Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koniec usługi Picasa Web Albums - przesiadka na Google Photos - pomysły, porady, itp

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 4998

    #76
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
    Hmm, ja nadal mogę dodawać zdjęcia, zakładać nowe albumy, itd.
    Mysle, ze zaczeli od USA? Wiec pewnie juz niedlugo nie bedziesz mogl.
    5410 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

    Comment

    • Latarnik
      Premium Lamplighter
      • 06-2004
      • 4998

      #77
      A dzis sie naprawilo, wiec skorzystalem z okazji i dodalem 15 nowych kapsli.
      5410 kapsli z wypitych piw
      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #78
        Od kilku miesięcy moja aktywność na picassie jest znacznie mniejsza gdyż specjalnie nie mam tam co dodawać. Jeśli jednak już robię jakieś ruchy tzn głównie małe dorzutki do już istniejących folderów lub usuwanie z nich fotek to przyznam że nadal nie widzę żadnych różnic w stosunku do tego co było przed 1 maja. Może różnice te głownie dotyczą zakładania nowych folderów ale tego, jak pisałem, już praktycznie nie robię i dlatego nie zauważyłem "dobrej zmiany".
        W zasadzie nie było by więc problemu gdyby nie to że teraz muszę każdy ruch na picassie dublować z web-albumem tzn powtarzać czynności ażeby wszystko było aktualne na obu stronach. Trochę więc taki stan niepewności.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #79
          Nie widzę żadnych zmian. Działa, jak działała.

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
            Nie widzę żadnych zmian. Działa, jak działała.
            U mnie zdechła.....
            Nic nowego nie można już dodać.
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • beerek62
              Senior
              • 04-2010
              • 1036

              #81
              Chyba u wszystkich zdechła... Wyświetla się jako archiwum.
              Było fajne narzędzie a teraz jakieś gó.no z którym nie wiadomo co zrobić.
              Last edited by beerek62; 05-08-2016, 19:25.
              Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
              Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

              Comment

              • Horse1963
                Senior
                • 06-2009
                • 547

                #82
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi
                Chyba u wszystkich zdechła... Wyświetla się jako archiwum.
                Było fajne narzędzie a teraz jakieś gó.no z którym nie wiadomo co zrobić.
                U mnie zdechła wczoraj o godz ~1.30 w nocy. Akurat coś przesuwałem. Myslałem że to chwilowe.....
                A tu "c..j bombki strzelił"
                Last edited by Horse1963; 06-08-2016, 07:34.

                Comment

                • Latarnik
                  Premium Lamplighter
                  • 06-2004
                  • 4998

                  #83
                  Moze to jeszcze nie koniec tej uslugi, choc juz pod inna nazwa.
                  Dzis udalo mi sie dodac 5 zdjec kapsli. Widac je pod adresem:



                  I teraz pytanie do forumowiczow, gdy jestem zalogowany to albumy sa chronologicznie i alfabetycznie jak w Picasie, gdy nie jestem zalogowany to jest misz masz.
                  Jak Wy widzicie te galerie bez i z zalogowaniem sie do Google?
                  5410 kapsli z wypitych piw
                  874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                  "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                  https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                  Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                  https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                  Comment

                  • sibarh
                    PremiumUżytkownik
                    • 01-2005
                    • 10384

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Moze to jeszcze nie koniec tej uslugi, choc juz pod inna nazwa.
                    Dzis udalo mi sie dodac 5 zdjec kapsli. Widac je pod adresem:



                    I teraz pytanie do forumowiczow, gdy jestem zalogowany to albumy sa chronologicznie i alfabetycznie jak w Picasie, gdy nie jestem zalogowany to jest misz masz.
                    Jak Wy widzicie te galerie bez i z zalogowaniem sie do Google?
                    A jakim cudem dodałeś 5 zdjęć ???
                    Jest tak jak napisałeś.
                    Ja swoją galerię widzę tak: zalogowany - chronologicznie, nie zalogowany - kaszana
                    a twoją galerię - kaszana.
                    2800 nowe piwa opisałem na forum
                    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                    Comment

                    • beerek62
                      Senior
                      • 04-2010
                      • 1036

                      #85
                      Z tą zależnością logowanie-chronologia jest tak, jak piszecie. Jednak dotyczy to pozostałości po Picasa Web Album, czyli archiwum naszych albumów (google.com/albumarchive.......). Nie znalazłem możliwości, żeby tam jeszcze coś dodać. W aplikacji Google Photos albumy wyświetlają się nadal w kolejności według dodawania zdjęć, czyli jako pierwszy jest zawsze ten, do którego dodano ostatnie zdjęcie. Teraz surprise - jeżeli dodamy zdjęcie do Google Photos to automatycznie dodaje się ono do archiwalnej Picasy . Tyle tylko, że dodaje się do właściwego albumu i jeszcze jako nowy album - automatyczna kopia zapasowa. Na razie nie znalazłem, jak sie jej pozbyć.
                      Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                      Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                      Comment

                      • Latarnik
                        Premium Lamplighter
                        • 06-2004
                        • 4998

                        #86
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                        A jakim cudem dodałeś 5 zdjęć ???
                        1. Otwieram galerie - kaszana
                        2. Loguje sie - poukladane
                        3. Otwieram wybrany album
                        4. W prawym gornym rogu sa trzy kropki "Wiecej opcji"
                        5. Wybieram "Zarzadzaj w Zdjeciach Google"
                        6. Galeria przechodzi w tryb "photos.google.com" gdzie w prawym gornym rogu jest ikonka "Dodaj zdjecia", po jej kliknieciu pojawia sie "Wybierz z komputera" i gotowe.

                        P.S.
                        Nie zawsze bez problemow przechodzi w tryb "photos", czasem pojawia sie 404 error.

                        P.S. 2
                        Skoro jednak mimo logowania inne galerie sa skaszanione to juz nie warto moim zdaniem dodawac do nich zdjec.
                        Attached Files
                        5410 kapsli z wypitych piw
                        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                        Comment

                        • Krzysiu
                          Krzysiu
                          • 02-2001
                          • 14936

                          #87
                          Dzisiaj około dziewiątej rano bez żadnego problemu zamieściłem w Picasie nowy album, ale otworzyć się go już nie dało ... Sam widok Google Photos przyprawia mnie o wq...nie. Trzeba będzie jednak przełamać się i użyć.

                          Comment

                          • beerek62
                            Senior
                            • 04-2010
                            • 1036

                            #88
                            Dzisiaj skończyłem "przerzucanie" mojej kolekcji do MyViMu - jak ktoś chce zobaczyć efekt końcowy zapraszam do odwiedzin i proszę o ewentualne uwagi
                            Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                            Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                            Comment

                            • Cooper
                              Senior
                              • 11-2002
                              • 6055

                              #89
                              Czyżby dobra zmiana na Web-Albumie ? Ale może to tylko na moim sprzęcie
                              Od około tygodnia nie mogę dodać nowych zdjęć/skanów.
                              Po zalogowaniu się na Moja Strefa okienko dodawania skanów z dysku jest niekatywne. Mam tak zarówno na Google Chrome jak i na Windows Edge (dawny IE). Nie chce mi się specjalnie instalować trzeciej przeglądarki też nie mając zresztą gwarancji powodzenia
                              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                              Comment

                              • darek99
                                Senior
                                • 04-2002
                                • 2147

                                #90
                                Sprawdziłem, wszystko jest ok, używam Opery.
                                Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                                Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                                skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                                Epikur z Samos.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎