Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

pomoc w id butelki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cooler33
    Junior
    • 09-2008
    • 24

    pomoc w id butelki

    proszę o wszelką pomoc,obszedłem 2 fora i nic
    ciemnozielone szkło,poj 0,33 l
    Attached Files
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Stara bo z przełomu XIX i XX wieku z lekkim wskazaniem na koniec XIX wieku butelka z terenów Królestwa Polskiego. Bardzo prawdopodobne że piwna. Jako że nie ma żadnych tłoczeń po bokach to niestety nie ma dużej warości materialnej ale za to ma bardzo ciekawą sygnaturę nieznanej (przynajmniej mi) huty szkła w Wawrze !!! (p. Warszawą - zapewnie). Na naszym forum jest już post o hutach szkła , bardzo rozbudowany ale nie kojarze ażeby była tam wzmianka o takowej fabryce. Czy można Cooler będzie zamieścić tam fotę owej sygnatury za Twoją zgodą ?
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • cooler33
      Junior
      • 09-2008
      • 24

      #3
      oczywiście
      będzie to dla mnie zaszczyt
      jezeli trzeba to zrobię inna lepszą,fotografię z podziałką dla celów dokumentacyjnych(w końcu jestem emerytowanym technikiem kryminalistyki,no nie ?
      pozdrawiam i dzięki za odpowiedź

      Comment

      • pieczarek
        zwykle cham i prostak
        • 06-2001
        • 5011

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
        Stara bo z przełomu XIX i XX wieku z lekkim wskazaniem na koniec XIX wieku butelka z terenów Królestwa Polskiego.
        Nie mam specjalnie wiele doświadczeń z takimi butelkami, ale jeśli datowanie jest prawidłowe, to według mnie powinny być na flaszce także napisy cyrylicą. Mam w domu trochę takich rzeczy, a przepuściłem przez ręce jeszcze więcej. I z reguły mają napisy po rosyjsku i po polsku.

        Comment

        • Wujcio_Shaggy
          Senior
          • 01-2004
          • 4628

          #5
          Huta szkła w Kaczym Dole (ob. Międzylesie), założona w początkach XX w. - może to ta?
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek Wyświetlenie odpowiedzi
            Nie mam specjalnie wiele doświadczeń z takimi butelkami, ale jeśli datowanie jest prawidłowe, to według mnie powinny być na flaszce także napisy cyrylicą. Mam w domu trochę takich rzeczy, a przepuściłem przez ręce jeszcze więcej. I z reguły mają napisy po rosyjsku i po polsku.
            Tak ale wyjątek potwierdza regułę jak wiesz Nie wszystko co wydane przed 1918 rokiem było dwujęzyczne a pozatym nawet gdyby tak było to co tu można tłumaczyć , pojemność cyframi nie za bardzo a i tłumaczenie nazwy miejscowości też nie ma większego sensu bo to nazwa własna chyba żeby na siłę przetransferować zapis na cyrlicę. Flaszka jest ewidentnie z okresu Królestwa Polskiego.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cooler33 Wyświetlenie odpowiedzi
              oczywiście
              będzie to dla mnie zaszczyt
              jezeli trzeba to zrobię inna lepszą,fotografię z podziałką dla celów dokumentacyjnych(w końcu jestem emerytowanym technikiem kryminalistyki,no nie ?
              pozdrawiam i dzięki za odpowiedź
              Bez przesady Cooler , pomyliłeś tą butelkę z narzędziem zbrodni gdzie ofiara dostała nią w głowę. Kolekcjonerzy butelek orientują się jakie mniejwięcej są wymiary flaszki o pojemności około 1/3 litra.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • cooler33
                Junior
                • 09-2008
                • 24

                #8
                no niby tak ale zawsze warto wiedziec jaka jest np srednica spodu
                chociaz chyba wazniejsza jest sygnatura producenta

                bardzo dziekuję wszystkim za pomoc ale nie chcę zamykac tematu

                Comment

                • zgroza
                  Senior
                  • 03-2008
                  • 3597

                  #9
                  Cooper, drobna uwaga, okres Królestwa Polskiego to do powstania styczniowego jak dla mnie...
                  Lotna ekspozytura browaru

                  Też Was kocham.

                  Comment

                  • Wujcio_Shaggy
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 4628

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                    (...) a i tłumaczenie nazwy miejscowości też nie ma większego sensu bo to nazwa własna chyba żeby na siłę przetransferować zapis na cyrlicę. Flaszka jest ewidentnie z okresu Królestwa Polskiego.
                    Tak ogólnie, to nie masz racji - nazwy własne jak najbardziej były zapisywane dwualfabetowo - wystarczy spojrzeć na plan miasta, szyldy, reklamy...

                    PS w sprawie Królestwa Polskiego:
                    Ostateczne zniesienie resztek autonomii KP nastąpiło w 1867, ale oficjalnie nazwa "Królestwo Polskie" nie została zlikwidowana. Natomiast w obiegu funkcjonowała nazwa "Kraj Przywiślański". Carowie używali tytułu "Króla Polski" aż do krwawego końca.
                    Last edited by Wujcio_Shaggy; 29-04-2009, 08:45. Powód: uzup. o Królestwie Polskim
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      #11
                      Butelki z Centrali znam dość słabo, ale na moje oko to raczej okres międzywojenny.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎