Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarna Lista nieuczciwych kolekcjoneröw

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #31
    to, że jest na czarnej liście nie znaczy ze coś narozrabiał, czasami problem moze leżeć pośrodku, ta lista jest ogólnoświatowa (i tak pewnie za mała) gdyby stworzyć czarną listę polskich kolekcjonerów to na pewno znalazłoby sie na niej sporo osób
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • marcopolok
      Senior
      • 10-2001
      • 2334

      #32
      becik napisał(a)
      to, że jest na czarnej liście nie znaczy ze coś narozrabiał, czasami problem moze leżeć pośrodku, ta lista jest ogólnoświatowa (i tak pewnie za mała) gdyby stworzyć czarną listę polskich kolekcjonerów to na pewno znalazłoby sie na niej sporo osób
      Becik a co ty tak stereo?
      bez brody...

      Comment

      • slavoy
        Senior
        • 10-2001
        • 5052

        #33
        Pani z Meksyku jest dość nadgorliwa. Ten sam człowiek figuruje na innych listach jako kolekcjoner godny polecenia. Jak chociażby:



        Aha.
        Facet nie jest birofilystą.
        Dick Laurent is dead.

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #34
          nie wiem jak to sie stało....ale jak obecnie strona mi sie otwiera przez okres wypalenia jednego papierosa to wszystko jest mozliwe, a co do czarnej listy....nie było mnie tu kiedy o tym była mowa, faktycznie, że moze sie zdarzyć (i na pewno by tak było) ze część osób bęzie zamieszczana na tej liście tylko i wyłacznie z uprzedzeń ale z drugiej strony...jesli ktoś kiedyś naprawdę się na kimś "przejechał" to dobrze by było wiedzieć
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Beermatt
            Gość
            • 10-2002
            • 192

            #35
            Sama dysponuję jednym takim nazwiskiem , klekcjonera z Warszawy, który oskubał mnie aż miło
            Teraz milczy jak grób i słuch po nim zaginął.
            On niestety jest birofilistą

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23799

              #36
              ze względu na niejasny stan prawny takich poczynań, na Browarze z moją autoryzacją utworzenie takiej listy nie będzie na razie możliwe.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • pieczarek
                zwykle cham i prostak
                • 06-2001
                • 5011

                #37
                Art, stan prawny "takich poczynań" jest jak najbardziej jasny. Robić takich rzeczy nie wolno. Przecież, gdyby na tej liście znalazło się nazwisko jakiejś sprytniejszej osoby to forumowicze długo by musieli zbierać pieniądze na zapłacenie wyroków sądowych. Zresztą taka zbiórka też jest nielegalna.

                Comment

                • kangurpl
                  Senior
                  • 03-2002
                  • 2660

                  #38
                  Beermatt napisał(a)
                  Sama dysponuję jednym takim nazwiskiem , klekcjonera z Warszawy, który oskubał mnie aż miło
                  Teraz milczy jak grób i słuch po nim zaginął.
                  On niestety jest birofilistą
                  Jeżeli jest z Warszawy to będzie z pewnością na styczniowej giełdzie,
                  zbierz "ekipę" i porozmawiaj sobie z nim.
                  Tylko bez rękoczynów bo to nielegalne
                  Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                  "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                  "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                  Comment

                  • Beermatt
                    Gość
                    • 10-2002
                    • 192

                    #39
                    No niestety, nie pojawia sie na giełdach.
                    Jakby wyczuł moje intencje
                    Ale kiedyś pewnie go spotkam i wtedy........
                    Oj się będzie działo

                    Comment

                    • kangurpl
                      Senior
                      • 03-2002
                      • 2660

                      #40
                      Jeżeli masz jakieś potwierdzenie przekazania pieniedzy, bo rozumiem ze o taka stratę chodzi, to możesz oficjalnie się mu dobrać do skóry.
                      Udajesz się na komisariat i zgłaszasz oszustwo, podajesz dane klienta okazujesz dowód przekazania pieniążków i teraz to on ma dopiero problem ...
                      Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                      "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                      "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                      Comment

                      • behemoth
                        Senior
                        • 12-2001
                        • 248

                        #41
                        Beermatt napisał(a)
                        Sama dysponuję jednym takim nazwiskiem , klekcjonera z Warszawy, który oskubał mnie aż miło
                        No właśnie, a ja dysponuję nazwiskiem gościa z Rybnika, który orżnął mnie na 200 PLN. Może go znasz? Jeśli zechcesz spróbować mi pomóc, odezwij się do mnie na PW, a ja przyślę Ci jego nazwisko.

                        Czy zamieszczanie nazwisk w internecie jest niezgodne z prawem ze względu na ustawę o ochronie danych osobowych czy jest to jakaś inna ustawa? Słyszałem o liście największych polskich dłużników, która zdaje się jest dostępna właśnie przez internet. Czy w tym przypadku nie jest łamane to prawo? Nie wydaje mi się aby umieszczone tam osoby wyraziły zgodę na opublikowanie swoich danych.
                        Co jeśli by taką listę (nieuczciwych kolekcjonerów polskich) umieścić na zagranicznym serwerze? Wtedy polskie prawo byłoby wobec takiej listy bezsilne?

                        Comment

                        • pama
                          Gość
                          • 08-2002
                          • 205

                          #42
                          behemoth napisał(a)

                          Słyszałem o liście największych polskich dłużników, która zdaje się jest dostępna właśnie przez internet. Czy w tym przypadku nie jest łamane to prawo? Nie wydaje mi się aby umieszczone tam osoby wyraziły zgodę na opublikowanie swoich danych.
                          Co jeśli by taką listę (nieuczciwych kolekcjonerów polskich) umieścić na zagranicznym serwerze? Wtedy polskie prawo byłoby wobec takiej listy bezsilne?
                          Dokładnie tak - lista dłużników jest,lista łamie ustawę o ochronie itd, w związku z tym umieszczono ją na serwerze za granicą. Inna sprawa, że gdyby GIODO się przyłożyło, to dość łatwo by ustaliło, kto z Polski umieszcza te dane na zagranicznym serwerze.

                          Comment

                          • adam16
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 9865

                            #43
                            Czasem przez niewinność można by trafić na Czarną Listę. Bodaj do Slavoya, jeśli pamięć mnie nie myli - trochę czasu już minęło - wysłałem kapsle, które nigdy do niego nie dotarły. Mógł pomyśleć, że jestem osobnikiem nadającym się do wpisania na taką listę.
                            Browar Hajduki.
                            adam16@browar.biz
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                            Comment

                            • Andi
                              Senior
                              • 07-2001
                              • 1915

                              #44
                              adam16 napisał(a)
                              Czasem przez niewinność można by trafić na Czarną Listę. Bodaj do Slavoya, jeśli pamięć mnie nie myli - trochę czasu już minęło - wysłałem kapsle, które nigdy do niego nie dotarły. Mógł pomyśleć, że jestem osobnikiem nadającym się do wpisania na taką listę.
                              Swieta racja
                              Zanim ktos kogos chce nazwac oszustem albo nieuczciwym kolekcjonerem musi dokladnie sprawdzic gdzie lezy wina.
                              Sam mialem taki przypadek z Kolekcjonerem z Polski ze nie otrzymal moich kapsli-byl to jedyny przypadek jaki sie trafil u mnie.
                              Na szczescie bylem w Polsce i osobiscie spotkalem goscia-po milej rozmowie-wypitych paru piwach no i oczywiscie wymianie röznych piw-chociaz ja przywiozlem piwa jako zadoscuczynienie wszystko sie wyjasnilo i do dzisiaj utrzymujemy przyjazne stosunki
                              Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                              http://www.andreas-kronkorken.de

                              Comment

                              • adam16
                                Senior
                                • 02-2001
                                • 9865

                                #45
                                Mnie na całe szczęście slavoy, nie umieścił na czarnej liście.
                                Ale trzeba brać takie wypadki pod uwagę.
                                Browar Hajduki.
                                adam16@browar.biz
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎