Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koniec usługi Picasa Web Albums - przesiadka na Google Photos - pomysły, porady, itp

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maremali
    Senior
    • 05-2002
    • 1953

    #91
    Czy ktoś z Was wie czy na web-album.org można w prosty sposób z dużego folderów zrobić dwa mniejsze?
    http://maremali.web-album.org/

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      #92
      Google+ zamykają od 2 kwietnia. Czy to oznacza, że to co trzyma się tam, w tym zbiory pójdą out?

      Comment

      • Latarnik
        Premium Lamplighter
        • 06-2004
        • 4994

        #93
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
        Google+ zamykają od 2 kwietnia. Czy to oznacza, że to co trzyma się tam, w tym zbiory pójdą out?
        Jeśli nie dostałeś od nich info to zacytuje Ci fragment:

        "2 kwietnia wyłączymy Twoje konto Google+ i wszystkie utworzone przez Ciebie strony w tej usłudze. Tego dnia zaczniemy też usuwać zawartość z kont użytkowników indywidualnych w Google+. Zdjęcia i filmy z Google+ znajdujące się w Archiwum albumów i na stronach Google+ także zostaną usunięte."
        5400 kapsli z wypitych piw
        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #94
          No i po Picasie przyszła kolej na następną przesiadkę. Web-album się zamyka. Co teraz?

          Comment

          • Latarnik
            Premium Lamplighter
            • 06-2004
            • 4994

            #95
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
            Web-album się zamyka. Co teraz?
            Skąd to info i czy to pewne?
            Zna ktoś jakieś podobne miejsce w sieci do pokazywania zdjęć?
            5400 kapsli z wypitych piw
            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

            Comment


            • e-prezes
              e-prezes commented
              Editing a comment
              Dostałem maila od nich, że 20 marca się zamykają. Ja miałem na FB, ale jak zamknąłem konto to przepadło. Mam backup, ale dobrze byłoby znać pewne miejsce.
              Last edited by e-prezes; 23-02-2023, 16:46.
          • mamarek066
            Junior
            • 07-2016
            • 13

            #96
            Potwierdzam, też dostałem dzisiaj takiego maila. Czyli kicha.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19159

              #97
              I ma ktoś jakiś pomysł, gdzie składować kolekcję w wersji elektonicznej?

              Comment

              • mamarek066
                Junior
                • 07-2016
                • 13

                #98

                Taki katalog na necie trafiłem, chyba jest tworzony ze strony Piwigo : https://pl.piwigo.org/
                Albo dołączyć do strony Colnect.
                Na Colnect nie trzeba samemu wgrywać wszystkich zdjęć. Tam z wgranych zdjęć zaznaczasz własny zbiór/katalog.
                Albo FB lub założyć własny blog zdjęciowy.

                Comment


                • e-prezes
                  e-prezes commented
                  Editing a comment
                  Miałem kiedyś colneta, ale coś mi w nim nie pasowało i chyba tam nic nie trzymałem. Jakoś w pandemii zresztą usunąłęm konto. FB jest kłopotliwe, dużo nachalnych reklam. No i nie jest to idealna platforma.
              • beerek62
                Senior
                • 04-2010
                • 1036

                #99
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                I ma ktoś jakiś pomysł, gdzie składować kolekcję w wersji elektonicznej?
                Ja na razie mam na MyViMu (choć przyznaję, że bardzo nieaktualne).
                Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23782

                  Na google disk nie idzie się przerzucić?
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment


                  • e-prezes
                    e-prezes commented
                    Editing a comment
                    Nie wiem czy daje takie same fukcjonalności jak typowo dostosowane do tego strony. Jak kiedyś badałem ten temat to miałem wrażenie chaosu, a nie tego się oczekuje od takich albumów. Może teraz jest inaczej. Zerknę.
                    Last edited by e-prezes; 05-03-2023, 12:31.
                • Latarnik
                  Premium Lamplighter
                  • 06-2004
                  • 4994

                  Na probe https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                  5400 kapsli z wypitych piw
                  874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                  "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                  https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                  Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                  https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                  Comment

                  • beerek62
                    Senior
                    • 04-2010
                    • 1036

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi

                    Ja na razie mam na MyViMu (choć przyznaję, że bardzo nieaktualne).
                    Jakby ktoś chciał rzucić okiem....

                    Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego Kolekcja polskiego szkła piwnego. - Zobacz muzeum w MyViMu.com
                    Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                    Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                    Comment


                    • e-prezes
                      e-prezes commented
                      Editing a comment
                      Wolno się ładuje... (Update: spoko)
                      Last edited by e-prezes; 14-03-2023, 16:49.

                    • kruger_nr1
                      kruger_nr1 commented
                      Editing a comment
                      jak ponad tydzień temu zawiesiło mi się podczas rejestracji na tym myvimu , to do dziś nikt nie chce się odezwać w tym temacie... . więc nie mam chyba czego polecać...
                  • rwjak
                    Junior
                    • 02-2012
                    • 3

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Da się tam utworzyć album mający ustawioną przez użytkownika kolejnością zdjęć? Czy da się dodać zdjęcie w konkretne miejsce w istniejącej liście?

                    Comment

                    • Latarnik
                      Premium Lamplighter
                      • 06-2004
                      • 4994

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rwjak Wyświetlenie odpowiedzi
                      Da się tam utworzyć album mający ustawioną przez użytkownika kolejnością zdjęć? Czy da się dodać zdjęcie w konkretne miejsce w istniejącej liście?
                      Zdjęcia w albumach są w kolejności ich dodawania czyli tak jak użytkownik to zrobi.
                      A na drugie pytanie odpowiem ze nie wiem czy można bo nie znam jeszcze większości funkcji tego programu, a te podstawowe mi wystarczają.

                      P.S.
                      Tzn pewnie można zrobić tak żeby zdjęcie było nie na końcu tylko gdzieś alfabetycznie, ale trzeba by z danego katalogu usunąć wszystkie zdjęcia i wgrać od nowa z nowym zdjęciem w odpowiednim miejscu.
                      Last edited by Latarnik; 01-04-2023, 21:01.
                      5400 kapsli z wypitych piw
                      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                      Comment

                      • rwjak
                        Junior
                        • 02-2012
                        • 3

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi

                        Zdjęcia w albumach są w kolejności ich dodawania czyli tak jak użytkownik to zrobi.
                        A na drugie pytanie odpowiem ze nie wiem czy można bo nie znam jeszcze większości funkcji tego programu, a te podstawowe mi wystarczają.

                        P.S.
                        Tzn pewnie można zrobić tak żeby zdjęcie było nie na końcu tylko gdzieś alfabetycznie, ale trzeba by z danego katalogu usunąć wszystkie zdjęcia i wgrać od nowa z nowym zdjęciem w odpowiednim miejscu.
                        Dzięki za odpowiedź. Tak podejrzewałem. O ile "listę wsadową" jestem w stanie skolejkować, to dodawanie kolejnych kapsli w odpowiednie miejsce na liście jest w tym układzie zbyt kłopotliwe. I jak mi się wydaje, to nie można dodać żadnego komentarza do zdjęć (choćby data ukazania się).

                        Comment


                        • e-prezes
                          e-prezes commented
                          Editing a comment
                          W/w strona nie została stworzona z myślą o kolekcjonerach (jak już to kolekcjonerów wspomnień) stąd jej ułomności dla nas dyskwalifikujące ją. U mnie akurat ten mankament nie jest istotny, ale rozumiem postrzeganie porządku w kolekcji
                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎