Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prośba o pomoc-Podkładka.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Jadoo
    Senior
    • 10-2008
    • 339

    Prośba o pomoc-Podkładka.

    Ano taki kwiatek mi wpadł w ręce. Jak mam go zaklasyfikować?
    Attached Files
  • TomX
    Senior
    • 09-2004
    • 1035

    #2
    Nie warzymy w Polsce Guinnessa więc o wliczeniu jej do Polski nie ma nawet co dyskutować. Ja w kolekcji wydzielałem osobną kategorię "podstawki importowe" na takie kwiatki, w ankietach wliczałem je do Irlandii.
    Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

    I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

    Comment

    • Jadoo
      Senior
      • 10-2008
      • 339

      #3
      Dzięki, a to?

      Dodam, że zdobyłem ją u nas.
      Attached Files
      Last edited by Jadoo; 18-04-2010, 18:29.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        WSZYSTKIE polskie Grolsche miały polskie napisy więc tez sprawa jasna, zaliczamy do Holandii
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #5
          To o czym piszecie powyżej to kryteria jakie mamy u siebie w Polsce i tak liczy większość polskich kolekcjonerów. Na identycznej zasadzie klasyfikacji opiera się nasza ankieta podstawek.
          W przypadku zbierania podstawek tylko z określonej marki piwa, przeważnie jakiejś wielkiej światowej np wspomniany Guinness kolekcjonerzy zaliczają podstawki nie tyle wg krajów w których się to piwo warzy licencyjnie tylko wg lokalnych edycji państw które to piwo warzą albo tylko je importują (jak np polska edycja Guinnessa pokazana w 1 poście).Podstawki takie przeważnie mają opisy w językach danych krajów lub jakieś motywy z danym krajem związane. W przypadku takiego więc kryterium zbierania podstawkę taką zaliczamy do Polski (bo jest polskojęzyczna) mimo iż u nas piwo to nie jest licencyjnie warzone.
          Wszystko więc zależy jaki wariant klasyfikowania sobie narzucisz. Ja osobiście zawsze zaliczałem birrofilia wg naszych polskich kryteriow tzn do krajów w jakich dane piwo się produkuje.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • Jadoo
            Senior
            • 10-2008
            • 339

            #6
            Super, dzięki wielkie za odpowiedzi.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎