Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Polacy 2012 - Wszyscy jesteśmy gospodarzami

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    Ktoś tam później napisał, że piwo w CR jest 3-krotnie tańsze niż u nas - które?
    Primator 12% w Kauflandzie kupowałem za 7 koron plus kaucja. Krakonosa 11 albo 12 za 10 KC.

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      Pamiętam, ze na Słowacji system był dość rozbudowany. Inne ceny mieli Słowacy i Czesi, inne pozostałe demoludy, a najwyższe tzw. Zachód.
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4552

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
        Pod warunkiem, że się jedzie na dłużej.Wtedy przy dużym spozyciu piwa rzeczywiscie różnica w cenie może zniwelować koszt podróży i noclegu.Ale mieszkając w Warszawie raczej trudno wyskoczyc po pracy do Czech na 3-4 piwa.
        Oczywiście masz rację, w ciągu jednego dnia nie ma sensu ale można wyskoczyć na weekend w okolice Cieszyna i Ostravy i mamy piwny raj.

        [/quote=belfer102;]Zgodzę się, że np Złotego Bażanta w CR (sklep) kupię za 2,5zł ,natomiast u nas trzeba za niego zapłacić o ~30% drożej. Ale różnicy 3-krotnej nie znam.
        Można porównać ceny piw ukraińskich do polskich ale chyba dopiero po EURO'12 - czy wrócą tam (dotyczy lokali) do swych pierwotnych stawek?[/QUOTE]

        Ja odniosłem się do cen w Czeskiej Baszcie bo o tym lokalu przecież dyskutujemy. Ceny piw z beczki to 9 - 11 zł za 0,5 l, do butelkowych trzeba doliczyć 0,50 kaucji. Tymczasem pijąc te same piwa w minibrowarach w Czechach zapłacimy 17 - 25 kč (1 kč=0,17 zł) co daje 3 krotną różnicę w cenie w CzB. Wiem, że trzeba je przywieźć i z zysku utrzymać siebie i lokal, ale ja wolę pić te piwa świeżutkie w browarze, wśród miejscowych, czując super atmosferę wspólnego biesiadowania. Natomiast nie rozumiem stosowania przez CzB tak wysokich cen na piwa butelkowe, szczególnie na wynos. W Warszawie wiele z nich można kupić w sklepach po 3 - 5 zł, ceny w czeskich marketach są rzędu 10 - 20 kč.

        Kopyr, dlaczego podajesz zupełnie nieprzystający przykład o cenie 50 kč za koncernowy PU? Zgadzam się, tak jest w knajpach w centrum Prahy ale Czecha tam nie zobaczysz. Poza tym w CzB nie lano chyba nigdy PU i innych koncerniaków (mogę się mylić) a raczej tylko piwa z małych browarów.
        Last edited by dadek; 26-06-2012, 20:52.

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
          Kopyr, dlaczego podajesz zupełnie nieprzystający przykład o cenie 50 kč za koncernowy PU? Zgadzam się, tak jest w knajpach w centrum Prahy ale Czecha tam nie zobaczysz. Poza tym w CzB nie lano chyba nigdy PU i innych koncerniaków (mogę się mylić) a raczej tylko piwa z małych browarów.
          Chodziło mi o wykazanie, że nie można porównywać cen z Broumova czy Jesenika z cenami z Warszawy. A po drugie, że ceny w Czechach nie wszędzie są takie niskie.
          blog.kopyra.com

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎