Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

Promocje cenowe [KOMENTARZE]

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • rafalek21
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika n__ Wyświetlenie odpowiedzi
    Dzięki. Ten Cieszyn (w takich cenach) to najlepsza DIPA/IIPA w relacji cena/jakość? Macie może też inne propozycje?
    Po prostu najtańsze IIPA, w najlepszym przypadku przeciętne, za 3 zł w "promocji", może bym wziął co najwyżej 2 butelki, ale to dalej ryzykowny zakup.

    Leave a comment:


  • n__
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robox Wyświetlenie odpowiedzi
    Żadna promocja.
    Dzięki.
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
    Ani promocja, ani dobra cena

    Lepiej już poszukać DIPA z Cieszyna, no bywa po 5,49-5,99zł, choć to też nie jakieś atrakcyjne smakowo piwo.
    Dzięki. Ten Cieszyn (w takich cenach) to najlepsza DIPA/IIPA w relacji cena/jakość? Macie może też inne propozycje?

    Leave a comment:


  • dlugas
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika n__ Wyświetlenie odpowiedzi
    Czy ktoś bardziej zorientowany mógłby powiedzieć, czy te 8 zł w Małpce za Doctor Brew Double IPA to dobra cena? http://www.alleceny.pl/produkt/17819...w___double_ipa
    Ani promocja, ani dobra cena

    Lepiej już poszukać DIPA z Cieszyna, no bywa po 5,49-5,99zł, choć to też nie jakieś atrakcyjne smakowo piwo.

    Leave a comment:


  • robox
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika n__ Wyświetlenie odpowiedzi
    Czy ktoś bardziej zorientowany mógłby powiedzieć, czy te 8 zł w Małpce za Doctor Brew Double IPA to dobra cena? http://www.alleceny.pl/produkt/17819...w___double_ipa
    Żadna promocja.

    Leave a comment:


  • n__
    replied
    Czy ktoś bardziej zorientowany mógłby powiedzieć, czy te 8 zł w Małpce za Doctor Brew Double IPA to dobra cena? http://www.alleceny.pl/produkt/17819...w___double_ipa

    Leave a comment:


  • Rogerson
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kaczka116 Wyświetlenie odpowiedzi
    Akurat black weizen pilem chyba z tydzien temu i niestety sour edition powoli sie robil :/
    O to widzisz, dobrze trafiłem że już wywieźli zanim zdążyłem kupić

    W sumie styl piwa, który nie lubi biegu czasu, więc można siębyło tego spodziewać.

    Leave a comment:


  • kaczka116
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
    My tu podnosimy temat "nie że milkstoutów nie przeceniają tylko, że one źle znoszą przeterminowanie (zazwyczaj)
    A to sorki, czytanie ze zrozumieniem mi sie klania

    Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

    Leave a comment:


  • dlugas
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kaczka116 Wyświetlenie odpowiedzi
    A ja trafilem przecenione Sweet cow z AleBrowaru, wiec da sie milk stouty kupic, szczegolnie w lato

    Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
    My tu podnosimy temat "nie że milkstoutów nie przeceniają tylko, że one źle znoszą przeterminowanie (zazwyczaj)

    Leave a comment:


  • kaczka116
    replied
    A ja trafilem przecenione Sweet cow z AleBrowaru, wiec da sie milk stouty kupic, szczegolnie w lato

    Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

    Leave a comment:


  • e-prezes
    replied
    Ja ubolewam, że właśnie milk stouty słabo się terminują. A ostatnio na wyjeździe kupiłem 3 miesiące po terminie Brackie (już z Żywca) i dawało radę. Na pytanie dlaczego takie piwo? Nie było niczego innego z czym nie mam na co dzień do widzenia w sklepie. Kupiłem w mocno promocyjnej cenie. Nie-promocyjna była tylko butelka, bo kosztowała 50 gr, ale bez problemu dało się ją zwrócić.
    Last edited by e-prezes; 20-07-2017, 15:22.

    Leave a comment:


  • dlugas
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
    Pytanie jak go odróżnić od nieporządnego? Mnie polskie milk stouty rzemieślnicze trafiały się po terminie małopijalne lub całkiem niepijalne.
    Kwestia wprawy i ceny
    Po prostu mam już wyrobioną opinię, które browary warzą wysokiej jakości piwo, a które mają spore wahania normy. Zarówno te pasteryzowane jak i te nie pasteryzowane.
    Mam to opanowanie mniej więcej, bo w ciągu trzech lat wypiłem już sporo podterminowców jak i sporo po (nie licząc oczywiście tych stylów, które lubią się starzeć Portery b. czy risy)

    Prosta reguła:
    Za 1,99zł biorę wszystko. Nawet weizeny czy pilsy (kraftowe)
    Za 2,99zł prawie wszystko, kwestia tylko jakie ilości
    Za 3,99zł tylko te piwa, które już kiedyś piłem i uważam, że są smaczne, oraz te dla mnie nowe, lecz z browarów, które nie miały u mnie żadnej wpadki (przegazowanie, kwasy, szybkie zniknięcie aromatu czy spora zmiana smaku)
    Za 4,99zł tylko te, które mają z kilka tygodni do daty plus zawsze mi smakowały

    Ogólnie wiadomo. Piwa mają różne terminy ważności. Jedna AIPA ma 3 miesiące a inna prawie rok. Jedna jest niepasteryzowana, a druga przepasteryzowana itp. itd.

    Ciemne piwa powyżej 6% biorę prawie zawsze, nie ważne ile ma daty. One mi się dobrze starzeją.
    Z brokreacji mam MINERA i LUMBERJACKA już rok po terminie i nadal są bardzo dobre.

    Milk stout z Tenczynka (jak jeszcze ten browar go robił) świetnie się starzał. Piłem parę sztuk dwa czy trzy miesiące po terminie i był naprawdę bardzo dobry. No ale akurat ten m milkstout był mało ortodoksyjny.

    Tzw. regionalnych po prostu obecnie nie opłaca się kupować. BRJot to ruletka, do tego są coraz gorzej u mnie dostępne plus cena 5-6zł a w tesco i nawet 7zł
    Zwykłe lagery z kormorana za 4-5zł to nie mój target
    Amber to tylko koźlak po terminie za pół ceny i świeże grandy za 4zł
    APA z Sulimaru tylko na promocji za 3,29zł
    APA z AMBERa na promocji poniżej 4zł
    i tyle pustka
    Grodzisk coś walczy, lecz jeszcze nie piłem ich nowych piw

    Ogólnie lubię piwa z przecen. Szczególnie mój portfel je lubi.

    Leave a comment:


  • e-prezes
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
    Porządnie uwarzony rzemieślnik kilka dni przed czy po terminie nadal jest bardzo dobrym piwem i łyka brjoty czy słabszych świeżych kraftowców.
    Po terminie czarne rzemieślniki (black ipa, american stouty, brown portery) są nadal pyszne.
    Pytanie jak go odróżnić od nieporządnego? Mnie polskie milk stouty rzemieślnicze trafiały się po terminie małopijalne lub całkiem niepijalne.

    Leave a comment:


  • kaczka116
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rogerson Wyświetlenie odpowiedzi
    Dzwonię dziś do Makro co by se zarezerwować ze 20 Black Weizenów Doktorów z datą do dziś (widziałem je w Makro ok. 1,5 tygodnia temu), myślę ubiję interes, bo piwo jak na lipę którą wypuszczają całkiem dobre, a cenowo się dogadam

    Dwa dni temu zwrócili aaaaaaaaaaaaaaaaaaaarghhhhh.
    Akurat black weizen pilem chyba z tydzien temu i niestety sour edition powoli sie robil :/

    Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

    Leave a comment:


  • Rogerson
    replied
    Dzwonię dziś do Makro co by se zarezerwować ze 20 Black Weizenów Doktorów z datą do dziś (widziałem je w Makro ok. 1,5 tygodnia temu), myślę ubiję interes, bo piwo jak na lipę którą wypuszczają całkiem dobre, a cenowo się dogadam

    Dwa dni temu zwrócili aaaaaaaaaaaaaaaaaaaarghhhhh.

    Leave a comment:


  • dlugas
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
    Ostatnio łapię się na tym, że coraz częściej wybieram za psie pieniądze (3-4 zł.) na przecenie porządnego rzemieślnika niż w stałej cenie regionalsa np. z BRJota, Fortuny czy Kormorana.
    ja mam tak już od dwóch lat. Z regionalnych kupuję tylko portery i jakieś APA od dzwonu jak jest w promocji (sulimar czy amber)

    Porządnie uwarzony rzemieślnik kilka dni przed czy po terminie nadal jest bardzo dobrym piwem i łyka brjoty czy słabszych świeżych kraftowców.
    Po terminie czarne rzemieślniki (black ipa, american stouty, brown portery) są nadal pyszne.

    Mam kilka takich ciemnasków i nawet po roku robią robotę (apollo 19 z setki czy te z brokreacji Miner i Lumberjack)

    "Niestety" coraz więcej ludzi "kuma bazę" dlatego u mnie coraz trudniej o wyhaczenie piwa na tzw. przecenie z powodu zbliżającej się daty. Jak już się pojawiają to znikają w pół dnia

    Nie tylko kraftowcy zalegają na półkach. Regularnie przeceniane są ciechany wyborne, amber żywe i niektóre jasne kormorany. Wszystko zależy w jakim sklepie, w jakim miejscu itp.
    Dobrze, że przeceniają a nie trzymają twardo ceny do samego końca a później "utylizują.

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎