Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

etykietki z Rosji

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • szymek69
    Senior
    • 10-2006
    • 173

    etykietki z Rosji

    mam prośbę proszę o pomoc w identyfikacji
    słabo znam rosyjski
    może ktoś wie jakie to nazwy piw i z jakich browarów one są
    z góry dziękuje
    Click image for larger version

Name:	rosja.jpg
Views:	1
Size:	61,2 KB
ID:	2078200
    szymek69
    szymek69
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    To są etykiety ukraińskie. 1, 2 i 3 są w języku ukraińskim. Etykieta nr 2 pochodzi z browaru w Łucku. Pozostałych nie mogę rozczytać, bo za małe.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      1. Charków
      2. łuck
      3, łuck
      4. Nikołajew
      5. Lwów

      Wszystkie są z Ukrainy
      Last edited by becik; 01-01-2008, 14:32.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • pieczarek
        zwykle cham i prostak
        • 06-2001
        • 5011

        #4
        Wszystkie etykiety z czasów komuny, czyli na Ukrainie najpóźniej 1991r.

        Ciekawa jest nazwa browaru z etykiety 5: Firma Browarnicza "Kolos" Eksperymentalny Browar Lwowski. Na czym mogła polegać eksperymentalność browaru? Próbowali zrobić piwo z kranówy?

        Nazwy piw tłumaczone na polski:
        1. żigulowskie
        2. łuckie
        3. żigulowskie specjalne
        4. żigulowskie (etykieta po rosyjsku)
        5. moskiewskie (etykieta po rosyjsku)

        Comment

        • pivaria
          Senior
          • 03-2001
          • 1538

          #5
          5 to "moskowskije" produkowane we Lwowie, znajdującym sie na terenie dawnej YPCP Ukrainskaja Radzianskaja Socjalisticzeskaja Respubilka.
          KOLOS to duży koncern z Ukrainy Zachodniej produkujący napoje. W jego skład wchodził m.in. browar we Lwowie.
          PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
          www.pivaria.pl
          https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pivaria Wyświetlenie odpowiedzi
            5 to "moskowskije" produkowane we Lwowie, znajdującym sie na terenie dawnej YPCP Ukrainskaja Radzianskaja Socjalisticzeskaja Respubilka.
            KOLOS to duży koncern z Ukrainy Zachodniej produkujący napoje. W jego skład wchodził m.in. browar we Lwowie.
            Pivaria, co Ty wymyślasz? dawna Ukraińska Republika Radziecka to YCCP (Украинская Советская Социалистическая Республика), natomiast skrót który błędnie przetłumaczyłeś to Держагропром Украинского Роспотребсоюза Советской Республики.
            Pierwsze słyszę aby w ZSRR używano słowa "radzianskij" przecież to jest nic innego jak Советский.
            Lwowska firma "Колос" (po polsku Kłos) nie była żadnym koncernem, była to nazwa własna browaru lwowskiego, który też produkował napoje i działał w czasach ZSRR.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • pivaria
              Senior
              • 03-2001
              • 1538

              #7
              Co do "radziaństwa" to konsultowałem ze znajomym rusycystą. Bzdur mi nagadał a ja powtórzyłem...
              Co do "kołosa" to powtórzyłem za folderem browaru lwowskiego. Bzdury tam opisują a ja powtarzam za nimi...
              PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
              www.pivaria.pl
              https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

              Comment

              • ARTHUR
                Senior
                • 07-2004
                • 2338

                #8
                Posiadam etykiety z ZSRR.

                Wymiana na kapsle lub sprzedaż mnie interesuje.

                Comment

                • gulik
                  Member
                  • 01-2006
                  • 93

                  #9
                  "Sowetskaja" to jest po rossijski (УССР), po ukrajinski bede "Radianska" (УРСР).
                  1. Ne prosto Charków, a Browar #1 (Nowa Bawaria). Tam bylo 3 browary.
                  4. Warzono w Nikolajewe, rozlew Cherson (ukrajinski kollegi liczi jak okremy browar)
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Becik
                  Lwowska firma "Колос" (po polsku Kłos) nie była żadnym koncernem, była to nazwa własna browaru lwowskiego, który też produkował napoje i działał w czasach ZSRR.

                  To byla spolecznost piwowarska z browarami we Lwowe, Dobromile, Rozdole, Radechowe, Busku i t.d.

                  Comment

                  • szymek69
                    Senior
                    • 10-2006
                    • 173

                    #10
                    dziękuje za informacje
                    pozdrawiam Wszystkich
                    szymek69

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎