Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo Grodziskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pajagiel
    Junior
    • 07-2011
    • 7

    Piwo Grodziskie

    Witam!
    Zwracam się o pomoc w takiej sprawie: mam butelkę oryginalnego piwa Grodziskiego wyprodukowanego w latach 1978 - 1981. Dostałem je właśnie w 1981 r. i do tej chwili się uchowało. Na etykiecie nie znalazłem roku produkcji. "Wyząbkowany" jest dzień i miesiąc. Na butelce "wybita" jest pojemność (355) i jeszcze cyfra "6" i liczba "1978". Czy ta butelka ma jakąś wartość?
    Co o tym sądzicie?
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Pewnie że ma wartość i to nawet materialną. Jak chcesz ją spieniężyć to wal na allegro i tyle. Nie zapomnij jednak oficjalnie napisać w aukcji że piwo nie nadaje się do spożycia bo inaczej mądry admin Ci usunie aukcję za sprzedaż alkoholu która na aukcjach jest zabroniona.
    Roku na butelkach nie podawano. To nie francuski champagne ani jakiś belgijski lambic z browaru trapistów.
    Gdybyśmy widzieli czytelne zdjęcie etki takie by dało się odczytać detale na niej być może udało by się ustalić rok jej wydania.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • pajagiel
      Junior
      • 07-2011
      • 7

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
      Pewnie że ma wartość i to nawet materialną. Jak chcesz ją spieniężyć to wal na allegro i tyle. Nie zapomnij jednak oficjalnie napisać w aukcji że piwo nie nadaje się do spożycia bo inaczej mądry admin Ci usunie aukcję za sprzedaż alkoholu która na aukcjach jest zabroniona.
      Roku na butelkach nie podawano. To nie francuski champagne ani jakiś belgijski lambic z browaru trapistów.
      Gdybyśmy widzieli czytelne zdjęcie etki takie by dało się odczytać detale na niej być może udało by się ustalić rok jej wydania.
      Dzięki za odzew. Wieczorem prześlę zdjęcia. Zastanawiam się, czy wytłoczona na butelce liczba 78 może być rokiem wyprodukowania butelki.

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        Nawet jeśli tak , to nie znaczy że i piwo w niej jest z tego roku.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • pajagiel
          Junior
          • 07-2011
          • 7

          #5
          Oczywiście. Chodziło mi o orientacyjną datę. Jeżeli jesteś zainteresowany prześlę fotki.

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #6
            Nie , dziekuje. Fotę zamieść tutaj w poście.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • pajagiel
              Junior
              • 07-2011
              • 7

              #7
              Zabytkowe piwo

              Na fotkach 30-letnie piwo grodziskie.
              Attached Files

              Comment

              • kiszot
                Senior
                • 08-2001
                • 8081

                #8
                No i?
                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                So von Natur, Natur in alter Weise,
                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                Comment

                • pajagiel
                  Junior
                  • 07-2011
                  • 7

                  #9
                  Jest do kupienia.

                  Comment

                  • franekf
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 944

                    #10
                    Jak sądzicie, będzie zdatne do degustacji?
                    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                    Piwny Janusz bez Teku

                    Comment

                    • ecc81
                      Member
                      • 10-2008
                      • 79

                      #11
                      Miałem okazję próbować grodziskiego rocznik 91', osiemnaście lat po produkcji... nic nadzwyczajnego. Odgazowane i utlenione.

                      Comment

                      • Cooper
                        Senior
                        • 11-2002
                        • 6055

                        #12
                        Odnośnie datowania piwa. Twierdzisz w innym poście że dostałeś je w 1981 roku. To mi trochę nie pasuje. Po pierwsze na ecie jest norma PN-81 która w 81 roku jeszcze nie pojawiła się na etykietach. Podobnie jak wcześniejsze normy pojawiła się z około 2-letnim poślizgiem a więc dopiero około 1983 roku. Po drugie sprawdziałem tą etykietę ze znanym wśród polskich kolekcjonerów spisem etykiet jaki wychodził w latach 1980-93 i wg niego jest to o ile dobrze poznałem etka nr 82/87 a więc z 1987 roku. Wykaz ten zwłaszcza w latach 80-ych wychodził bez większych opóżnień czasowych i myślę że datuje etykiety z dokładnością plus/minus 1 roku.
                        Generalnie na etykietach grodziskich z wczesnych lat 80-ych podawane były ceny a póżniej w związku z rozpędzaniem się inflacji zrezygnowano z ich drukowania. Tutaj ceny nie ma.
                        Wg mnie piwo ma 24 lata. Też nieźle.
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        • pajagiel
                          Junior
                          • 07-2011
                          • 7

                          #13
                          Dzięki za informacje. To było tak dawno, że być może przesadziłem o te 2 - 3 lata. W każdym razie w 1980 roku przeprowadziliśmy się do Witkowa i po wyremontowaniu mieszkania (a trochę to trwało) piwo przywiózł mi brat. Mogło to być w 83, najdalej 84 roku. W 1986 roku przeprowadziliśmy się do innego mieszkania i piwo od razu trafiło do piwnicy.
                          Jeszcze raz dziękuję za przeprowadzenie dochodzenia.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎