Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Propozycja porządków w kolekcjonerstwie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Propozycja porządków w kolekcjonerstwie

    Konkretnie chodzi mi aby różne kolektybilia, które z początku były wydawane przez browary kontraktowe, a które z czasem same się browarami stały, poprzenosić do nich. Oczywiście chodzi tu przede wszystkim o kapsle, podstawki, szkła bo na etykietach było jednak podawane miejsce warzenia czyli te zostawiamy tak jak jest.
    Np Ale Browar, gadgety jak szkło, kapsle, wafle etc poprzenosić z Gościszewa, tak samo z Peruna i miejsc warzonych kontraktowo do Budziszyna.
    Podmioty, które nadal są kontraktowcami zostawiamy tak jak było.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • beerek62
    Senior
    • 04-2010
    • 1036

    #2
    Uważam że jest to dobry pomysł, pozwoli to chociaż trochę uporządkować ten dział. Niemniej jednak problem kontraktowców nadal będzie powracał, dopóki nie znajdzie się jakieś rozwiązanie pozwalające umieszczać kolektybilia w miejscu związanym z kontraktem a nie z browarem w którym tenże kontrakt warzy, bo może to być (jest) robione jednocześnie w kilku browarach.
    Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
    Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

    Comment

    • volodos
      Senior
      • 09-2008
      • 717

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi
      Uważam że jest to dobry pomysł, pozwoli to chociaż trochę uporządkować ten dział. Niemniej jednak problem kontraktowców nadal będzie powracał, dopóki nie znajdzie się jakieś rozwiązanie pozwalające umieszczać kolektybilia w miejscu związanym z kontraktem a nie z browarem w którym tenże kontrakt warzy, bo może to być (jest) robione jednocześnie w kilku browarach.
      Też uważam, że kontraktowcy powinni być wydzieleni. A jak staną się "fizyczni", to się ich ufizyczni

      Comment

      • solfernus
        Senior
        • 08-2004
        • 1025

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika volodos Wyświetlenie odpowiedzi
        Też uważam, że kontraktowcy powinni być wydzieleni. A jak staną się "fizyczni", to się ich ufizyczni
        Bardzo dobry pomysł zastosowany z powodzeniem w katalogu podstawek.
        Tylko kto się tego podejmie na b.bizie?
        Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ja to robię pomału i sukcesywnie, oczywiście oprócz etykiet bo te mają w większości podane miejsce warzenia.
          Pytanie czy kapsle też przenosić? Np Perun miał inną sygnaturę niż te z Budziszyna etc itp
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • solfernus
            Senior
            • 08-2004
            • 1025

            #6
            Jeśli o mnie chodzi to jestem za taką zmianą. Łatwiej coś znaleźć. Ale co do kapsli to może by się wypowiedział ktoś kto to zbiera. Żeby potem nie było, że jakaś rewolucja itd.
            Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              jak na razie poprzenosiłem w części szkła i wafle, jeśli coś by mi umknelo to proszę pisać do mnie
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika volodos Wyświetlenie odpowiedzi
                Też uważam, że kontraktowcy powinni być wydzieleni. A jak staną się "fizyczni", to się ich ufizyczni
                A co w przypadku gdy były to kontraktowce ale te nie z ciemnej strony mocy tzn takie które nie ukrywały i podawały miejsce warzenia na etach ? Chyba obecna stacjonarna Pinta zawsze grała fair i pisała gdzie warzy. Tak przynajmniej mi się wydaje bo jej et nei zbieram i mogę nie pamiętać.
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19166

                  #9
                  Czy naprawdę myślicie, że ART wydzieli kontraktowce?

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                    Czy naprawdę myślicie, że ART wydzieli kontraktowce?
                    Nie wydzieli z prostej przyczyny - bo to nie są browary
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • volodos
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 717

                      #11
                      Raczej nie wydzieli z "braku czasu", tak jak i strachów z 2015 roku ze startówki nie usunie. Masakra. A dlaczego by nie wydzielić? To rzecz jasna NIE SĄ browary, ale w ten sposób zdecydowanie łatwiej poruszało by się po kolekcjonerskim dziale...
                      Last edited by volodos; 18-11-2019, 19:24.

                      Comment

                      • Cooper
                        Senior
                        • 11-2002
                        • 6055

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                        Czy naprawdę myślicie, że ART wydzieli kontraktowce?
                        A to ewentualne wydzielenie to jakby miało wyglądać ?
                        Jeden dział "kontraktowe" czy każdy kontraktowiec z własnym działem tak jak stacjonarny browar ?
                        Jęsli to drugie to jest to zupełnie niewykonalne w praktyce. Nikomu nawet nie udało się spisać ile róznych kontraktowców było do tej pory i ile jest. Sam kiedyś założyłem taki wątek, po jakimś czasie spasowałem, po mnie ciągneło to jeszcze kilka osób i też spuchli. Czasami nawet nie było jasne czy dany podmiot jest kontaktowcem czy tylko marką konsumencką, zleceniodawcą.
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19166

                          #13
                          Kontraktowców wpisuje się na bieżąco do pliku na googlu, który kiedyś zacząłem i udostępnił Pendi lub ja (zapomniałem). Jak ostatnio tam zaglądałem jest sporo nowych o których nawet nie słyszałem, więc nie jest to martwy zbiór.
                          Aby miało to sens musiałyby, to być osobne zbiory (czytaj podmioty), a na to nie pozwala struktura zbioru b.biz. A już tworzenie powiązań jak na RB w ogóle nie wchodziło w rachubę. Od samego początku kontraktów.
                          @Volodos - brak czasu, brak kasy, brak... pomysłu.

                          Dlatego napisałem co napisałem, bo niektórzy zapalili się jak sucha szczapa. Jedyne co można zrobić to to co robi Becik.
                          Last edited by e-prezes; 18-11-2019, 21:08.

                          Comment

                          • solfernus
                            Senior
                            • 08-2004
                            • 1025

                            #14
                            I tym postem jak sikiem prostem,
                            zgasiłeś zapewne - niejedną
                            - szczapę suchą.
                            Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19166

                              #15
                              Sorry, nie ja tu rozdaje karty. Ja tylko mówię jak jest.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎