke
    Member
    • 09-2007
    • 62

    Browar Haase Breslau

    Witam jestem tutaj nowy i mam do panstwa pytanie bo od niedawna zaczalem zbierac porcelanki. Mam juz kilka porcelanek Haasego ale czy moze mi ktos przyblizyc historie tego browaru ? ew jakies zdjecia? informacje typu kto gdzie i kiedy ? Czy idzie uzyskac informacje kim byl pan C.Meyner tak jak i pan O. Tscharncke? Prosilbym o jaknajwiecej informacji (probowalem w wyszukiwarce forum znalezc cos niestety poza galeria nic mi sie nie udalo moze moj blad za co z gory przepraszam i prosze o ewentualne podanie linku do tematu/ow z tym zwiazanych) Pozdrawiam i jeszcze raz witam.
  • Piwowar
    Senior
    • 05-2001
    • 2543

    #2
    Najlepiej jakbyś sobie kupił książkę "Piwo we Wrocławiu". Nie jest droga, a browar Haase jest tam opisany chyba na czterech stronach.
    Archiwum piwne

    Poznaj
    http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

    Comment

    • Juby_piwosz
      Senior
      • 02-2006
      • 254

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwowar Wyświetlenie odpowiedzi
      Najlepiej jakbyś sobie kupił książkę "Piwo we Wrocławiu". Nie jest droga, a browar Haase jest tam opisany chyba na czterech stronach.
      Wybaczcie, że się wtrącam: gdzie kupić? - oto jest pytanie.

      Comment

      • Molke
        Member
        • 09-2007
        • 62

        #4
        Czy sa moze jakies zrodla ktore mowia cos na temat dalszych losow pana Hassego? Jakies zdjecia E.Hassego ? Cos o nim jakas biografia itp... ?

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #5
          A kto to jest pan Hasse? Bo jeżeli chodzi tobie o właściciela browaru, to nazywał się Haase.

          Książkę można kupić w muzeum we Wrocławiu, jeśli jeszcze nie została wykupiona co do sztuki.

          Comment

          • slavoy
            Senior
            • 10-2001
            • 5052

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Juby_piwosz Wyświetlenie odpowiedzi
            Wybaczcie, że się wtrącam: gdzie kupić? - oto jest pytanie.
            No gdzie... oto zagwostka. A może w sklepie browarbizu?
            Dick Laurent is dead.

            Comment

            • piotry
              Oj tam, oj tam !
              • 08-2005
              • 761

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
              No gdzie... oto zagwostka. A może w sklepie browarbizu?
              tyle że tam na końcu napisano : Produkt czasowo niedostępny :P

              Comment

              • slavoy
                Senior
                • 10-2001
                • 5052

                #8
                Ano faktycznie, nie dolazłem do samego dołu, swój egzemplarz kupiłem jeszcze podczas wystawy. Ale jeśli "czasowo niedostępny", to można oczekiwać że jeszcze powróci, ew. dopytać o to Arta.
                A do książki dobrym uzupełnieniem jest CD "Browary Wrocławia i Okolic" opracowane niegdyś przez forumowego kol. breslauera. Zainteresowanych odsyłam do autora na PW.
                Dick Laurent is dead.

                Comment

                • Molke
                  Member
                  • 09-2007
                  • 62

                  #9
                  Co do mojej pomyslki Hasse a Haase to przpraszam literowka Tak jak to napisal Krzysiu chodzi mi o pana E. Haase

                  Jesli to co zamieszcze tutaj jest a pewnie jest dla panstwa oczywiste to prosze o wyrozumialosc bo staram sie jakos zebrac wszystkie informacje i jesli ktos posiada jakies informacje to prosze o zamieszczanie tutaj.

                  Z ogolnego przeszukiwania netu jedna z ciekawostek dla mnie jaka znalazlem to ( nawiazujac do rodziny Haase ):

                  Willa rodziny Haase znajdujaca sie na ulicy: ul. Podwale 76-77 (obecnie budynek kosulatu generalnego niemiec). Willa wybudowana w latach 1897-1899 projekt Otto March'a .

                  Widoczny jest takze herb rodziny Haase wskazujacy na "rodzinne tradycje" piwowarsko gorzelniarskie.
                  Attached Files

                  Comment

                  • Piwowar
                    Senior
                    • 05-2001
                    • 2543

                    #10
                    Haase to temat na książkę i nie chodzi tutaj o jednego pana Haasego, ale o całe pokolenie. Najbardziej znanym jest chyba Georg Haase, który napisał kilka książek o uprawie śląskiego jęczmienia, a oprócz tego wydał takie pozycje jak: " Gegen totale Alkoholabstinenz = Przeciwko totalnej abstynencji" i kilka innych mających na celu uświadomienie ludziom, że wypicie kufla piwa to jeszcze nie jest grzech.
                    Zdaje się że jeden E. Haase mieszkał po wojnie w Niemczech zachodnich i udzielał się od czasu do czasu jako historyk piwny np: "Ein Beitrag zur Geschichte und zum Wachsen des Brauwesens in Schlesien = Przyczynek do historii i rozwoju piwowarstwa na Sląsku", opublikowane w 1952 roku.
                    Archiwum piwne

                    Poznaj
                    http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                    Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                    Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                    Comment

                    • Molke
                      Member
                      • 09-2007
                      • 62

                      #11
                      A czy internetowo istnieja jakies zrodla na ktorych mozna zobaczyc E.Haasego? Skoro to tak znana z pokolenia na pokolenie rodzina to czy jest problem ze znalezieniem zdjec? Moze ktos takowe posiada albo intrnetowe zrodlo do nich ?

                      Comment

                      • Eszogo1970
                        Senior
                        • 03-2007
                        • 136

                        #12
                        W pozycji "Piwo we Wrocławiu" na stronie 93 są zdjęcia Georga i Eduarda Haase, nawet są do siebie podobni.

                        Comment

                        • Piwowar
                          Senior
                          • 05-2001
                          • 2543

                          #13
                          Georg Haase.
                          Zdjęcie pochodzi z "Brauerei Lexikon" na rok 1910, które to dzieło otrzymałem pewnego pięknego dnia w prezencie od Pieczarka.
                          Attached Files
                          Archiwum piwne

                          Poznaj
                          http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                          Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                          Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                          Comment

                          • Molke
                            Member
                            • 09-2007
                            • 62

                            #14
                            Skoro jest to temat na ksiazke to jesli mozna to prosze ludzi wtajemniczonych o wpisywanie chociarz drobnych informacji odnosnie browaru Haase chociarz w okresie miedzy wojennym i wszystkich mozliwych informacji zwiazanych z jego dzialaniem.

                            Pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie

                            Comment

                            • sybillenort
                              Junior
                              • 10-2007
                              • 8

                              #15
                              Stary budynek Lagerbierbrauerei E.Haase, przed wojna miescil oprocz browaru takze gospode z hotelem i kawiarnie z wielka sala taneczna ( dzis jako sala gimnastyczna) znajduje sie we wsi Szczodre pod Wroclawiem, naprzeciwko koncowego przystanku autobusu podmiejskiego.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎