Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rozlewnia piwa J. Wysokowski Zagórów ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Jaroslav
    Senior
    • 10-2005
    • 967

    Rozlewnia piwa J. Wysokowski Zagórów ?

    Mam pytanie: wiele etykiet z Wielkopolski (standardy) posiada
    pieczątkę "Rozlewnia Piwa - Rozlewnia Wód Mineralnych - J. Wysokowski -
    Zagórów Konin". Spotkałem się już z takimi pieczątkami w np. browarach Kobylepole,
    Miłosław, Września itp. Czy ktoś może potwierdzić ich oryginalność? Sprawa jak
    dla mnie wygląda nieco podejrzanie, ale mogę się mylić...
    Last edited by Jaroslav; 19-10-2007, 09:46.
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    A czemu wygląda podejrzanie? Taka rozlewnia istniała
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Jaroslav
      Senior
      • 10-2005
      • 967

      #3
      Becik, wiesz coś więcej o tej rozlewni? Bo dla mnie to ciekawy temat,
      choćby dla tego, że rozlewała piwo kobylepolskie.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Wiem tyle co i Ty czyli że działała po wojnie a z początkiem lat 50-tych oprócz produkcji wód zajęła się też rozlewem piwa
        Jesli masz czas, ochotę chcesz wiedzieć coś więcej to przedź się i przestudiuj archiwa na 23 Lutego
        Tam musi byc dokładny jej opis, oraz napewno dowiesz się co nieco o dwóch innych rozlewniach które powinny Cię bardziej zainteresować, a będących w samym Poznaniu: Paluszkiewicza i Frankiewicza.

        Mam dość dokładny spis zaraz-powojennych rozlewni piwa w Wielkopolsce ale brak mi czasu aby je zweryfikować w terenie....
        Last edited by becik; 19-10-2007, 11:17.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎