Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

prośba o identyfikacje wieku szklanki uzdrowiskowej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lukasior88
    Junior
    • 09-2009
    • 2

    prośba o identyfikacje wieku szklanki uzdrowiskowej

    Witam mam wielką prośbę do znawców tematu (od razu przepraszam ,że eksponat o który sam chcę się dopytać nie jest powiązany stricte z browarnictwem) - od pewnego czasu posiadam szklanke uzdrowiskową z uzdrowiska KRYNICA - chciałbym wiedzieć czy jest to szklanka pochodząca z okresu sprzed 2 wojny światowej czy też już z okresu po drugiej wojnie światowej - niby nic a dla mnie to jednak różnica będe wdzięczny za odpowiedź kogoś kto się na tym zna poniżej wklejam zdjęcie szklanicy
    Attached Files
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Szkło prasowane, okres międzywojenny, ale może być również sprzed IWW.
    Ale może być też współczensa podróbka. Ze zdjęcia tego nie rozezna.
    Last edited by Krzysiu; 24-09-2009, 23:00.

    Comment

    • lukasior88
      Junior
      • 09-2009
      • 2

      #3
      dziękuję za pierwszą próbę identyfikacji , zwłaszcza że też mi tak nachodzi skojarzenie z okresem międzywojennym jednak późniejsze pozostałe sugestie jakoby mogło to pochodzić i z okresu przed I wojną światową i z okresu powojennego stawiają mnie w pukcie wyjściowym Osobiście wątpię by była to współczesna podróbka chociażby z racji tego ,iż zakupiłem ją za naprawde niewielkie pieniążki choć oczywiście mogło być też tak że odkupiłem ją od osoby która sama nabyła to od osoby trzeciej i wówczas pewności co do wykluczenia tej opcji mieć nie mogę. Zarówno napis jak i podziałka są bardzo delikatnie rytowane w szkle. Choć żaden ze mnie ekspert to styl pisowni (te charakterystyczne ozdoby liter) równiez kojarzy mi się z okresem przedwojennym - jeśli to coś pomoże mógłbym dodać więcej fotek ale jeśli ktoś ma jakąs wiedzę (przypuszczenia) czy ta szklanka zdrojowa jest przedwojenna czy powojenna to będę wdzięczny za informację.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎