Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nasza strona BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie Mazowsza

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Nasza strona BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie Mazowsza

    W imieniu swoim, a także kolegów: Darka99 (Darka Orłowskiego), Grzebera (Grześka Berlińskiego), Marzbiera (Marcina Sereji) oraz Mio-Bety (Miłosza Jakubowskiego) mam przyjemność zareklamować naszą stronę poświęconą zarówno historycznym, jak i obecnym browarom znajdującym się w granicach dzisiejszego woj. Mazowieckiego.



    Celem strony jest pokazanie Wam praktycznie wszystkich znanych birofiliów z wymienionych browarów, a także opisanie możliwie pełnie ich historii. W sumie zdobyliśmy informacje o około 250 browarach z tego obszaru. Z większości ich mamy tylko zdawkowe informacje, często w postaci jedynie kilku zdań, o innych informacji jest więcej, a o niektórych można by napisać niemałe broszury lub wręcz książki.
    Oczywiście widoczne w chwili debiutu strony zdjęcia, skany i opisy to tylko początek. Z czasem będziemy dokładać starań by ich przybywało, gdyż już na dzień dzisiejszy posiadamy naprawdę ogrom materiałów zgromadzonych we własnych archiwach, a jedyne co nas ogranicza to czas.
    Dodatkowym bonusem na stronie jest część prezentująca największy zbiór etykiet z okresu PPF oraz tzw. standardów. Jest to niejako historyczna kontynuacja etykiet sprzed 1945 roku jaką od lat bardzo udanie prezentuje Janusz Skrzyniarz.
    Dziękujemy tym Wszystkim, którzy na początkowym etapie tworzenia strony wsparli nas materiałami, które trafiły na stronę. Nadal liczymy na Wasze wsparcie w postaci nie znanych nam jeszcze informacji i grafik.
    Kryteria jakimi kierowaliśmy się przy zestawieniu birofiliów oraz ich katalogowaniu, to owoc naszej wspólnej dyskusji, dlatego mogą różnić się nieco od Waszych kryteriów kolekcjonerskich.
    Liczymy, iż strona www.BrowaryMazowsza.pl niejako otworzy furtkę do działań dla kolekcjonerów z innych regionów kraju, którzy w podobny sposób zaprezentują swoje regionalne pamiątki piwne.
    Życzymy miłej lektury!

    Cooper
    Darek99
    Grzeber
    Marzbier
    Mio-Beta
    Attached Files
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    #2
    Brawo za pomysł i realizację. Strona jak widzę jeszcze w tworzeniu, ale 4 wersje językowe już są

    Comment

    • slavoy
      Senior
      • 10-2001
      • 5052

      #3
      No strona zapowiada się miodnie. Teraz "już" tylko wkładanie kolejnych treści. Życzę wytrwałości w tym cholernie czasochłonnym i nieco nudnym działaniu.

      W spisie browarów brakuje nie tak dawno zmarłego Okuniewa.
      Dick Laurent is dead.

      Comment

      • Fala
        Senior
        • 07-2004
        • 671

        #4
        Fajna stronka, brawo Panowie. Kawał wykonanej dobrej roboty i sporo pracy przed Wami. Powodzenia
        Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
        Admin ma zawsze rację

        PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

        Comment

        • pieczarek
          zwykle cham i prostak
          • 06-2001
          • 5011

          #5
          Bardzo ciekawie zapowiadająca się strona, tylko gratulować.

          Chciałbym się dowiedzieć, jakie były przyczyny zepsucia każdego przedstawianego eksponatu białym napisem www.BrowaryMazowsza.pl. Tak się boicie, że ktoś tam, jakiś wrogi ośrodek kolekcjonerski, skopiuje te wszystkie obrazki i niecnie wykorzysta? Zajrzałem sobie na stronę Luwru. Obrazki nie są tam w żaden sposób oznaczone, można je sobie kopiować. A przecież eksponaty mają cenniejsze, przynajmniej finansowo, bo emocjonalnie może to różnie wyglądać.

          Przy butelkach warto by podawać informację o pojemności. Bo trudno się np. domyślić, jaka jest pojemność flaszki z browaru w Mordach oznaczona jako 1/40. Można przypuszczać, że jest to 1/40 wiadra, ale to trochę mało.

          Szkoda, że eksponaty nie są datowane. A przecież czasami można ustalić orientacyjną chociaż datę.

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #6
            Gratuluję, kibicuję i życzę wytrwałości
            Podobnie jak Pieczarek zgłaszam problem estetyczny z napisem - może niech on choć trochę z boku będzie, tak na środku ety strasznie zaburza odbiór wzrokowy.
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • nikita_banita
              Senior
              • 06-2003
              • 1363

              #7
              Wielce zacna inicjatywa i jeszcze większe, pokazane zbiory.

              Kierunek w którym idziecie swoją stroną jest mi kolekcjonersko bardzo bliski - tego mi brakowało w dziale "Kolekcjonerstwo" na browar.bizie.

              Rozumiem, że czerpiecie zarówno wiedzę jak i materiały kolekcjonerskie z wielu źródeł (zarówno własnych jak i zaporzyczonych/zaprzyjaźnionych) i to się chwali - macie teraz usystematyzowane i posegregowane wszystko na jednej stronie i każdy może wejść, zobaczyć co mają koledzy, czego mnie jeszcze brakuje no i najczęściej pooglądać przynajmniej w necie to czego nigdy do zbioru się nie zdobędzie...

              Fajnie, że jest też projekt umieszczenia PPFów i standartów z całej Polski - dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie

              Comment

              • henbirofil
                Member
                • 05-2010
                • 83

                #8
                PPF -y już są

                Nikito Banito jakbyś spojrzał dalej to zobaczysz napis PPF i standardy a tam w środku ogrom zebranego materiału.Jak widzisz to nie projekt jak sam określasz to rzeczywistość. Musisz uważać w niektórych wypadkach mogą oczy dostać wytrzeszczu. Sporo jest unikatowych etykiet w skali kraju. Jestem trochę obeznany w etykietach, bo kolekcjonuję od 1968 roku, a tu trafiają się sztuki, które widzę pierwszy raz.
                Miłego oglądania.

                Comment

                • nikita_banita
                  Senior
                  • 06-2003
                  • 1363

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika henbirofil Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nikito Banito jakbyś spojrzał dalej to zobaczysz napis PPF i standardy a tam w środku ogrom zebranego materiału.Jak widzisz to nie projekt jak sam określasz to rzeczywistość. Musisz uważać w niektórych wypadkach mogą oczy dostać wytrzeszczu. Sporo jest unikatowych etykiet w skali kraju. Jestem trochę obeznany w etykietach, bo kolekcjonuję od 1968 roku, a tu trafiają się sztuki, które widzę pierwszy raz.
                  Miłego oglądania.

                  Widziałem, widziałem... Pisząc projekt miałem na myśli sam pomysł już zrealizowany i "dopięcie" PPFów i standartów do projektu Browary Mazowsza.

                  Co do unikatowości okazów - zdaję sobie sprawę z tego faktu mimo, że dużo krócej w tym siedzę. I tym bardziej cieszy, że mogę się czegoś nauczyć lub coś więcej zobaczyć niż już widziałem.

                  Dobrze byłoby też podać w tym temacie gdzie podsyłać skany/zdjęcia - może da się do tego zbioru coś dorzucić od siebie

                  Comment

                  • henbirofil
                    Member
                    • 05-2010
                    • 83

                    #10
                    Na samym koniuszku jest napis KONTAKT( nie wiem czy już kontakt jest w kontakcie
                    Dalej już pójdzie z górki, bo wyślę do któregoś z 5-tki pomysłodawców tej strony. Każdy z nich zajmuje się inną częścią tej stronki. Ma tak zwaną odpowiedzialność. Ja zbieram wszystko o browarach polskich, jak możesz to uzupełnij nowymi perełkami ze swojego zbioru lub kolegów.
                    Last edited by ART; 26-09-2011, 12:50. Powód: usunieto email

                    Comment

                    • darek99
                      Senior
                      • 04-2002
                      • 2147

                      #11
                      Strona jest na początkowym etapie zapełniania, jeszcze sporo pracy przed nami, jest masę skanów, zdjęć i informacji do wstawienia , niektóre działy nie są jeszcze zapełnione ale to wszystko z czasem się zrobi .Na dzień obecny mam prośbę o pomoc w tworzeniu działu PPF i standardy, jeśli posiadasz etykiety z tego okresu których nie ma na stronie lub masz je w lepszym stanie od tych które już są wstawione to podeślij skan na adres kontaktowy ze strony lub bezpośrednio do mnie, jeśli to nie problem to poproszę o skany w dobrej rozdzielczości, z góry dziękuję za pomoc , Darek.
                      adres mail: porter_05@wp.pl
                      Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                      Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                      skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                      Epikur z Samos.

                      Comment

                      • mio-beta
                        Member
                        • 10-2003
                        • 39

                        #12
                        Chciałbym sprostowac jedną rzecz.
                        KONTAKT na stronie www.browatymazowsza.pl jest aktywny i wszelką korespodencję prosze kierowac na adres widoczny na stronie tj.

                        kontakt@browarymazowsza.pl

                        Tak jak napisał Darek99 strona jest na początkowym etapie zapełniania, jeszcze sporo pracy przed nami, jest masę skanów, zdjęć i informacji do wstawienia , niektóre działy nie są jeszcze zapełnione ale to wszystko z czasem się zrobi . Na dzień obecny mamy prośbę o pomoc w tworzeniu działu PPF i standardy, jeśli posiadasz etykiety z tego okresu których nie ma na stronie lub masz je w lepszym stanie od tych które już są wstawione to podeślij skan na adres kontaktowy ze strony lub bezpośrednio do Darka, prośba o skany w dobrej rozdzielczości.
                        adres mail: porter_05@wp.pl

                        Comment

                        • darek99
                          Senior
                          • 04-2002
                          • 2147

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mio-beta Wyświetlenie odpowiedzi
                          Chciałbym sprostowac jedną rzecz.
                          KONTAKT na stronie www.browatymazowsza.pl jest aktywny i wszelką korespodencję prosze kierowac na adres widoczny na stronie tj.

                          kontakt@browarymazowsza.pl

                          [/email]
                          Wkradł się błąd w adresie strony, oczywiście chodzi o browary a nie browatymazowsza
                          Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                          Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                          skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                          Epikur z Samos.

                          Comment

                          • henbirofil
                            Member
                            • 05-2010
                            • 83

                            #14
                            Mio-beta podając adres trochę się machnął powinno być: www.browarymazowsza.pl

                            Comment

                            • mio-beta
                              Member
                              • 10-2003
                              • 39

                              #15
                              Macie czujne oczy.

                              Oczywiscie chodzi o www.BrowaryMazowsza.pl

                              a bardziej o sprecyzowanie kontaktu do Twórców strony

                              kontakt@browarymazowsza.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎