Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Toster Burg Brau Kufel Toszek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Browarstrz
    Junior
    • 05-2016
    • 10

    Toster Burg Brau Kufel Toszek

    Mam prośbę o ocenę wartości tego niemieckiego przedwojennego kufla, który jest do sprzedania.
    Pochodzi on ze Śląskiego browaru w Toszku o nazwie "Toster Burg Brau"
    Attached Files
  • solfernus
    Senior
    • 08-2004
    • 1025

    #2
    Wystaw na allegro to się przekonasz
    Wygląda ładnie chociaż nie wiadomo jak tam z uszkiem. Kilka setek pewnie jest wart.
    Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

    Comment

    • Browarstrz
      Junior
      • 05-2016
      • 10

      #3
      skoro nie wiesz ile wart to po co poruszać temat

      ucho jest całe w idealnym stanie
      Attached Files

      Comment

      • solfernus
        Senior
        • 08-2004
        • 1025

        #4
        No wiesz, to taka zaczepka słowna była

        W sumie to forum b.biz nie służy jako darmowy rzeczoznawca.
        Jest kilku kolekcjonerów, którzy dali by więcej niż reszta.
        Ale jeśli chcesz dowiedzieć się ceny by wystawić kufelek na aukcji to trochę zły adres.
        Nieraz już tak było że ktoś pyta o cenę a potem za taką wystawia.

        A tak na marginesie, przed pytaniem w dobrym tonie byłoby się najpierw przywitać.
        Oczywiście w odpowiednim temacie
        Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

        Comment

        • beerek62
          Senior
          • 04-2010
          • 1036

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika solfernus Wyświetlenie odpowiedzi
          W sumie to forum b.biz nie służy jako darmowy rzeczoznawca.
          Jest kilku kolekcjonerów, którzy dali by więcej niż reszta.
          Trudno nie zgodzić się z Solfernusem.
          Kufel dwa-trzy dni temu pokazał się na portalu OLX i (zapewne z powodu zainteresowania) zaraz zniknął. Wystawiony był za pięć stówek. Browarstrz, jeżeli tamta cena Cie nie satysfakcjonowała, to zrób jak radzi Solfernus - wystaw na Allegro od 1 zeta, ustaw cenę minimalną poniżej której nie zejdziesz i nie ryzykujesz niczym.
          Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
          Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

          Comment

          • Browarstrz
            Junior
            • 05-2016
            • 10

            #6
            Moje podejście jest takie, że jak ktoś będzie chciał to może spróbować wycenić jego wartość.
            Jeśli byłbym zbieraczem np. starych samochodów, to już sama próba określenia wartości automobilu znalezionego w stodole byłaby fascynująca.

            Jakie ma znaczenie sposób sprzedaży?
            Czyli miałbym spieniężyć za mniej niż oszacowana wartość?
            Trudno się zgodzić.
            Z punktu widzenia kolekcjonerów najlepiej gdyby sprzedać za pół ceny, by mogli między sobą doprowadzić tranzakcie i rozmawiać jak okazyjnie kupili.

            Jeśli ktoś się tu przedstawia to traktuję to z rezerwą, gdyż w internecie napisać można wszystko.
            To że uwielbiam piwo to chyba oczywiste

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #7
              Pewnie że można bawić się w wycenianie ale:
              I tak o cenie finalnie zadecyduje właściciel czyli jak zakładam, Ty Browarmistrz.
              Tutaj na forum jest mnóstwo kolekcjonerów i z reguły się znamy. Jedni zbierają takie birofilia, inni - inne. Po co ktoś ma wyceniać np kufel toszecki jeśli np jego znajomy takie zbiera to wiadomo że chce kupić je tanio więc po co ma mu (tzn znajomemu) to utrudniać. Jesli z kolei zbiera sam to nei zależy mu na rozgłosie przy tym kuflu i nie będzie tutaj pisać nic publicznie, nabijać zainteresowanie innych i napisze bezpośrednio do Ciebie.
              Zresztą niezależnie jaką cenę Ci napiszemy to i tak pewnie wycenisz finalnie tak jak uważasz. Podamy cenę za niską wg Ciebie to uznasz że chcemy to od Ciebie kupić za bezcen bo masz białego kruka , wystawisz na aukcję w necie. Dasz cenę niską - sprzedasz ale możesz faktycznie nie czuć się zadowolony ze względu na finalną niską cenę bo np nie bedzie masy zainteresowanych którzy wywindują Ci wysoką cenę.
              Dasz zaporówkę, cenę za wysoką na dzień dobry albo zaporową cenę minimalną to kufel nadal będzie się patynował kurzem u Ciebie na półce, allegro skasuję cię z prowizji od wystawienia a w dodatku wystawiając kufel ponownie zainteresowanie ludzi nim spadnie bo zobaczą że masz problem z jego zbyciem i nie będą skłonni za niego dużo dać.
              Są różne mechanizmy ...
              Nie chcesz go sprzedawać - nie wyceniaj i nie pytaj. Chcesz sprzedać - wystaw na aukcję. Ma on dla Ciebie jakąś wartość poniżej której nie chciałbyś się go pozbyć - ustaw ją jako cenę minimalną.
              Ogólnie to cenę już Ci tutaj podano: parę stów. Pamiętaj że to jednak i 200 i 900 zeta...
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • beerek62
                Senior
                • 04-2010
                • 1036

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browarstrz Wyświetlenie odpowiedzi
                Czyli miałbym spieniężyć za mniej niż oszacowana wartość?
                Trudno się zgodzić.
                Z punktu widzenia kolekcjonerów najlepiej gdyby sprzedać za pół ceny, by mogli między sobą doprowadzić tranzakcie i rozmawiać jak okazyjnie kupili.
                Dwa identyczne szkła i to wcale nie przedwojenne w odstępie około 1 roku zostały sprzedane : pierwsze na portalu aukcyjnym na A za coś około 300 zł, drugie na giełdzie birofilistycznej za kwotę 20 zł (dwudziestu złotych). To drugie ja kupiłem. I teraz pytanie - czy ja kupiłem okazyjnie czy ten ktoś, kto kupował na Allegro przepłacił i to zdecydowanie? Nie kupowałem od laika, bo na giełdach sprzedają ludzie, którzy chociaż trochę znają temat. Raczej na aukcji kogoś poniosła fantazja. Czy kupując to szkło poinformowałbyś sprzedającego, że takie samo szkło pół roku wcześniej poszło za trzy stówy? Wątpię.
                Jeżeli to Ty wystawiałeś go na OLX, to jestem pewny, że miałeś oferty telefoniczne. Tak jak napisał Cooper - osoby zainteresowane kupnem zawsze będą zaniżać wartość, żeby kupić taniej. Pytasz o wycenę kolekcjonerów potencjalnie zainteresowanych kupnem przedmiotu a później jesteś oburzony faktem, że zaniżają cenę. Nie rozumiem dlaczego Cię to dziwi i bulwersuje. Normalne prawa rynku.
                Chcesz porozmawiać na temat swojego kufla, dowiedzieć się czegoś bliżej na temat jego historii a może i wartości? Wybierz się na giełdę birofilistyczną (oczywiście razem z kuflem ), spotkaj z kolekcjonerami. Obejrzą, ocenią, może coś podpowiedzą. Lepsze to niż oglądanie nawet najlepszego zdjęcia w internecie. Jedną z większych giełd masz w najbliższą sobotę w Tychach.
                Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                Comment

                • zgoda
                  Senior
                  • 05-2005
                  • 3516

                  #9
                  Dla mnie on jest wart 10-12 złotych, bo po tyle kupuję używane szkło do piwa w komisie u pani Krysi.
                  Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                  Comment

                  • Browarstrz
                    Junior
                    • 05-2016
                    • 10

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dla mnie on jest wart 10-12 złotych, bo po tyle kupuję używane szkło do piwa w komisie u pani Krysi.

                    Dobrze, to kupię od Pana taki za 24zł. będzie miły Pan miał 100% zysku, mogę nawet przyjechać po niego.

                    Comment

                    • zgoda
                      Senior
                      • 05-2005
                      • 3516

                      #11
                      Ja nie handluję szkłem.
                      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                      Comment

                      • Browarstrz
                        Junior
                        • 05-2016
                        • 10

                        #12
                        Panie "Ja nie" proponuję więc na wymianę, do wyboru 4 dowolne kufle z mojej kolekcji kupowanej okazyjnie w komisie u pana Andrzeja.

                        Comment

                        • Jack75g
                          Senior
                          • 02-2009
                          • 555

                          #13
                          Szklanki, kufle i pokale zbieram już kilkanaście lat.
                          Dla mnie w/w kufel ma wartość 20 złotych.
                          Wg. mojego profilu zbierania większe znaczenie i wartość kolekcjonerską w zbiorze ma szkło krajowych browarów z lat. 90 - tych (Leżajsk, Żywiec, Okocim itp.) A poza tym nie jestem handlarzem i nie zarabiam na swoim hobby.
                          Kto piwa nie pije ani nie smakuje, ten już jest wariat albo zwariuje.

                          Wódeczka? Nie dziękuję, żony i piwa nie zdradzam ...

                          Comment

                          • Browarstrz
                            Junior
                            • 05-2016
                            • 10

                            #14
                            Zarabianie na hobby nie jest złe, jeśli np. zarobione pieniądze inwestuje się właśnie w to hobby.

                            Comment

                            • solfernus
                              Senior
                              • 08-2004
                              • 1025

                              #15
                              Wszyscy mamy rację.
                              I ten kto daje za kufel 12 i ten kto da 900 zł. Bo akurat dla niego ma taką wartość.
                              Rozbieżności są wielkie. Niestety ale hobby kosztuje.
                              Zrobisz tak jak uważasz. A najlepszą radę dał Beerek62.
                              Wystaw na aukcji i nie odbieraj maili z propozycjami.
                              Rynek sam ustali cenę. Może będziesz musiał kilka razy wystawić a może nie.
                              Zdrowie wszystkich
                              Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎