Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przechowywanie podstawek - zgrzewarka do folii

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bogdan21
    Senior
    • 02-2003
    • 187

    Przechowywanie podstawek - zgrzewarka do folii

    Witam
    W tej chwili wszystkie moje podstawki są poukładane w segregatorach, w zwykłych foliach A4, a folie pospinane zszywaczem. Wygląda to jak wygląda i podstawki się nie niszczą ale na pewno kolekcja miała by o wiele większe walory estetyczne gdybym używał specjalnej zgrzewarki do folii.

    Mam pytanko: gdzie mogę kupić zgrzewarkę do takich folii i jak bardzo uszczupli ona mój portfel?
    - BogdanNiemczyk.friko.pl - ponad 1500 polskich podstawek :)
  • gumball
    Senior
    • 06-2002
    • 119

    #2
    proponuje najpierw odwiedzić allegro
    piwo - to lubię!

    Comment

    • nikita_banita
      Senior
      • 06-2003
      • 1363

      #3
      Nie potrafię wskazać miejsca, ale na forum był kiedyś przepis na zrobienie sobie takowego sprzętu przy pomocy lutownicy. Tym samym wstrzymałbym się z allegro.

      Comment

      • sopista
        Senior
        • 01-2003
        • 1747

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nikita_banita
        Nie potrafię wskazać miejsca, ale na forum był kiedyś przepis na zrobienie sobie takowego sprzętu przy pomocy lutownicy. Tym samym wstrzymałbym się z allegro.
        tutaj wszystko dla kolekcjonerów piwnych gadżetów...Poddziały: Giełda | Identyfikacja | Moje zbieranie
        Last edited by sopista; 19-04-2005, 19:03.

        Comment

        • AŃĆKA
          Senior
          • 01-2003
          • 315

          #5
          Kiedyś chciałam zakupić w markecie zgrzewarkę ( coś około 100 zł jak dobrze pamiętam ) ale okazało się ,że zgrzewając jednocześnie odcina pozostałą część , zatem do zgrzewania podstawek w koszulkach się nie nadaje.
          No i zostałam przy zszywaczu i zszywkach ....
          http://www.beercoasters.i15.eu

          Comment

          • grzeber
            Senior
            • 05-2002
            • 2868

            #6
            Ja też używam zszywacza, wg. mnie wygląda to na tyle ładnie, że nie zdecydowałbym się przekładać całej kolekcji do koszulek zgrzewanych.
            pozdrawiam
            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

            Comment

            • Maremali
              Senior
              • 05-2002
              • 1953

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AŃĆKA
              Kiedyś chciałam zakupić w markecie zgrzewarkę ( coś około 100 zł jak dobrze pamiętam ) ale okazało się ,że zgrzewając jednocześnie odcina pozostałą część , zatem do zgrzewania podstawek w koszulkach się nie nadaje.
              No i zostałam przy zszywaczu i zszywkach ....
              Ja korzystam ze zgrzewarki (takiej z drutem oporowym) wystarczy tylko troche krócej przytrzymać i wtedy te folijki się nie rozrywają.
              http://maremali.web-album.org/

              Comment

              • solfernus
                Senior
                • 08-2004
                • 1025

                #8
                Ja tez mam zszywacz i zszywki. To jest chyba szybsze od zgrzewarki
                Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                Comment

                • Robaczek
                  Member
                  • 02-2005
                  • 63

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bogdan21
                  Witam
                  W tej chwili wszystkie moje podstawki są poukładane w segregatorach, w zwykłych foliach A4, a folie pospinane zszywaczem. Wygląda to jak wygląda i podstawki się nie niszczą ale na pewno kolekcja miała by o wiele większe walory estetyczne gdybym używał specjalnej zgrzewarki do folii.

                  Mam pytanko: gdzie mogę kupić zgrzewarkę do takich folii i jak bardzo uszczupli ona mój portfel?
                  CZEŚĆ!!! Możesz kupić ją np. na giełdzie elektronicznej (czasami można spotkać na giełdzie samochodowej), oraz w sklepie elektronicznym (mam na myśli taki gdzie sprzedają stroboskopy, kolorofony, diody, końcówki, przewody). Ja za swoją na giełdzie elektronicznej w Łodzi zapłaciłem 35,00 złotych. Dodatkowo posiada chłodzenie. POLECAM!!! Warto wydać pare złotych.
                  Piwo to jedyny napój, który może poszczycić się piękną, gęstą pianą.

                  Comment

                  • Leonpraga
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 468

                    #10
                    Ja swoje wszystkie podstawki trzymam w foliach fotograficznych już od 8 lat w 4 i 2 kieszeniowych są bardzo dobre, można je kupić w sklepach fotograficznych lub na alegro, naprzykład 4 można kupić w markiecie Makro

                    Comment

                    • zgrredek
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 315

                      #11
                      Ja stosuję taki krawiecki sprzęt do kopiowania form krawieckich. Przypomina toto ostrogę z drewnianą rączką. Można czasem znaleźć na bazarach ze starociami. Rozgrzewam toto nad gazem i przy metalowej linijce przejeżdżam po koszulkach. Estetyczne i dosyć trwałe. Dzięki temu sprzętowi robię koszulki do kapsli, podstawek i etykiet.
                      www.collections.pl
                      Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

                      Comment

                      • Grzegorz_J_bie
                        Senior
                        • 04-2002
                        • 261

                        #12
                        Jak juz kiedyś napisałem na forum stosowałem zszywacz i zszywki,ale jest to nie opłacalne,a folie się niszczą. Kiedy jest pełny segregator koszyulki z podstawkami ukłądają sie nie równo itd. więc zdecydowałem się na zmiane sposobu przechowywania podstawek. Zgrzewam i modyfikuje folie śniadaniową tak, że mieści 6 standardowych podstawek. Wkladem je poprzez ścięte boki a góre i dół zgrzewam po czym tak zmodyfikowaną foli wsuwam razem z podstaweczkami do koszulki(takiej na dokumenty). Do podstawek nie ma prawa dotrzeć kurz, koszulki układają się równo, segregatory są troszke lżejsze (nie ma zszywek) no i co najważniejsze jeśli dojdzie podstawka do serii wyciągam folie z koszulki i dokłądam podstawke nie musząc rozwalać pozszywanej koszulki
                        beermats_mezyk@op.pl

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎