Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prosba o pomoc :) - etykieta krakow

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • magdolek
    Junior
    • 11-2007
    • 18

    Prosba o pomoc :) - etykieta krakow

    Witam
    Chcialabym prosic wszystkich forumowiczów o pomoc odnosnie pewnej kolekcji etykiet ktorych stałam sie dodam przypadkowo włascicielka. Poczatkowo myslalam ze sa to nic nie warte etykiety ale im dluzej szukam informacji w internecie tym trudniej jest mi cos znalesc ;/ wiekszosci etykiet nie znalazlam ;/
    Moze opisze co mam Jest to dosc duza ilosc roznych etykiet mysle z okresu powojennego z browaru krakowskiego chociaz pojawiaja sie etykiety z wroclawia gdanska i cieszyna. Gdzie powinnam szukac informacji? Moze ktos z was moglby mi pomoc ustalic co mam? :> . Postaram sie umiescic zdjecie wszystkiego na razie zdjecie jednej etykiety,czy jest to dosc pospolita etykieta?a moze zadkosc? Prosze piszcie
    Attached Files
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19168

    #2
    A co chcesz z nimi zrobić?

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika magdolek Wyświetlenie odpowiedzi
      Witam
      Chcialabym prosic wszystkich forumowiczów o pomoc odnosnie pewnej kolekcji etykiet ktorych stałam sie dodam przypadkowo włascicielka. Poczatkowo myslalam ze sa to nic nie warte etykiety ale im dluzej szukam informacji w internecie tym trudniej jest mi cos znalesc ;/ wiekszosci etykiet nie znalazlam ;/
      Moze opisze co mam Jest to dosc duza ilosc roznych etykiet mysle z okresu powojennego z browaru krakowskiego chociaz pojawiaja sie etykiety z wroclawia gdanska i cieszyna. Gdzie powinnam szukac informacji? Moze ktos z was moglby mi pomoc ustalic co mam? :> . Postaram sie umiescic zdjecie wszystkiego na razie zdjecie jednej etykiety,czy jest to dosc pospolita etykieta?a moze zadkosc? Prosze piszcie
      Co najmniej trzy odmiany tej etykiety są zamieszczone tutaj: Kraków - etkiety
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • kibi
        Senior
        • 07-2004
        • 1875

        #4
        Swoistym katalogiem polskich etykiet jest ta strona stworzona przez naszego forumowego kolegę Sopistę. Uprzedzając twoje ewentualne pytanie, ani tam, ani w miejscu polecanym przez adama 16, ani w żadnym innym miejscu nie znajdziesz wyceny etykiet. Mogę jedynie powiedzieć, że moim zdaniem to zdecydowanie nie jest pospolita etykieta .

        Comment

        • magdolek
          Junior
          • 11-2007
          • 18

          #5
          Dziekuje bardzo znalazlam tu 3etykiety ktore mam ale jest jeszcze wiele innych o ktorych nic nie wiem. Chcialabym spytac o dwie jakie mam jedna zielona z bialym tekstem - piwo eksportowe ciemne , krakowski browar Jana Gótza oraz mala szara etykiete z czerwonym paskiem 'piwo jasne'. Z jakich sa lat? Przepraszam ze nie zamieszczam zdjecia a opisuje niestety nie wiem jeszcze jak to robic . Postaram sie jutro pokazac zdjecia Z gory dziekuje za pomoc

          Comment

          • magdolek
            Junior
            • 11-2007
            • 18

            #6
            Dzis znalazlam ta strone, niestety wiekszosci etykiet jakie mam tam nie ma

            Comment

            • delvish
              Senior
              • 11-2004
              • 3508

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika magdolek Wyświetlenie odpowiedzi
              Dzis znalazlam ta strone, niestety wiekszosci etykiet jakie mam tam nie ma
              No zaczyna się robić ciekawie
              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
              (Frank Zappa)

              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

              Comment

              • magdolek
                Junior
                • 11-2007
                • 18

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                No zaczyna się robić ciekawie
                Ciekawie zaczelo sie robic jak dostalam kilkanascie maili po wystawieniu przeze mnie jednej z etykiet na aukcji internetowej.. To byla chyba pochopna decyzja trzebabylo najpierw znalesc to forum :P

                Comment

                • delvish
                  Senior
                  • 11-2004
                  • 3508

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                  A co chcesz z nimi zrobić?
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika magdolek Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ciekawie zaczelo sie robic jak dostalam kilkanascie maili po wystawieniu przeze mnie jednej z etykiet na aukcji internetowej..
                  No i wszystko jasne
                  "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                  (Frank Zappa)

                  "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                  Comment

                  • kibi
                    Senior
                    • 07-2004
                    • 1875

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika magdolek Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dzis znalazlam ta strone, niestety wiekszosci etykiet jakie mam tam nie ma
                    A przejrzałaś również przedwojenne? Jeśli tak, to tylko dobrze świadczy o ich wartości.

                    Comment

                    • magdolek
                      Junior
                      • 11-2007
                      • 18

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kibi Wyświetlenie odpowiedzi
                      A przejrzałaś również przedwojenne? Jeśli tak, to tylko dobrze świadczy o ich wartości.
                      Nie znalazlam badz nie wiedzialam gdzie szukac tych przedwojennych, znalazlam jedna stronke ale byla tam tylko jedna etykieta przedwojenna ktorej akurat nie mam, pojawia sie natomiast nazwisko Jana Gotza, wiec mozliwe ze pochodza z tego okresu. Chyba musze poczytac o histori browarow krakowskich dokladniej...

                      Comment

                      • dryx
                        † 1966-2017 Piwosz w Raju
                        • 04-2002
                        • 1735

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika magdolek Wyświetlenie odpowiedzi
                        czy jest to dosc pospolita etykieta?a moze zadkosc? Prosze piszcie
                        Jeśli nie zamierzasz poszerzyć tego zbioru i nie ma on dla Ciebie wartości sentymentalnej , to po prostu sprzedaj go na allegro. Nie ma katalogu, który by podał Ci cenę poszczególnych etykiet, tak jak to mam miejsce w przypadku znaczków, monet czy kart telefonicznych. Rynek allegro sam wskaże Ci ceny. Jeśli będą popularne to ich nie sprzedasz, a jeśli będą rzadkie okazy bądź rarytasy to się o tym dowiesz po cenie. Oczywiście możesz ten zbiór sobie zostawić, sprzedać zawsze go możesz później

                        Comment

                        • kibi
                          Senior
                          • 07-2004
                          • 1875

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika magdolek Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nie znalazlam badz nie wiedzialam gdzie szukac tych przedwojennych, znalazlam jedna stronke ale byla tam tylko jedna etykieta przedwojenna ktorej akurat nie mam, pojawia sie natomiast nazwisko Jana Gotza, wiec mozliwe ze pochodza z tego okresu. Chyba musze poczytac o histori browarow krakowskich dokladniej...
                          Na stronie Sopisty: www.gjpbeer.com etykiety sa podzielone na przedwojenne, powojenne i domowe, a dopiero potem na poszczególne browary.

                          Comment

                          • toto
                            Senior
                            • 12-2006
                            • 949

                            #14
                            Przedwojenne etykiety masz na tej stronie, uszeregowane według browarów:



                            Ale tych o których piszesz ("zielona z białym napisem") to tam też nie ma pod browarem Kraków. Chyba że pod browarem tegoż Gotza w Okocimiu...

                            Comment

                            • sopista
                              Senior
                              • 01-2003
                              • 1747

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika magdolek Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie znalazlam badz nie wiedzialam gdzie szukac tych przedwojennych, znalazlam jedna stronke ale byla tam tylko jedna etykieta przedwojenna ktorej akurat nie mam, pojawia sie natomiast nazwisko Jana Gotza, wiec mozliwe ze pochodza z tego okresu. Chyba musze poczytac o histori browarow krakowskich dokladniej...
                              Na mojej stronie póki co znajdują się tylko etykiety z mojego zbioru. Ponieważ ich ilość ciągle się zmniejsza (żal, ale cóż zrobić) w przyszłym roku (na wiosnę?) zacznę uzupełniać stronę o etykiety z innych kolekcji (tylko powojenne), tak aby można było rzeczywiście coś tam znaleźć. A póki co ubyły ze zbioru trzy kolejne browary. Ta konkretna etykieta to wczesno-powojenna tzw. PPF. O przedwojennych już napisano powyżej. Zajrzyj jeszcze tutaj: http://www.piwo.priv.pl/browary_e.php?link=Krak%F3w
                              Last edited by sopista; 15-11-2007, 12:43.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎