Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koniec usługi Picasa Web Albums - przesiadka na Google Photos - pomysły, porady, itp

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #61
    Ponieważ nie chcę utracić folderów na Picassie a nikt dokładnie nie wie jak będzie wyglądać ona za 2 dni zaczałąłem robić sobie kopie na web-albumie pod nickiem Cooper.
    Gdyby ktoś planował się tam przenieść to ZANIM to zrobi proszę o pw z podaniem e-maila to wyślę mu web-albumowe zaproszenie z mojego konta do przyłączenia się do strony.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #62
      Albo to był wkręt albo rozpierdziel na picasie zrobią dopiero jak wrócą z długiego weekendu bo dziś u mnie picasa wygląda normalnie tzn tak jak do tej pory. Póki co poświęcenie kilku godzin na przenoszenie wszystkiego na web-album bezsensowne.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • Promil03
        Senior
        • 10-2007
        • 2833

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
        Albo to był wkręt albo rozpierdziel na picasie zrobią dopiero jak wrócą z długiego weekendu bo dziś u mnie picasa wygląda normalnie tzn tak jak do tej pory. Póki co poświęcenie kilku godzin na przenoszenie wszystkiego na web-album bezsensowne.
        Nie można już dodawać zdjęć do istniejących albumów.

        Comment

        • Latarnik
          Premium Lamplighter
          • 06-2004
          • 4998

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie można już dodawać zdjęć do istniejących albumów.
          Ja przed chwila dodalem zdjecie, ale usunac moglem je tylko przez edycje w Google+
          5410 kapsli z wypitych piw
          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #65
            Rozumiem.
            Ogólnie jak dla mnie "dobra zmiana". Na przykładzie tej samej etki o szerokości 800px i na ekranie w tej samej skali widać jak prezentują się skany/foty na Picasie i Web-Albumie.
            Obie strony mam bez żadnych płatnych opcji i obie przeglądam bez programu blokującego gówniane reklamy.
            Widać jakiej wielkości jest eta na obu stronach. Ile jest reklam i ile zbędnych, rozpraszających elementów strony. W picasie mam dodatkowo możliwość wyłączenia jasnoniebieskiego pola z prawej wraz ze wszystkimi elementami jednak akurat na screenie jest ono włączone tzn widoczne. W web-albumie jest możliwość wybrania koloru tła jednak chyba nie ma tam opcji najbardziej neutralnego czyli białego.
            Miłym akcentem w czasie przenoszenia się z P na WB było znalezienie opcji bezpośredniego przenoszenia całych folderów właśnie z Picasy. To niewątpliwie cwany krok autorów WB jednak u mnie kazdy folder de facto przenosił się w 2 turach , pierwsza szybka tzn jakieś wewnętrzne zapisanie kopi a druga już dłuższa czyli jak domyślam się realne zapisywanie plików na stronie WB.
            Pozatym kilka razy wyskoczył błąd (na kilkadziesiąt folderów) i skopiowały się one tylko częściowo i trzeba było ściagać od nowa tzn sprawdzić co zassało się a co nie i kopiować.
            No nic. Jest jak jest. Pliki już mam bezpieczne tzn umieszczone na WB ale i tak będę teraz już spokojniej obserował jak finalnie będą wyglądać te po rewolucji na Picasie znaczy się teraz Google Photos.
            Attached Files
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • Promil03
              Senior
              • 10-2007
              • 2833

              #66
              Zanim założę konto na Web-Album, mama pytanie. Czy da się tam dowolnie układać kolejność albumów? Mam z synem dość rozbudowaną Picasę z kartami piłkarskimi i przeraża mnie teraz to przenoszenie

              Comment

              • Latarnik
                Premium Lamplighter
                • 06-2004
                • 4998

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                Czy da się tam dowolnie układać kolejność albumów?
                Tak, mozna.
                5410 kapsli z wypitych piw
                874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Zanim założę konto na Web-Album, mama pytanie. Czy da się tam dowolnie układać kolejność albumów?
                  Póki co jedyna mocna przewaga WA nad P. Po prostu w web-albumie foldery przesuwasz jak ikonki tam gdzie mają być. Lepiej się nie da chyba. W picasie musisz pajacować z datami folderów tzn zmieniać je z zasadą im nowsza tym folder bardziej na początku, im starsza - tym dalej. Musisz wejsć we właściwości każdego folderu i ustawić odpowiednią czasowo datę. Inaczej się nie da. Alfabetyczne ustawienie nazw folderów nic nie daje.
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • sibarh
                    PremiumUżytkownik
                    • 01-2005
                    • 10384

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                    Albo to był wkręt albo rozpierdziel na picasie zrobią dopiero jak wrócą z długiego weekendu bo dziś u mnie picasa wygląda normalnie tzn tak jak do tej pory. Póki co poświęcenie kilku godzin na przenoszenie wszystkiego na web-album bezsensowne.
                    To w Kaliforni też mają długi weekend
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nie można już dodawać zdjęć do istniejących albumów.
                    Można dodawać zdjęcia, a ja nawet założyłem dzisiaj kwietniowy album https://picasaweb.google.com/1032930...28359035066450 z 3 zdjęciami.
                    2800 nowe piwa opisałem na forum
                    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      #70
                      Czyli co miał być armagedon a nadal wszystko na P działa jak w kwietniu ?
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • Promil03
                        Senior
                        • 10-2007
                        • 2833

                        #71
                        Dobra, założyłem konto na WA. Piszecie, że da się importowac albumy z Picasy. Ale jak??
                        Szukam i nie mogę znaleźć takiej opcji.

                        Comment

                        • sibarh
                          PremiumUżytkownik
                          • 01-2005
                          • 10384

                          #72
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Dobra, założyłem konto na WA. Piszecie, że da się importowac albumy z Picasy. Ale jak??
                          Szukam i nie mogę znaleźć takiej opcji.
                          Wchodzisz do mojej strefy a potem:
                          1.Dodaj album - zakładasz swój, opisujesz i odznaczasz opcje
                          2.Zarzadzanie albumem-wybierasz z picasy
                          itd
                          Last edited by sibarh; 02-05-2016, 13:02.
                          2800 nowe piwa opisałem na forum
                          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                          Comment

                          • Promil03
                            Senior
                            • 10-2007
                            • 2833

                            #73
                            Dziękuję.

                            Comment

                            • Latarnik
                              Premium Lamplighter
                              • 06-2004
                              • 4998

                              #74
                              No i stalo sie, w Picasie juz nie mozna dodawac zdjec.
                              5410 kapsli z wypitych piw
                              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                              Comment

                              • Promil03
                                Senior
                                • 10-2007
                                • 2833

                                #75
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                                No i stalo sie, w Picasie juz nie mozna dodawac zdjec.
                                Hmm, ja nadal mogę dodawać zdjęcia, zakładać nowe albumy, itd.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎