Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ile browarów upadło od 1989r?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
    Brewpole. Zakład ten wchodził w skład ZP w Warce.
    To teraz uzupełniam dane na wiki.

    Comment

    • skitof
      Senior
      • 11-2007
      • 2478

      #92
      A więc z 12 browarów, jakie były w posiadaniu Grupy Żywiec ostało się jeno 5.

      Comment

      • Pankracy
        Senior
        • 10-2007
        • 2768

        #93
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
        Browar w Braniewie 1854 Braniewo 1999 zaprzestanie produkcji w 2001 r., sprzedaż w 2003 firmie Dr Witt S.A.
        2004-2005 - fabryka soków Dr Witt, 2005 - zakup browaru przez A. Konończuka, 2006 - wznowienie produkcji piwa przez firmę Browar Braniewski Sp. z o.o., 2008 - wstrzymanie produkcji piwa, 2009-2010 - przebudowa części browaru na elektrociepłownię

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #94
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
          Do GŻ należał też Browar Saskich w Radomiu.
          GŻ przejęła go w 1999 roku. W 2002 roku wygaszony browar otrzymało w darowiźnie od GŻ miasto Radom. W latach 2002-2004 całe wyposażenie zakładu zostało sprzedane na złom. Ostały się tylko puste budynki, z którymi władze Radomia za bardzo nie wiedzą co zrobić.

          Radom w GŻ?, Pierwsze słyszę, browar ten zamknięto w latach 1995-98, nie znam dokładnej daty i w ostatnim czasie swojej działalności należał do ZP w Warce i to chyba jeszcze w czasach gdy Warka nie była w składzie GŹ.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Pankracy
            Senior
            • 10-2007
            • 2768

            #95
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
            Radom w GŻ?, Pierwsze słyszę, browar ten zamknięto w latach 1995-98, nie znam dokładnej daty i w ostatnim czasie swojej działalności należał do ZP w Warce i to chyba jeszcze w czasach gdy Warka nie była w składzie GŹ.
            Masz rację, że browar w Radomiu należał do Warki (a właściwie do Brewpole). W 1999 razem z Warką przeszedł na własność GŻ. W czasie gdy dostał się w łapy GŻ był wygaszony, ale było w nim pełne wyposażenie do produkcji piwa, które można było z powrotem przywrócić do stanu używalności.
            Po 2002 roku rozpoczęła się wywózka całego sprzętu, która trwała etapami do 2004 roku.

            Gazeta Wyborcza się na ten temat rozpisywała.
            Last edited by Pankracy; 23-02-2010, 15:38.

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #96
              Browar w Radomiu warzył do 1997 maksymalnie do 1998 roku (tutaj niestety nie mogę doprecyzować). Póżniej był już tylko nieruchomością po b. browarze w rękach GŻ. Dalej pewnie jego losy potoczyły się tak jak piszecie. Sad but true.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • wasyll
                Senior
                • 09-2008
                • 1823

                #97
                Panie i Panowie, szukam artykułu, który kiedyś czytałem (na 99% na stronach browar.biz) pdnośnie upadku polskich browarów w latach 90. XXw. i na początku wieku XXI.
                Jedyne co pamiętam to to, że artukuł był bardzo obszerny i dobrze obrazujący to co się stało. Tyle, że nie pamiętam tytułu, autora, a wyszukiwarka też mi nie pomaga...
                www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  #98
                  Poszukaj w Wieściach z branży
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • wasyll
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 1823

                    #99
                    Przejrzałem wszystko po tytułach, w kilka z nich zajrzałem, jednak nadal nic.
                    www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                    Comment

                    • dyczkin
                      Serce w kolorze blaugrana
                      • 05-2011
                      • 3657

                      Pamiętam ten artykuł ale sam nie mogę go znaleźć
                      Ciężko się skupić przy Świętach
                      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                      Moje warzenie // Piwny Wojownik

                      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                      Comment

                      • Paco
                        Senior
                        • 12-2007
                        • 265

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
                        Panie i Panowie, szukam artykułu, który kiedyś czytałem (na 99% na stronach browar.biz) pdnośnie upadku polskich browarów w latach 90. XXw. i na początku wieku XXI.
                        Jedyne co pamiętam to to, że artukuł był bardzo obszerny i dobrze obrazujący to co się stało. Tyle, że nie pamiętam tytułu, autora, a wyszukiwarka też mi nie pomaga...
                        Czy to ten artykuł masz na myśli http://www.browar.biz/forum/showthre...=46659&page=23 ?
                        Grunt to się nie przejmować, piwo pić i obserwować
                        zbieram ELBING
                        wymiana--> http://picasaweb.google.com/PacoElbl

                        Comment

                        • wasyll
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 1823

                          Nie, to nie to. Z tego co pamiętam, to nie była to dyskusja, ta mogła być ew. pod artykułem. Teraz już zaczynam wątpić, czy to w ogóle było na stronie browaru.
                          www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                          Comment

                          • wasyll
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 1823

                            Pytanie nieaktualne, znalazłem to czego szukałem.
                            www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              ten ło?
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              • wasyll
                                Senior
                                • 09-2008
                                • 1823

                                Ło ten!

                                Przypomniało mi się, że kiedyś wysłałem ten tekst przez komunikator i tam się do niego teraz dokopałem. Mimo wszystko dzięki
                                www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎