Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo Widzewiak w łódzkiej Strefie Piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piwoteka
    Senior
    • 04-2008
    • 1209

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    Administracja bazowała na wpisach w tym wątku oraz na fakcie, że Zodiaka ma w portfolio piwo z 5.8% alkoholu. Skąd niby miałaby mieć inne dane, skoro to taka tajemnica?
    No, zakładam, być może błędnie, że wpisywane są piwa, co do których jest pewność...
    Piwoteka
    Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
    www.piwoteka.pl
    Sklep Piwoteki na Facebooku
    Piwoteka Narodowa na Facebooku
    Piwoteka Narodowa na G+
    Дед Мороз (Dziadek Mróz)
    Browar Piwoteka

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #32
      W niektorych przypadkach można też porównać np sposób nanoszenia daty spożywki tzn czy użyto tej samej wypalarki/maszyny nanoszącej datę, gdzie w przypadku gdy jest ona tak samo wykonana istnieje spore prawdopodobieństwo że piwa pochodzą z tego samego browaru.
      Około 10 lat temu w ten sposób (choć szukając akurat różnic) można było zidentyfikować piwo Królewskie warzone w Warszawie i Van Purze przez krótki okres wspólnej pracy pod zarządem BrauUnion. Podobna sytuacja była chyba też kilka lat temu z konstancińskimi markami piw warzonymi w ŚP Konstancinie i Wąsoszu choć tam różnica polegała też na nieco innym wykrojniku etykiet.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwoteka Wyświetlenie odpowiedzi
        No, zakładam, być może błędnie, że wpisywane są piwa, co do których jest pewność...
        A jak sobie to wyobrażasz? Że będę (teraz to już dyczkin) dzwonić do browarów i potwierdzać? Tak się nie da. Trzeba mieć zaufanie do ludzi zgłaszających. W razie wątpliwości jest jeszcze www czy facebook, po to też zacząłem wymagać podania kodu producenta w przypadku koncernów. Uprawdopodobnieniem są także krój etykiety, datownik oraz same parametry piwa (kolejne klony).

        Widzewiak już miał wylądować jako [browar nieznany], gdy Myszon007 napssał, że to Zodiak. Krój etykiety oraz 5,8% alkoholu (Lew Pils) uprawdopodobniły jego słowa.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Piwoteka
          Senior
          • 04-2008
          • 1209

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          A jak sobie to wyobrażasz? Że będę (teraz to już dyczkin) dzwonić do browarów i potwierdzać? Tak się nie da. Trzeba mieć zaufanie do ludzi zgłaszających. W razie wątpliwości jest jeszcze www czy facebook, po to też zacząłem wymagać podania kodu producenta w przypadku koncernów. Uprawdopodobnieniem są także krój etykiety, datownik oraz same parametry piwa (kolejne klony).

          Widzewiak już miał wylądować jako [browar nieznany], gdy Myszon007 napssał, że to Zodiak. Krój etykiety oraz 5,8% alkoholu (Lew Pils) uprawdopodobniły jego słowa.
          No rozumiem, spokojnie!
          Wyobrażam to sobie tak, że na przykład macie skądś dane bardziej sprawdzone. Może na przykład producent zdecydował się przekazać te dane tylko Wam. Wiem, wiem, za dużo sobie wyobrażam...
          Piwoteka
          Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
          www.piwoteka.pl
          Sklep Piwoteki na Facebooku
          Piwoteka Narodowa na Facebooku
          Piwoteka Narodowa na G+
          Дед Мороз (Dziadek Mróz)
          Browar Piwoteka

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #35
            Niektórzy i owszem, np. Widawa.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • wlodizw
              Junior
              • 03-2011
              • 8

              #36
              Nie wiem czemu Pendragon porównuje "to coś" do piwa typu pils. Co prawda nie piłem nigdy Lew pils ale porównywanie tego kwasa zwanego "Widzewiakiem" do jakiegokolwiek pilsa to zbrodnia. To kwas smrodliwy w najkwaśniejszym wykonaniu.
              Last edited by wlodizw; 16-10-2013, 14:00.

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #37
                Ja nie porównuję do piwa typu pils. Jeżeli jest to Zodiak i ma 5.8%, to jest to Lew Pils. Koniec kropka. A że tak smakuje...

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • kiszot
                  Senior
                  • 08-2001
                  • 8081

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika awtard Wyświetlenie odpowiedzi
                  Browar Centralny jest nowym graczem na rynku łódzkim więc kto ma wiedzieć ten wie kto jest jej właścicielem i tyle.
                  Cztżby Red Army inwestowało w browarnictwo?
                  Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                  1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                  Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                  Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                  So von Natur, Natur in alter Weise,
                  Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                  Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                  Comment

                  • emes
                    Nadszyszkownik Chmielowy
                    • 08-2003
                    • 4275

                    #39
                    Najlepsza byłaby nacjonalizacja Zodiaka, ale trzeba poczekać na bardziej sprawiedliwy ustrój, który na to pozwoli

                    Comment

                    • VanPurRz
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 4229

                      #40
                      Ma być też mocny Widzewiak. Oba mają być z różnych browarów. Podejrzewany jest Racibórz (ze względu, że ma w swoim portfolio Akademickie Łódzkie) i rzeczywiście Zodiak.
                      Podobno druga partia jest lepsza ale jak zazwyczaj w przypadku takich piw nie się pewnie spodziewać cudów.
                      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎