Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

Wkładam kij w mrowisko - konkurs piw domowych w Żywcu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Małażonka
    Senior
    • 03-2003
    • 4602

    zythum napisał(a)
    (...)podorzając tropem myślenia slavoya(...) i to jest niebezpieczeństwo podąrzania taką drogą.(...)
    Zythumku - Ty już jedź na te wakacje! Ty naprawdę musisz odpocząć - najlepiej ze słownikiem w łapce

    Comment

    • zythum
      Kot Makawity
      • 08-2001
      • 8305

      Małażonka napisał(a)
      Becik, Ty rzeczywiście albo nie chcesz zrozumieć, co my z Marusią piszemy, albo bardzo Ci się nudzi - i mieszasz dalej to, co zostało już dawno wymieszane. Powtarzam jeszcze raz, tym razem już ostatni:
      PIWO ROBIONE OD PODSTAW PRZEZ PIWOWARA JEST JEGO I TYLKO JEGO PRODUKTEM
      PIWO ROBIONE Z BREW -KITU JEST TYLKO CZĘŚCIOWYM DZIEŁEM PIWOWARA, KTÓRY WYKORZYSTUJE RECEPTURĘ WYTWÓRCÓW BREW-KITU
      A to już wywyższaniem się, moja droga Małażonko. A teraz zauważ, że ktoś kto sam hoduje jęczmień i chmiel, powie. Ja chcę dla siebie kategorię, bo piwo z zacieraniem NIE jest tylko wyłącznie dziełem piwowara, bo dostał/kupił, gotowe półprodukty - chmiel o odpowiednije zawartości alfa kwasów i jęczmień o odpowiednich parametrach.
      To DOPIERO ja, hodując sobie chmiel i na nim eksperymentując i hodując jęczmień i na nim eskperymentując jestem JEDYNYM I PRAWDZIWYM piwowarem, a zacieracze, to takie oranżadki, w stosunku do mnie.
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • zythum
        Kot Makawity
        • 08-2001
        • 8305

        Małażonka napisał(a)
        Zythumku - Ty już jedź na te wakacje! Ty naprawdę musisz odpocząć - najlepiej ze słownikiem w łapce
        Uwagi ortograficzne, przyjmuję z pochylonym czołem, ale wolałbym abyś też coś dorzuciła merytorycznego
        To inaczej miało być, przyjaciele,
        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

        Rządzący światem samowładnie
        Królowie banków, fabryk, hut
        Tym mocni są, że każdy kradnie
        Bogactwa, które stwarza lud.

        Comment

        • Małażonka
          Senior
          • 03-2003
          • 4602

          zythum napisał(a)
          A to już wywyższaniem się, moja droga Małażonko. A teraz zauważ, że ktoś kto sam hoduje jęczmień i chmiel, powie. Ja chcę dla siebie kategorię, bo piwo z zacieraniem NIE jest tylko wyłącznie dziełem piwowara, bo dostał/kupił, gotowe półprodukty - chmiel o odpowiednije zawartości alfa kwasów i jęczmień o odpowiednich parametrach.
          To DOPIERO ja, hodując sobie chmiel i na nim eksperymentując i hodując jęczmień i na nim eskperymentując jestem JEDYNYM I PRAWDZIWYM piwowarem, a zacieracze, to takie oranżadki, w stosunku do mnie.
          I wtedy będzie miał rację!
          A od wywyższania się jestem daleka - i Ty powinieneś o tym wiedzieć. Szanuję ludzi, którzy warzą piwo z ekstraktów, wiele takich piw piłam doskonałych, jednak uważam że ekstrakty i samodzielne zacieranie to dwie odrębne drogi prowadzące do tego samego celu. Ja wybrałam może tą trudniejszą, pod górę, ale dającą większą satysfakcję, miałam do tego prawo i nie ma to nic wspólnego z wywyższaniem się. Po prostu uważam, że nie tylko sam cel się liczy, ale również droga do niego....

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            Kategorii osobnych może nie być, ale powinna być podana pełna informacja o technice warzenia. To ułatwi ocenę.

            Comment

            • iron
              Senior
              • 08-2002
              • 6703

              zythum napisał(a)
              A teraz zauważ, że ktoś kto sam hoduje jęczmień i chmiel, powie. Ja chcę dla siebie kategorię, bo piwo z zacieraniem NIE jest tylko wyłącznie dziełem piwowara, bo dostał/kupił, gotowe półprodukty - chmiel o odpowiednije zawartości alfa kwasów i jęczmień o odpowiednich parametrach.
              To DOPIERO ja, hodując sobie chmiel i na nim eksperymentując i hodując jęczmień i na nim eskperymentując jestem JEDYNYM I PRAWDZIWYM piwowarem, a zacieracze, to takie oranżadki, w stosunku do mnie.
              Nie no, bez paranoi. PIWOWAR, jak sama nazwa wskazuje warzy piwo z substratów (tu juz pomijam jakich, bo dość w tej dyskusji o tym było).
              A od przygotowania tych składników do warzenia są inni (hodowcy chmielu, słodownie, laboratoria).
              Człowieka, o którym Zythum piszesz raczej bym nazwał OMNIBUSEM
              Proponuję, coby ten omnibus sam sobie zrobił drożdże (z niczego, ma się rozumieć)
              bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
              Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
              Rock, Honor, Ojczyzna

              Comment

              • Marusia
                Senior
                • 02-2001
                • 20211

                zythum napisał(a)
                ktoś kto sam hoduje jęczmień i chmiel, powie. Ja chcę dla siebie kategorię, bo piwo z zacieraniem NIE jest tylko wyłącznie dziełem piwowara, bo dostał/kupił, gotowe półprodukty - chmiel o odpowiednije zawartości alfa kwasów i jęczmień o odpowiednich parametrach.
                To DOPIERO ja, hodując sobie chmiel i na nim eksperymentując i hodując jęczmień i na nim eskperymentując jestem JEDYNYM I PRAWDZIWYM piwowarem, a zacieracze, to takie oranżadki, w stosunku do mnie.
                No i powie słusznie, ale spokojnie możemy poczekać, aż zjawisko takie stanie się równie "masowe" jak zacieranie - póki co są to pojedyncze przypadki eksperymentalne.
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  becik napisał(a)
                  bardzo złe i nietrafne porównanie, wychodzi na to że "oranżadki" postępują nie fair, bo podkładanie tekstu jest krótko mówiąc oszustwem nie tylko w stosunku do innych ale i do samego siebie, warzenia z gotowców tak bym nie nazwał
                  No i właśnie bardzo trafne porównanie - tylko oczywiście znowu przekręciłeś - warzenie z gotowca nie jest oszustwem, natomiast wystawianie go w konkursie u boku piwa uwarzonego od podstaw - to już jest oszustwo.


                  Oczywiście nie zamierzam tu ubliżać nikomu z wystawiających, żeby nie było chodzi mi o zasady konkursu, których przecież wystawiający nie ustalali
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • zythum
                    Kot Makawity
                    • 08-2001
                    • 8305

                    Krzysiu napisał(a)
                    Kategorii osobnych może nie być, ale powinna być podana pełna informacja o technice warzenia. To ułatwi ocenę.
                    Podpisał bym się pod tym stwierdzeniem ale jak wyobrażasz sobie wtedy ślepe testy, na których opiera się degustacja. Gdyby degustatorzy wiedzieli wcześniej czy próbują piwo z ekstraktu czy zacierania, to zgodnie ze swoimi przekonianami,mogliby mniej obiektywnie oceniać piwa.
                    To inaczej miało być, przyjaciele,
                    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                    Rządzący światem samowładnie
                    Królowie banków, fabryk, hut
                    Tym mocni są, że każdy kradnie
                    Bogactwa, które stwarza lud.

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      zythum napisał(a)
                      Gdyby degustatorzy wiedzieli wcześniej czy próbują piwo z ekstraktu czy zacierania, to zgodnie ze swoimi przekonianami,mogliby mniej obiektywnie oceniać piwa.
                      No i to jest kolejny argument za osobnymi kategoriami
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • lukuj
                        Senior
                        • 07-2003
                        • 320

                        Marusia napisał(a)
                        No i to jest kolejny argument za osobnymi kategoriami
                        Marusiu,
                        to jest raczej argument aby oceniający nie wiedzieli jaką techniką robione jest piwo, oczywiście przy [wcale nie koniecznie prawdziwym] założeniu że mogłoby to wpłynąć na ich ocenę.
                        KETTLER brewery
                        www.lukuj.republika.pl

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          lukuj napisał(a)
                          Marusiu,
                          to jest raczej argument aby oceniający nie wiedzieli jaką techniką robione jest piwo, oczywiście przy [wcale nie koniecznie prawdziwym] założeniu że mogłoby to wpłynąć na ich ocenę.
                          Ja wiem, co miał na mysli Zythum, ale ostatecznie dlaczego tylko becik ma wykręcać kota ogonem?
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • Krzysztof
                            Senior
                            • 04-2001
                            • 1689

                            plagiat

                            becik napisał(a)
                            bardzo złe i nietrafne porównanie, wychodzi na to że "oranżadki" postępują nie fair, bo podkładanie tekstu jest krótko mówiąc oszustwem nie tylko w stosunku do innych ale i do samego siebie, warzenia z gotowców tak bym nie nazwał

                            kwestia przygotowania do "egzaminu" to forma materiałów z jakich się korzysta, aby móc go zdać, albo korzysta sie z ogólnie dostępnych albo samemu gromadzi i wyszukuje chcąc poznać "coś jeszcze"
                            Dlaczego nie trafne?
                            Dla mnie to jak wygrać konkurs piosenki, piosenką do której się przyznaje jako do swojej, a później okazuje się że melodia nie jest oryginalną kompozycją. To się nazywa plagiat.....
                            Piwo z gotowca nie jest oryginalną recepturą Piwowara nawet gdyby ten dodał do brzeczki czy już piwa nie wiadomo co.
                            Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                            www.twojmalybrowar.pl

                            Comment

                            • peter_1000
                              Senior
                              • 05-2003
                              • 583

                              Małażonka napisał(a)
                              Masz rację, z tym że my z Marusią walczymy o to, by w konkursie oceniona została również receptura. Ta receptura, która jest MOIM pomysłem. To czy piwo jest dobre, czy też nie zależy w dużej mierze od gustu próbujących (jedni wolą mocniej chmielone piwo, inni bardziej słodowe itd.), natomiast spójność z danym stylem - jest niezaprzeczalnym wynikiem pracy piwowara i z tego powodu należy się mu się oddzielna ocena.

                              I tu się całkowicie z Małążonką zgadzam. Przed zgłoszeniem do piwa do konkursu miałem dylemat jakiego wybrać portera. Miałem do dyspozycji dwa. Jeden według receptury Pawcia "Porter na piątkę" i drugi porterek według mojej skromnej receptury. Moim zdaniem porter wg Pawcia był sporo lepszy (był, bo już go nima) jednak wybrałem piwo według mojego autorskiego przepisu. Po prostu uznałem że byłbym nie fair wobec siebie (w końcu tylko odtworzyłem czyjeś piwo) a i pewnie wobec Pawcia (wystawiając jego piwo jako moje własne)
                              Sprawa jest jeszcze bardziej klarowna jeśli chodzi o piwa z gotowców. Tam też ktoś wymyślił sobie piwo, wykonał ekstarakt i spakował do puszek. Piwowar je tylko odtwarza. Nie ganię oranżadowców, mimo że warzę piwo z procesem zacierania, ostatnio sam wykonałem pszeniczniaka z gotowca Muntos. Mimo iż piwko jest znakomite, nie wystawiłby go w konkursie, bo wykonane poprawnie według instrukcji powinno wyjść niemal identyczne każdemu piwowarowi. W końcu mówimy o konkursie doowych piwowarów a nie o konkursie gotowców.
                              Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

                              Comment

                              • Krzysztof
                                Senior
                                • 04-2001
                                • 1689

                                zythum napisał(a)
                                Podpisał bym się pod tym stwierdzeniem ale jak wyobrażasz sobie wtedy ślepe testy, na których opiera się degustacja. Gdyby degustatorzy wiedzieli wcześniej czy próbują piwo z ekstraktu czy zacierania, to zgodnie ze swoimi przekonianami,mogliby mniej obiektywnie oceniać piwa.

                                Żle to zrozumiałeś. Prawdopodobnie dane o technice warzenia konkretnych piw byłyby podawane do wiadomości przy ogłaszaniu wyników.
                                Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                                www.twojmalybrowar.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎