Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Moja strona

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sopista
    Senior
    • 01-2003
    • 1747

    #61
    Z olbrzymim opóźnieniem zmiana zdjęcia na stronie. Opóźnieniem, gdyż już "za chwilę" giełda w Żywcu i pewnie pojawi się coś nowego. Ale i trochę nowości też się pojawiło. I do Żywca coś nowego jeszcze się pojawi. Przynajmniej mam taką nadzieję.

    Comment

    • sopista
      Senior
      • 01-2003
      • 1747

      #62
      Jakoś tak mało tu innych niż sopista. Ale do rzeczy. Trochę nowości po wakacjach (więcej zamieszczę po ciechanowskiej Giełdzie - jutro muszę się pakować na wyjazd). Dla statystyki - odwiedziło stronę już ponad 19 tys. osób. Niestety, niedługo trochę etykiet wypadnie ze strony (jakieś odcienie i inne wątpliwości jakie nasunęły mi się ostatnio). Nie będzie tego dużo ale trochę zniknie. Nowości trochę to zrekompensują i "bilans musi wyjść na zero". Cały czas (mimo okresu urlopowego) ponawiam swe prośby o kontakt w sprawie etykiet domowych. Już tylko 35 szt. brakuje do TYSIĄCA. Liczę na WAS. Zatem do spotkania w Ciechanowie. A po spotkaniu zdjęcie też się zmieni. Ile bowiem można moczyć nogi w wodzie.
      Last edited by sopista; 10-08-2006, 21:15.

      Comment

      • sopista
        Senior
        • 01-2003
        • 1747

        #63
        Ostatni zastój nieco przełamany. Nowe zdjęcie po ciechanowskiej giełdzie. I nowe etykiety. Na razie pierwsze, mam jednak nadzieję, że teraz już pójdzie nieco szybciej.

        Comment

        • sopista
          Senior
          • 01-2003
          • 1747

          #64
          Jedna trzecia planu na rok bieżący wykonana. Wypite ponad 2000 piw. Do realizacji drugiej części - 1000 szt. etykiet domowych - brakuje tylko 27. Zważywszy na kilka giełd w tym roku i oczywiscie Zlot, mam nadzieję, że i ten punkt planu uda sie wykonać. I tu tradycyjna prośba do Domowych Głównych Piwowarów i Głównych Grafików o jeszcze. Punkt trzeci, 30 tys. etykiet, ma małe szanse być wykonanym. Po odliczeniu prób, niedodruków, kontr itp. brakuje ich jeszcze sporo. Ale jeszcze cztery miesiące i kto wie...

          Comment

          • sopista
            Senior
            • 01-2003
            • 1747

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sopista
            etykiet domowych - brakuje tylko 27
            Już tylko 20. I cały czas proszę o kolejne. Przy okazji, liczba odwiedzających stronę przekroczyła 20 tys. a liczba wejść na stronę zbliża się do 300 tys.

            Comment

            • sopista
              Senior
              • 01-2003
              • 1747

              #66
              I stało się. I druga część planu 2006 została wypełniona. Dziś zostałem obdarowany etykietkami z BIGB-y (bardzo dziękuję) a ta: http://www.gjpbeer.com/Etykiety.asp?...3&BeerId=30966 została "tysięcznikiem" w moich zbiorach "Domowych". To taki miły akcent przed Zlotowymi uciechami. Będzie jeszcze jeden powód więcej aby podnieść kufel. Za ten i kolejne tysiące. I przy tej miłej okazji po raz kolejny proszę o umożliwienie mi powiększenia kolekcji o Wasze dziełka. I z góry dziękuję.

              Comment

              • Leonpraga
                Senior
                • 02-2005
                • 468

                #67
                Cześć Grzegorz przypadkiem zobaczyłem twoją stronkę, kosztowała Cię nie mało wysiłku, jest bardzo fajna. Jak wiesz nie zbieram już etykiet, a zajmuję się historią browarnictwa, za przeproszeniem, jeżeli mogę wtrącić swoje dwa słowo, z racji zajmowania się, spisem, „Browarów na byłym i obecnym terenie Polski”. Myślę że tworzenie czterech browarów w Będzinie, na Twojej stronie kolekcji etykiet, jest mylące, ponieważ, sugeruje to osobom mniej zorientowanym, że w Będzinie istniały cztery browary choć były tylko dwa, Hertziger Bracia / Korona i Dawid Sercarz / Gambrinus, tak zrobiłeś z browarem w Warszawie Jung Herman / Seweryn. Choć browar pod nazwa Gambrinus istniał, gdy jego właścicielem był jeden z Sercarzy - Maurycy, chodzi mi tylko oto żeby nie rozmnażać jednego browaru na kilka innych, pod względem nazw czy właścicieli.
                Jeżeli chodzi o Poznań Gumprecht, był to browar Gumprechta i Weissa, późniejszy Braci Weiss;

                * Brauerei, Weiss, Gumprecht – Handelsgesellschaft (1833) Wallischei 5 1865-1882
                * Bierbrauerei, Weiss, Gumprecht -1886/8
                * G. Weiss, Brauerei und Malzaxtraktfabrik Wallischei 4 -1893
                * Bierbrauerei, Gebr. Weiss -1894/8
                * J. Weiss, Bierbrauerei -1902

                był jeszcze;

                * Brauerei, Paul. Gumprecht (ul. Wrocławska) Breslaustr. 38 -1865/82/6/2/05

                Pozdrawiam, piję za twoją stronę kolekcjonerską, powodzenia

                Comment

                • sopista
                  Senior
                  • 01-2003
                  • 1747

                  #68
                  Leon, bardzo dziękuję za uwagi. Wcześniej, również w sprawie Będzina o tym samym mówił Janek Skrzyniarz, ale, co ze wstydem przyznaję, nie zabrałem się za to do dzisiaj. Spróbuję w najbliższym czasie to poprawić, chociaż najbliższy tydzień spędzę raczej na nowej stacji metra. Jeszcze raz dziękuję i Wasze zdrowie

                  Comment

                  • Leonpraga
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 468

                    #69
                    Grzesiu mam jeszcze jedna sprawę w Łukowie nie było nigdy browaru, już poruszałem tą sprawę na forum, w związku z etykietą z tego browaru, browar znajdował się w Cieszkowiznie, była to wieś pod Łukowem, na tej samej zasadzie, co Obory i Konstancin, czy Bierzwienna i Kłodawa, oraz wiele podobnych browarów gdzie podawało się miejscowość większą obok niż tą, w której mieścił się browar, muszę chyba wziąć się solidnie za skończenie tego spisu żeby nie powstawały tego typu przesunięcia w miejscowościach, podobnych interpretacji umiejscawiania browarów jest bardzo duża ilość.


                    CIESZKOWIZNA, ob. w. Łukowie, woj. Lubelskie (Ciężkowizna)
                    * Browar – wł. Szloma Gerson 1885-1889/98
                    * Browar – wł. S. Gerschsohn i S-ka -1889
                    * Browar – wł. Josek (Josel) Ruzal (zał.1874)  61 w 22r -1902/3/4/5/11/3/8/1922/25/6/7/9/30/1

                    Pozdrawiam

                    Comment

                    • dzidek1960
                      Senior
                      • 01-2003
                      • 1548

                      #70
                      Idąc tokiem rozumowania Leonpragi to również browar Edi nie jest we Wschowie tylko w Nowej Wsi, wiosce oddalonej o 3 km. od Wschowy. Zawsze mnie zastanawiało dlaczego niektórzy mówią o nim jako o browarze wschowskim.
                      "Ma jednak kraj polski napój warzony
                      z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                      piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                      do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                      mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                      wybornym smakiem"
                      Jan Długosz, Historie Piwne
                      Moja strona www w początkowym okresie budowy

                      Comment

                      • sopista
                        Senior
                        • 01-2003
                        • 1747

                        #71
                        I to jest święta prawda. Znalazłem cztery takie niekonsekwencje u siebie w nazwach. Poprawię to jednak dopiero w przyszły weekend. W ten pracuję pod ziemią na nowej stacji. Bardzo dziękuję za uwagi.

                        Comment

                        • sopista
                          Senior
                          • 01-2003
                          • 1747

                          #72
                          Po telefonach do kilku browarów, co do których "geograficznego położenia" miałem wątpliwości skończyło się na "przeniesieniu" dwóch browarów. I tak Nakło znajduje sie obecnie w Trzeciewnicy a Wschowa to Nowa Wieś. Przedwojenne uaktualnię w terminie poźniejszym, gdy wyjaśnią się i inne wątpliwości.

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23799

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dzidek1960
                            Idąc tokiem rozumowania Leonpragi to również browar Edi nie jest we Wschowie tylko w Nowej Wsi, wiosce oddalonej o 3 km. od Wschowy. Zawsze mnie zastanawiało dlaczego niektórzy mówią o nim jako o browarze wschowskim.
                            może dlatego że Nowych Wsi jest setka lub dwie
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • Leonpraga
                              Senior
                              • 02-2005
                              • 468

                              #74
                              Grzegorz jescze jedno zmień w browarach Warszawy, Henryka na Herman Jung
                              twoje

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                #75
                                A Radomyśl na Twojej stronie to jest Radomyśl ukraińska, nie polska
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎