Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trójmiasto - a'la piwny szlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • TTOP
    Senior
    • 03-2013
    • 449

    Trójmiasto - a'la piwny szlak

    Wybieram się z lubą na 2 noce do Trójmiasta na majówkę i chcielibyśmy spenetrować je także piwnie. Przejrzałem temat Piwo-Gdzie-Pomorskie i w oczy rzuciły mi się tylko Cafe Lamus i Browar Lubrow. Co zaprawieni w bojach tutejsi browar bizowcy proponują? Jakaś trasa na wzór piwnego szlaku? Chętnie dowiem się, którym miejscom szczególnie warto jest się przyjrzeć. Priorytetem z racji noclegu jest Gdańsk.
  • canigggia
    Senior
    • 10-2009
    • 451

    #2
    Większość super knajp zlokalizowanych jest w obrębie Starego i Głównego miasta. Mój TOP 5 to:
    Degustatornia Gdańsk - ul. Grodzka, niedaleko hotelu Hilton - kilkanaście kranów i sporo butelek
    Cafe Lamus i Lawendowa 8 (ten sam właściciel) - ul. Lawendowa, wejście od Straganiarskiej - w sumie 14 kranów + roll-bar + sporo butelek
    Pułapka - Ul. Straganiarska (naprzeciw Lamusa) - 6 kranów
    Browar Piwna - ul. Piwna (niedaleko bazyliki mariackiej) - dwa stałe piwa w ofercie + 1 rotacyjnie

    Jeszcze ciekawie jest:
    Pub U Szkota - ul Chlebnicka
    Flisak '76 - wejście obok Pubu U Szkota
    LOFT - ul. Młyńska - 4 krany, jeśli dobrze pamiętam.

    No i jeszcze Lubrow i Brovarnia.
    Browarnik Tomek
    TomCani

    Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

    Comment

    • Rufulus
      Junior
      • 09-2013
      • 11

      #3
      Polecam "Lawendową 8", fajnie urządzony lokal z dobrym piwem. W "Browarze Piwna" słaby wystrój, można natomiast się tam napić czasami świeżego dobrego piwa. Odradzam "Lubrow" czyli "Barbados", oprócz wszechogarniającego kiczu paskudne piwo.

      Comment

      • TTOP
        Senior
        • 03-2013
        • 449

        #4
        To wyłaniają się faworyci, na których chyba zakończymy:

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika canigggia Wyświetlenie odpowiedzi
        Degustatornia Gdańsk - ul. Grodzka, niedaleko hotelu Hilton - kilkanaście kranów i sporo butelek
        Cafe Lamus i Lawendowa 8 (ten sam właściciel) - ul. Lawendowa, wejście od Straganiarskiej - w sumie 14 kranów + roll-bar + sporo butelek
        Pułapka - Ul. Straganiarska (naprzeciw Lamusa) - 6 kranów
        Jeszcze jedno - które z tych miejsc jest najbardziej klimatyczne - mam tu na myśli podejście do klienta, coś jak w Setce, czy Czeskiej Piviarni w Wawie - posiedzisz przy barze, pogadasz ze spotkanymi ludźmi itp.?

        Comment

        • olie
          Senior
          • 06-2011
          • 777

          #5
          Czymś à la Gdański Szlak Piwny jest Chmielaton. Najbliższy odbywa się na przełomie maja i czerwca.
          Last edited by olie; 29-04-2014, 15:34.

          Comment

          • Carlo22
            Senior
            • 05-2012
            • 182

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TTOP Wyświetlenie odpowiedzi
            To wyłaniają się faworyci, na których chyba zakończymy:



            Jeszcze jedno - które z tych miejsc jest najbardziej klimatyczne - mam tu na myśli podejście do klienta, coś jak w Setce, czy Czeskiej Piviarni w Wawie - posiedzisz przy barze, pogadasz ze spotkanymi ludźmi itp.?
            Powiem Ci szczerze, że wszystkie trzy (Lamus i L8 liczę jako jedną) mają świetną, ludzką atmosferę. Ja osobiście najbardziej lubię pozycję nr 2, a kolejnym plusem tejże pozycji jest bliskość kilku (dosłownie) kroków do Pułapki. Udanego weekendu!

            Comment

            • TTOP
              Senior
              • 03-2013
              • 449

              #7
              Dzięki wszystkim za info, już wiem, gdzie wpaść w czw i pt Do zobaczenia na szlaku

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                #8
                Ja bym jeszcze kilka knajp dodał.
                Może piwna mapa ci nieco pomoże:
                Last edited by Pendragon; 30-04-2014, 11:03.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Rufulus
                  Junior
                  • 09-2013
                  • 11

                  #9
                  Zapomniałem Ci dodać, że na starym mieście powstał (bliskie sąsiedztwo Długiej) nowy lokal z całkiem sensownym piwem z niewielkiego niemieckiego browaru, a nazywa się Bohemia. Trudno tam o taki klimat jak w "Lawendowej 8", ale wart jest odwiedzenia dla samego piwa. Wystrój lokalu bardzo podobny do tego co możemy spotkać w czeskich czy niemieckich minibrowarach.

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13950

                    #10
                    Akurat piwo w Bohemii jest najsłabszym elementem

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • Rufulus
                      Junior
                      • 09-2013
                      • 11

                      #11
                      No niejest wybitne ...ale spróbować można, po zapodaniu łyka nie miałem ochoty wylać, a to już sukces w naszym pięknym kraju. Chociaż muszę przyznać, że jest co raz lepiej, może za kilkadziesiąt lat podniesiemy się jak feniks... Wracając do Bohemii, to byłem tak krótko po otwarciu i miałem zamiar powtórzyć wizytę, może coś się skiepściło ? Kiedy byłeś ?

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        #12
                        Wczoraj. Piwo takie same - typowy cieniutki niemiecki pilsik. Na dodatek bez piany. Wypić można, ale przyjemności żadnej. To już wolę Perlenbachera z Lidla po znacznie korzystniejszej cenie.
                        Last edited by Pendragon; 30-04-2014, 12:20.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • TTOP
                          Senior
                          • 03-2013
                          • 449

                          #13
                          Pendragon mapka świetny pomysł, zupełnie zapomniałem o tej opcji, dzięki!

                          Comment

                          • filipgun
                            Member
                            • 03-2012
                            • 99

                            #14
                            Jak lubisz jeszcze studenckie klimaty to można odwiedzić Poluffkę niedaleko akademików politechniki gdańskiej

                            Comment

                            • filipgun
                              Member
                              • 03-2012
                              • 99

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TTOP Wyświetlenie odpowiedzi
                              Wybieram się z lubą na 2 noce do Trójmiasta na majówkę i chcielibyśmy spenetrować je także piwnie. Przejrzałem temat Piwo-Gdzie-Pomorskie i w oczy rzuciły mi się tylko Cafe Lamus i Browar Lubrow. Co zaprawieni w bojach tutejsi browar bizowcy proponują? Jakaś trasa na wzór piwnego szlaku? Chętnie dowiem się, którym miejscom szczególnie warto jest się przyjrzeć. Priorytetem z racji noclegu jest Gdańsk.
                              Jeszcze jakby kolega odwiedził Sopot, to warto wybrać się do Czarnej Wołgi, szczególnie że znajduje się od razu przy stacji SKM

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎