Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Identyfikacja kufla

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Adamoto
    Junior
    • 04-2010
    • 10

    Identyfikacja kufla

    Witam chciałbym dowiedzieć się czegoś o tym kufelku poj 0,5l od spodu sygnowany literką "H" gość od którego go dostałem powiedział ze ma 80-100 lat ale sam chyba w to nie wierzył na pewno nie przepłaciłem kosztował mnie 3,50 lane piwko
    Z góry dziękuje Adamoto
    Attached Files
  • relaksio
    Member
    • 01-2009
    • 96

    #2
    Prawdopodobnie jest to kufel do piwa MONCHSHOF z browaru KULMBACHER (widać to nawet z napisów ).Więcej nie wiem,ale nie wydaje mi się żeby był taki stary.Może się mylę...
    POLAKIEM jestem i dobre
    PIWO nie jest mi obce...

    Comment

    • pieczarek
      zwykle cham i prostak
      • 06-2001
      • 5011

      #3
      Kufel wydaje się nowy. Oczywiście na podstawie zdjęcia można się mylić, ale też patrząc na zdjęcie nigdy bym go nie kupił za cenę wyższą niż Ty zapłaciłeś.
      O młodym wieku kufla świadczy technika nadruku, gładkość szkliwa, idealna symetryczność kształtu. Stare kufle łatwo rozpoznać po chropowatości, często widocznej gołym okiem krzywości, tłoczonych napisach, miejscu w którym znajduje się cecha pojemności, rodzaju ceramiki. Mam w domu kilkanaście starych niemieckich kufli, nie sposób ich pomylić z nowymi produktami.

      Kufel ze zdjęcia kosztuje w Niemczech 1 euro. Ty zapłaciłeś mniej, więc zrobiłeś dobry interes.

      Comment

      • Adamoto
        Junior
        • 04-2010
        • 10

        #4
        Witam ponownie dzięki za info na temat mojego kufelka myślałem ze będzie może nie coś warty ale że mam w kolekcji jakiś wyjątkowy okaz hihi jednak nie . Ale ważne ze piwko smakuje w nim wyjątkowo dobrze Pozdrawiam Adamoto

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎