Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

szklanki - identyfikacja

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gringo
    Senior
    • 07-2007
    • 2151

    szklanki - identyfikacja

    "Zwinąłem" właśnie od rodziców zza szyby mebli takie oto szklanki o pojemności około 200 ml.
    Mają co najmniej 25 lat gdyż pamiętam je będąc małym dzieckiem. Szósta z kompletu stłukła się kilka lat temu. Podobny zestaw z tej rodziny mam też kieliszków do whisky.

    Pytanie do kolekcjonerów, czy to ma jakąś wartość kolekcjonerską ? Co to i skąd to pochodzić może ?
    Attached Files
  • dryx
    † 1966-2017 Piwosz w Raju
    • 04-2002
    • 1735

    #2
    Widać, że to rzemieślnicza (nie browarniana ) produkcja rodem z epoki PRL - takie coś z reguły było dostępne w sklepach "1001 drobiazgów". Kształt szklanek taki sam, ale rozrzut krajów i browarów duży. Numer 1 -Belgia, 2 - Niemcy ( Berlin), 3- nie znam , 4 - Niemcy ( paulaner), 5 - Norwegia

    Comment

    • Gringo
      Senior
      • 07-2007
      • 2151

      #3
      Możliwe że to ze sklepu 1001 drobiazgów.
      Wykonanie malowania jest brzydkie i niechlujne.

      Dzięki

      Comment

      • dryx
        † 1966-2017 Piwosz w Raju
        • 04-2002
        • 1735

        #4
        Co do wartości to u nas kilka złotych. Na ebayu może więcej, bo zobaczą nowy , nieznany wcześniej wzór.

        Comment

        • Gringo
          Senior
          • 07-2007
          • 2151

          #5
          Ok, czy warte złotówkę czy 1000, pozbywać się nie chcę gdyż to jakby pamiątka sentymentalna. Ale znam już przynajmniej rząd wartości finansowej. Ciekawi mnie co było 6-te w komplecie bo nie pamiętam i czy było więcej wzorów czy tylko 6. Gdyby ktoś posiadał te "cudeńka" to proszę o informację.

          Zasilą półkę na strychu i będą straszyć komary.
          Last edited by Gringo; 20-11-2011, 17:44.

          Comment

          • beerek62
            Senior
            • 04-2010
            • 1037

            #6
            Znalazłem u siebie w garażu takie "cóś" - podobnie jak Twoje pochodzi najprawdopodobniej z lat 80. Może to ta brakująca ? Pojemnośc też około 200 ml
            Attached Files
            Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
            Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              #7
              nr 3 to również Niemcy. Potem zajrzę jaki browar bo mam tą etykietę w kolekcji.

              Comment

              • Gringo
                Senior
                • 07-2007
                • 2151

                #8
                To chyba nie jest z tej kolekcji, tak jakoś z pamięci nie wydobywa mi się Spaten.
                Wydaje mi się że jest bardziej szersza i niższa ta szklanka (umiejscowienie malunku też jakby nie z kompletu), możesz podać jest wysokość ?

                Rodzice też nie mogą sobie przypomnieć skąd te szkła mają.
                Last edited by Gringo; 21-11-2011, 07:25.

                Comment

                • beerek62
                  Senior
                  • 04-2010
                  • 1037

                  #9
                  wysokość 14 cm, średnica 6 cm.
                  Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                  Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                  Comment

                  • Gringo
                    Senior
                    • 07-2007
                    • 2151

                    #10
                    Moje mają 15x5 cm. To na pewno nie z kompletu.

                    Comment

                    • czubas
                      Member
                      • 11-2007
                      • 46

                      #11
                      witam, widział ktoś lub słyszał o szklance, pokalu, firmy RITZENHOFF dedykowaną kozelowi? kształt beczkowaty, dno mniejszej ś. niż otwór, szkło grube jak w kuflu, o,5 l wygląd jak kufel bez ucha, cztery zgrubienia wzdłuż szklanki, logo kozel z kozłem trzymającym kufel piwa

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23807

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika czubas Wyświetlenie odpowiedzi
                        witam, widział ktoś lub słyszał o szklance, pokalu, firmy RITZENHOFF dedykowaną kozelowi? kształt beczkowaty, dno mniejszej ś. niż otwór, szkło grube jak w kuflu, o,5 l wygląd jak kufel bez ucha, cztery zgrubienia wzdłuż szklanki, logo kozel z kozłem trzymającym kufel piwa

                        widział w katalogu Ritzenhofa, wygląda intrygująco.
                        Attached Files
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • etykieta
                          Senior
                          • 08-2005
                          • 180

                          #13
                          szklaneczki

                          Pamiętam taki zestaw u rodziców. Nie chcę mącić za bardzo ale mam dwa spostrzeżenia.
                          Pierwsze- być może brakujący wzór to Amstel - przynajmniej ja mam takie skojarzenia. Drugie - kiedyś w młodości szukałem innych wzorów z kompletu. O ile mnie pamięć nie myli pozycje 1,2 i 3 w każdym zestawie były takie same, pozostałe były rotowane bo na 100% pozostałych wzorów u rodziców w komplecie nie było.

                          Comment

                          • czubas
                            Member
                            • 11-2007
                            • 46

                            #14
                            to nie to, ten mój to zwykły pokal bez ucha ani uchwytu, motyw taki sam, zgrubienia też
                            Last edited by czubas; 01-12-2011, 22:55.

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23807

                              #15
                              Niezbyt dokładnie na szybko przeczytałem, obok były dwie szklanki z tym motywem 0,3 i 0,5l
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎