Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Katalogi ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ahumba
    Senior
    • 05-2001
    • 8962

    #46
    A mnie interesuje katalog czeskich podstawek. dostałem, ale chyba sprzed kilku lat i bardzo niefunkcjonalny. Czy ktoś wie o aktualnym. Ja ten stary próbuję przerobić i uaktualnić ale może niepotrzebnie tracę czas.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

    Comment

    • beny
      Senior
      • 03-2001
      • 984

      #47
      Grzegorz_J_bie napisał(a)
      Beny mam pytanie do Ciebie, a mianowicie czy dalej będziesz wysyłał uaktualnienia katalogów do ludzi, którzy zakupili wcześniejsze wersje? I jeszcze prośbe o to, że byś może podsunoł jakiś fajny pomysł na to jak te uaktualnienia wdrażać do katalogu. Z góry dzięki!
      Wysyłam uaktualnienia co miesiąc i w tym roku też planuje tak robić.

      Otwieramy worda rysujemy tableke, wklejamy obrazek i już możemy poczuć sie jak twórca katalogu.
      Z piwnym pozdrowieniem
      Radosław Kwiecień

      http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

      Comment

      • beny
        Senior
        • 03-2001
        • 984

        #48
        Ahumba napisał(a)
        A mnie interesuje katalog czeskich podstawek. dostałem, ale chyba sprzed kilku lat i bardzo niefunkcjonalny. Czy ktoś wie o aktualnym. Ja ten stary próbuję przerobić i uaktualnić ale może niepotrzebnie tracę czas.
        Z tego co sie interesowalem kilka lat temu wstecz przy okazji rozpoczynania pracy nad naszym katalogiem to czesi uaktualnienia rozprowadzali w postaci zbiorczych wydrukow podstawek wydanych w danym przedziale czasowym przy czym byl jeden wspólny wydruk dla wszystkich browarów a nie ileś tam wydruków na każdy browar oddzielnie - moim zdaniem o ile nadal tak to się odbywa to mało funkcjonalna metoda. O ile będe w Pradze na giełdzie w tym roku to wybadam bardziej tą sprawę.
        Z piwnym pozdrowieniem
        Radosław Kwiecień

        http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

        Comment

        • albeertos
          Senior
          • 10-2001
          • 2313

          #49
          robox napisał(a)
          Pojawił się w obiegu nowy "Katalog kapsli 2002" autorstwa Bartka Sikorskiego.
          Czy do dzisiaj jest to najnowsza wersja czy ukazała się już nowsza wersja?
          (_)>
          Nigdy się nie poddawaj!!!
          Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
          Lech jest tam gdzie jego wiara
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • robox
            = kapslarz =
            • 11-2002
            • 8188

            #50
            albeertos napisał(a)
            Czy do dzisiaj jest to najnowsza wersja czy ukazała się już nowsza wersja?
            Najnowszym jest "Katalog Kapsli 2003".

            Comment

            • ergie
              Senior
              • 05-2004
              • 1041

              #51
              a mnie się marzy katalog wafli i etykiet browarów Monachijskich
              Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
              ------------------------------------------------------------------
              Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

              Comment

              • grzeber
                Senior
                • 05-2002
                • 2868

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beny
                Obecnie jest rozwazany projekt stworzenia katalogu polskich etykiet piwnych do roku 1948 i prace sa daleko posuniete! Projektem koordynuje kol Dariusz Orłowski z Warszawy
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika breslauer
                Wiem, że to jest powtórzenie wiadomości, ale ponieważ ja zacząłem temat o katalogu etykiet dolnośląskich i obiecałem zdobyć informacje, więc czuję się zobowiązany podać tę informację od siebie.
                Jak wyglądaja sprawy z wyżej wymienionymi katalogami ? Czy prace są kontynuowane czy może owe projekty zostały zarzucone ?
                pozdrawiam
                www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                Comment

                • kalifat
                  Senior
                  • 10-2004
                  • 1168

                  #53
                  poszukuję informacji o ponizszych katalogach

                  1. katalog podstawek NRD
                  Czy ktoś (tu głównie pytanie do forumowiczó zza Odry) wie coś o istnieniu katalogu podstawek z obszaru byłego NRD? Interesują mnie głównie lata podstawek, gdy istniał ten twór państwowy.
                  Jeśli takiego nie ma to może jest gdzieś jakieś sensowne opracowanie zawierające choćby część NRD-owskich podstawek

                  2. jakiekolwiek katalogi "zabużańskie"
                  Interesują mnie również opracowania dotyczące birofilii z okresu międzywojennego z browarów będących przed wojną na terenach Rzeczypospolitej (np. Lwów, Brześć, Wilno).

                  Swoją drogą to dla mnie dziwne (UWAGA: poruszam znów wyświechtany temat), że tu na forum, wśród browarów historycznych nie ma właśnie browarów "wschodnich".
                  Warto byłoby to dodać z dwóch powodów:
                  a) mogłoby być to naprawdę dobre opracowanie historyczno-birofilistyczne tych browarów (z naciskiem na birofilistyczne)
                  b) "Polskość" części browarów w dziale Historia jest mocno naciągana (nawet jeśli mówimy o pewnej ciągłości browarnictwa w danym rejonie), bowiem skończyły warzyć na długo przed przejęciem tego terenu przez Polskę. Ale są, to OK.
                  Jednak z drugiej strony kraju, w tym samym okresie istniały browary POLSKIE - nie chodzi mi o własnośc, ale chociażby o to, że produkowały piwa polskojęzyczne .
                  Myślę, że NIE warto ich POMIJAĆ w dziale Historia (a chociażby nie pomijać ich okresu międzywojennego).




                  Cóż bowiem stanowi o klasyfikacji browaru? <mordka_pytania_retorycznego>
                  bla bla bla

                  Comment

                  • dzidek1960
                    Senior
                    • 01-2003
                    • 1548

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kalifat
                    Swoją drogą to dla mnie dziwne (UWAGA: poruszam znów wyświechtany temat), że tu na forum, wśród browarów historycznych nie ma właśnie browarów "wschodnich".
                    Warto byłoby to dodać z dwóch powodów:
                    a) mogłoby być to naprawdę dobre opracowanie historyczno-birofilistyczne tych browarów (z naciskiem na birofilistyczne)
                    b) "Polskość" części browarów w dziale Historia jest mocno naciągana (nawet jeśli mówimy o pewnej ciągłości browarnictwa w danym rejonie), bowiem skończyły warzyć na długo przed przejęciem tego terenu przez Polskę. Ale są, to OK.
                    Jednak z drugiej strony kraju, w tym samym okresie istniały browary POLSKIE - nie chodzi mi o własnośc, ale chociażby o to, że produkowały piwa polskojęzyczne .
                    Myślę, że NIE warto ich POMIJAĆ w dziale Historia (a chociażby nie pomijać ich okresu międzywojennego).
                    Temat może i wyświechtany, ale trudno nie zgodzić się z kalifatem.
                    "Ma jednak kraj polski napój warzony
                    z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                    piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                    do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                    mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                    wybornym smakiem"
                    Jan Długosz, Historie Piwne
                    Moja strona www w początkowym okresie budowy

                    Comment

                    • grzeber
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 2868

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kalifat
                      2. jakiekolwiek katalogi "zabużańskie"
                      Interesują mnie również opracowania dotyczące birofilii z okresu międzywojennego z browarów będących przed wojną na terenach Rzeczypospolitej (np. Lwów, Brześć, Wilno).

                      Swoją drogą to dla mnie dziwne (UWAGA: poruszam znów wyświechtany temat), że tu na forum, wśród browarów historycznych nie ma właśnie browarów "wschodnich".
                      Warto byłoby to dodać z dwóch powodów:
                      a) mogłoby być to naprawdę dobre opracowanie historyczno-birofilistyczne tych browarów (z naciskiem na birofilistyczne)
                      b) "Polskość" części browarów w dziale Historia jest mocno naciągana (nawet jeśli mówimy o pewnej ciągłości browarnictwa w danym rejonie), bowiem skończyły warzyć na długo przed przejęciem tego terenu przez Polskę. Ale są, to OK.
                      Jednak z drugiej strony kraju, w tym samym okresie istniały browary POLSKIE - nie chodzi mi o własnośc, ale chociażby o to, że produkowały piwa polskojęzyczne .
                      Myślę, że NIE warto ich POMIJAĆ w dziale Historia (a chociażby nie pomijać ich okresu międzywojennego).
                      Ad 2. Takich birofili należy szukać we właściwych katalogach (np. podstawek w katalogu podstawek). Problem jest jedynie taki, że oprócz katalogu podstawek i strony Jana Skrzyniarza o niczym innym nie wiem.

                      Ad cała reszta. Takich opracowań nie ma bo nikt ich jeszcze nie zrobił - jeśli posiadasz jakieś materiały to zawsze mozesz takowe zrobić i zamieścić.
                      pozdrawiam
                      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                      Comment

                      • Piwowar
                        Senior
                        • 05-2001
                        • 2543

                        #56
                        Jedyne wyjście to zakasać rękawy i szukać. Ja od roku przeglądam prasę austriacką i czeską. Tam można od czasu do czasu znaleźć informacje na temat browarów Galicji. Jak do tej pory nie posiadam co prawda ogromu informacji na ten temat, ale myślę że z czasem uda mi się zrekonstruować historię przynajmniej większych browarów. Jestem pewien że w archiwach krajowych można znaleźć więcej materiałów. Wiedza niestety kosztuje i trzeba poświęcić czasami kilka tygodni urlopu, aby czegoś się dowiedzieć.
                        Archiwum piwne

                        Poznaj
                        http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                        Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                        Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                        Comment

                        • Krzysiu
                          Krzysiu
                          • 02-2001
                          • 14936

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwowar
                          trzeba poświęcić czasami kilka tygodni urlopu, aby czegoś się dowiedzieć.
                          Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Samo przeczytanie spisu spółek akcyjnych w Niemczech z roku 1936 to dwa bite dni siedzenia w bibliotece. Podstęp polega na tym, że trzeba przeczytać wszystko, bo pod hasłem "browary" jest kilka, ale większość jest pod nazwami firm, dla których browary były zajęciem ubocznym - posiadały po prostu po kilka czy kilkanaście procent akcji.

                          Żeby zrobić naprawdę rzetelny spis browarów, oparty na archiwach, a nie adressbuchach, należałoby poświęcić całe życie. A i to mogłoby braknąć czasu.

                          Comment

                          • breslauer
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 2690

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber
                            Jak wyglądaja sprawy z wyżej wymienionymi katalogami ? Czy prace są kontynuowane czy może owe projekty zostały zarzucone ?
                            Jak wygląda kwestia katalogu etykiet dolnośląskich nie mam pojęcia - straciłem całkowicie kontakt z tym człowiekiem, który to opracowywał.

                            Comment

                            • Ahumba
                              Senior
                              • 05-2001
                              • 8962

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                              Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Samo przeczytanie spisu spółek akcyjnych w Niemczech z roku 1936 to dwa bite dni siedzenia w bibliotece.
                              Krzysiu niedokładnie odczytałeś post Piwowara. On napisał:
                              trzeba poświęcić czasami kilka tygodni urlopu, aby czegoś się dowiedzieć.

                              CZEGOŚ DOWIEDZIEĆ a nie, żeby opracować taki katalog
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                              Comment

                              • Piwowar
                                Senior
                                • 05-2001
                                • 2543

                                #60
                                Faktem jest, że jutro znów poświęcam cztery godziny swojego życia na szperanie w starych księgach i gazetach. Tak naprawdę to słowo "poświęcam" jest tutaj nie bardzo na miejscu, bo od tygodnia o niczym innym nie myślę i cieszę się na ten piątek.
                                Archiwum piwne

                                Poznaj
                                http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                                Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                                Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎