Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwna kartografia

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • volker
    Senior
    • 10-2001
    • 634

    Jest nowy mikrobrowar w Niemczech:

    Hübscher Werkstatt Bräu

    Zezwolenie na sprzedażu piwa otrzymali 20 czerwca 2013 r.

    URL jest

    http://www.hüpscher.de/impressum/

    Tak, z niemieckim umlaut "ü".

    Proszę o dadaniu do mapy niemieckich browarów, i pozdrawiam,

    Volker
    Volker

    Brunnenbräu Hausbrauerei

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      Nie przewiduję aktualizacji Niemiec szybciej niż za miesiąc. Inne sprawy mam teraz na głowie. Hej.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Maggyk
        Szara Adminiscjencja
        • 05-2004
        • 5615

        Pendragonie do uaktualnienia w wolnej chwili:
        Austria
        [4] Ceel - Gasthof Brauhaus Bar
        Last Updated by Artur X on Mar 25
        7071, Rust,
        Seezeile 20,

        Browarek już nie istnieje od jakiegoś czasu. Stwierdzono naocznie w sierpniu.
        Last edited by Maggyk; 18-09-2013, 09:44.
        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
        Piwo domowe -
        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

        Reklama w BROWARZE
        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

        Comment

        • ml1389
          Junior
          • 10-2010
          • 11

          wskazówka do niemieckiej mapy - część dotycząca samej Bawarii
          otóż niedawno do rąk wpadła mi butelka piwa pochodzącego z miejscowości Reisbach (langbräu reisbach-vils, vilstaler hell). Na kontrze jako producenta podano: Xaver Lang GmbH. Na piwnej mapie Pendragona browar nie jest wyszczególniony (zapewne zaginął w nadmiarze)
          Stwierdziłem, iż należało by jednak informację udostępnić

          niestety ich strona www jest czasowo niedostępna: http://www.langbräu.de/
          A innych informacji na dany temat bardzo trudno znaleźć (mimo mojej znajomości j. niem)
          Wydaje się to trochę jak "browar widmo", gdyż piwa od nich kupić można a informacji niestety brak

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            Może to kontraktowy siakiś?

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10837

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ml1389 Wyświetlenie odpowiedzi
              wskazówka do niemieckiej mapy - część dotycząca samej Bawarii
              otóż niedawno do rąk wpadła mi butelka piwa pochodzącego z miejscowości Reisbach (langbräu reisbach-vils, vilstaler hell). Na kontrze jako producenta podano: Xaver Lang GmbH. Na piwnej mapie Pendragona browar nie jest wyszczególniony (zapewne zaginął w nadmiarze)
              Stwierdziłem, iż należało by jednak informację udostępnić

              niestety ich strona www jest czasowo niedostępna: http://www.langbräu.de/
              A innych informacji na dany temat bardzo trudno znaleźć (mimo mojej znajomości j. niem)
              Wydaje się to trochę jak "browar widmo", gdyż piwa od nich kupić można a informacji niestety brak
              Browar od 2010 roku nie działa. W chwili obecnej piwa sygnowane nazwą Lang-Bräu są warzone w browarze Arcobräun.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                No i wszystko jasne.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • ml1389
                  Junior
                  • 10-2010
                  • 11

                  nie wiem co to za jacy, gdyż jak już powiedziałem zero informacji na ich temat...
                  nawet zdjęcia piwa nie mogę za pomocą google znaleźć

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13950

                    Zaktualizowałem mapy wschodnich Niemiec oraz Badenii. Nastąpiły tam zmiany kolorów znaczników (ujednolicenie z innymi mapami),a także wprowadziłem nowość - browary przygotowywane do otwarcia. Powoli aktualizować będę mapy pozostałych części Niemiec.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4313

                      Proponuję naniesienie na mapę Ukrainy kolejnego minibrowaru we Lwowie:

                      Comment

                      • Cooper
                        Senior
                        • 11-2002
                        • 6055

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nastąpiły tam zmiany kolorów znaczników (ujednolicenie z innymi mapami)
                        A właśnie. Mamy już może jakiś ustalony standard znaczników ? Pewnie nie za bardzo. Gdyby coś takiego było to chętnię "skompatybiluję" swoją mapkę irlandzką z jedynie ustalonym, słusznym system oznaczeń tylko wpierw musze mieć pewność jak on (w szczegółach) wygląda. Może kiedyś można by połączyć wszystkie mapy i zrobić jedną, wspólną (PS: taaaa, wiem pewnie by kiepsko się ładowała ze względu na nadmiar danych, żartowałem)
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          Ja tam nikogo nie zachęcam do stosowania moich kolorów

                          Jeśli chodzi o browary to stosuję tak:
                          białe - browary restauracyjne / brewpuby
                          żółte - mikrobrowary
                          pomarańczowe - małe
                          czerwone - średnie
                          niebieskie - duże
                          zielone - kontraktowe (raczej ich nie nanoszę)

                          Określenie co jest małym a co średnim to już zależy od danego kraju. Staram się uwzględnić taki podział wg kryterium zwolnień akcyzowych. O ile w danym państwie istnieje ulga i o ile jestem w stanie zdobyć dane o wielkości produkcji. Jeśli nie, to na czuja - po wielkości zabudowań. Trudno, co robić.

                          W knajpach obowiązuje inna kolorystyka - taka jak sygnalizacja na skrzyżowaniu
                          czerwony - zatrzymaj się, warto, multitap
                          żółte - uwaga, najlepsza oferta w okolicy (nie licząc multitapów)
                          zielone - pozostałe puby, możesz jechać dalej

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Cooper
                            Senior
                            • 11-2002
                            • 6055

                            A jaki kształt znaczników dajemy ? Ten najpopularniejszy, automatyczny tzn odwrócona kropelka z kropką ? Jest ich sporo do wyboru w opcjach.
                            Jasne że ocena wielkości/typu browaru to już kwestia tworzącego mapę. W moim przypadku nie ma z tym specjalnie problemów.
                            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13950

                              A dawaj sobie takie znaczki jakie chcesz
                              Mi się spodobały małe, to je stosuję. Do pobrania stąd: http://gmapsapi.com/zasoby.html

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • Cooper
                                Senior
                                • 11-2002
                                • 6055

                                OK, Irlandia i Irlandia Północna spendragonyzowane i zunifikowane.
                                Ponieważ to co napisałeś nt wielkości browarów Pendragon w poście nie jest idealnie tym co w praktyce zastosowałeś w swojej mapie browarów niemieckich a jest tam tak:

                                białe - restauracyjne
                                żółte - małe
                                pomarańczowe - średnie
                                czerwone - duże
                                niebieskie - wielkie
                                zielone - browary w budowie


                                i co bardziej wydaje mi się rozsądne (nie za bardzo odróżniam np mikrobrowary od browarów małych), zastosowałem u siebie klasyfikację jak właśnie zacytowaną.
                                Proszę z przymrużeniem oka potraktować moje określenia wielkości browarów. Opierałem się jedynie na obserwacji rynku irlandzkiego a w zasadzie dublińskiego. Jeśli jakieś piwa/marki wydają mi się bardziej dostępne/zalegające w sklepach w większej ilości/bardziej reklamowane uznałem że ich produkcja jest większa a tym samym większe są browary. Nie mam dostępu do danych produkcyjnych ani tymbardziej jakiś kwestii akcyzowych zresztą nawet nie chciało by mi się ich analizować. Bardziej skupiam się na podawaniu lokalizacji oraz podstawowym opisie asortymentu i datach powstania browarów. Klasyfikację opieram też na osobistych wizytach w browarach ale tych niestety wszystkich nie udało mi się odwiedzić.
                                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎