Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ręczniki barmańskie abernackiej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • marian1920
    Senior
    • 10-2003
    • 1333

    #61
    na www.ebay.com widziałem dość sporo takich ręczników

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10837

      #62
      Dzisiaj dzięki wielkiej uprzejmości kolegi Doodecka otrzymałem zielony ręcznik z napisem "Bitte ein Bit" pochodzący z Bitburger Brauerei z Niemiec. Wielkie dzięki
      Ps. Fotki pojawią się wkrótce
      Ps. Panie Marianie takich informacji nie musisz zamieszczać, ponieważ doskonale są mi znane.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        #63
        Po dwóch tygodniach całkowitej posuchy pojawiły się (dzięki wymianie z kolekcjonerem z Anglii) w mojej kolekcji cztery ciekawe i piękne ręczniki barmańskie.
        Dla zainteresowanych podam, że ręcznik Pripps pochodzi z Szwecji, ręczniki D.B i Rheineck pochodzą z Nowej Zelandii a Lion Red z Australii.
        Attached Files
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • ergie
          Senior
          • 05-2004
          • 1041

          #64
          A masz jakies ręczniki browarów z Monachium?
          Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
          ------------------------------------------------------------------
          Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ergie
            A masz jakies ręczniki browarów z Monachium?

            Oczywiście że mam
            Lowenbrau, Tucher'a oraz Weihenstephan'a
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • ergie
              Senior
              • 05-2004
              • 1041

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
              Oczywiście że mam
              Lowenbrau, Tucher'a oraz Weihenstephan'a
              Z tych trzech to tylko Lowenbrau ma szansę być monachijski
              A możesz go pokazać
              Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
              ------------------------------------------------------------------
              Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10837

                #67
                Ręcznik Lowenbrau możesz zobaczyć m.in. tutaj: http://www.browar.biz/galeria.php?id=4155

                Ps. Wydawało mi się, że reczniki Tucher oraz Weihenstephan pochodzą z Bawarii.
                Ps II. A masz może jakis ręcznik na zbyciu lub na wymianę (mogę ci zaoferować właśnie ręcznik Lowenbrau)?
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • arcy
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 7538

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                  Wydawało mi się, że reczniki Tucher oraz Weihenstephan pochodzą z Bawarii.
                  Pochodzą z Bawarii, ale Ergie zbiera tylko birofilia z samego Monachium.

                  Comment

                  • ergie
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 1041

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                    Ręcznik Lowenbrau możesz zobaczyć m.in. tutaj: http://www.browar.biz/galeria.php?id=4155

                    Ps. Wydawało mi się, że reczniki Tucher oraz Weihenstephan pochodzą z Bawarii.
                    Ps II. A masz może jakis ręcznik na zbyciu lub na wymianę (mogę ci zaoferować właśnie ręcznik Lowenbrau)?
                    Możesz być spokojny, że jak tylko wpadnie mi w łapy jakiś ręcznik to trafi do Ciebie. Ja na 100% ręczników nie będę zbiarał

                    Chciałem tylko zobaczyć jakie ręczniczki posiadają browary monachijskie, bo dla mnie piwny swiat ogranicza się do tego jednego Miasta
                    Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                    ------------------------------------------------------------------
                    Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10837

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ergie
                      Możesz być spokojny, że jak tylko wpadnie mi w łapy jakiś ręcznik to trafi do Ciebie. Ja na 100% ręczników nie będę zbiarał
                      (...)

                      Bardzo ci dziękuję za te słowa.
                      Od dłuższego czasu usilnie poszukuję ręcznika od Pulanera (wiem, że takowy istnieje). Niestety na razie bez rezultatu, A więc moi drodzy jak tylko wpadanie wam takie cudeńko proszę natychmiast mnie o tym fakcie poinformować. Napewno się dogadamy
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10837

                        #71
                        Jak już wspominałem w odpowiednim temacie dla mnie giełda w Człuchowie była bardzo owocna. A oto rezultaty tej giełdy. Serdecznie podziękowania należą się tutaj k.Ahumbie i k. Xtom71 bez nich nie miałbym tych wspaniałych ręczników. Panowie bardzo dziękuje
                        Ps. Może wydawać się komuś, że to są kolejne bez wartościowe szmatki ale niekochani pozory mylą. Ręcznik 10,5 który znajduje się w centralnej części fotki to prawdziwa perła , Wydawało mi się, że browar w poznaniu wydał tylko jeden rodzaj ręcznika 10,5 a tu proszę, jaka niespodzianka. Reszty ręczników chyba nie prezentować muszę:
                        -Oranjeboom -ręcznik pochodzi z zamkniętego holenderskiego browaru w Bredzie.
                        -Heineken -ręcznik z Holandii
                        -Fullers -ręcznik z Londynu (Wielkiej Brytanii)
                        -Boddington - ręcznik pochodzi z Boddington's Brewery z Manchesteru w Wielkiej Brytanii
                        Attached Files
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • pieczarek
                          zwykle cham i prostak
                          • 06-2001
                          • 5011

                          #72
                          A czy mógłbyś na bieżąco informować ile już masz tych szmatek? Już nie wymagam abyś po kazdym "zdobycznym" poście pisał nam o stanie liczbowym zbioru. Ale tak każdą kolejną piątkę mógłbyś odnotowywać. Po prostu chcemy się cieszyć razem z Tobą. I zgadywać, kiedy będziesz potrzebował większą bieliźniarkę.

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            #73
                            Abernacka, ja nie uwazam Twojej kolekcji za bezwartościową - wręcz przeciwnie - przeciez to jest bardzo praktyczne hobby, zawsze takim ręczniczkiem mozna się wytrzeć, a jak Ci się znudzi zbieranie, to można z nich będzie uszyć parę kompletów pościeli, obrusy, kapy na łóżko, zasłony - odzieży raczej nie proponuję
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10837

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek
                              A czy mógłbyś na bieżąco informować ile już masz tych szmatek? Już nie wymagam abyś po kazdym "zdobycznym" poście pisał nam o stanie liczbowym zbioru. Ale tak każdą kolejną piątkę mógłbyś odnotowywać. Po prostu chcemy się cieszyć razem z Tobą. I zgadywać, kiedy będziesz potrzebował większą bieliźniarkę.
                              Pieczarku liczyłem ostatnio z dwa miesiące temu (było wtedy około75sztuk) aktualnie zbliżam się do 100 (wiem, że to nie jest liczba zawrotna), ale może kiedyś pobiję mojego znajomego kolekcjonera z Anglii, który ma aktualnie ponad 1100 ręczników barmańskich i znajdę się tak jak on w księdze rekordów Guinness'a

                              Ps. We wrześniu specjalnie dla mojej kolekcji kupuję szafę (docelowo będzie mogło się tam zmieścić około 500 sztuk
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              • pieczarek
                                zwykle cham i prostak
                                • 06-2001
                                • 5011

                                #75
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                                We wrześniu specjalnie dla mojej kolekcji kupuję szafę (docelowo będzie mogło się tam zmieścić około 500 sztuk
                                Zawiodłeś mnie nieco. Jesteś jakiś taki średnio ambitny. Jeśli rzeczywiście chcesz się znaleźć w Księdze Guinnessa, to trzeba było od razu zamawiać szafę na 1200 sztuk.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎