Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Moja wymarzona knajpa w Warszawie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • fidoangel
    Senior
    • 07-2005
    • 3489

    "Kto za młodu nie był socjalistą na starość na pewno będzie kanalią". Twoje
    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

    Comment

    • Spytko
      Junior
      • 08-2009
      • 27

      Jako współzałożyciel Pubu małe sprostowanie :
      cena zakupu piwa beczkowego w kegach, a butelkowego w zasadzie jest identyczna.

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
        i karcić dorobkiewiczów którzy wykombinowali jak brać 8 zł za piwo warte 3 zł w sklepie.
        Proponuje abyś wybrał się na Zachód na krucjatę przeciwko dorobkiewiczom. Już za zachodnią granicą jest normalne, że to samo piwo jest 3 razy droższe w knajpie niż sklepie.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10837

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
          (...) Już za zachodnią granicą jest normalne, że to samo piwo jest 3 razy droższe w knajpie niż sklepie.
          Hmm, w ubiegłym roku będąc w Danii, w Egipcie czy w Szkocji nie odnotowałem aż takiego zróżnicowania cenowego.
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            A dlaczego nie napiszesz jak jest w Niemczech? Dlaczego ich pominąłeś choć tam najwięcej spędzasz czasu?
            Nieuczciwość intelektualna?

            W NL dochodzi do 4 razy drożej. Sklep 0,6e, knajpa 2,30e za to samo piwo.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10837

              Jeżeli się doszukujesz drugiego dna, twoja sprawa.
              Chciałem jedynie wskazać, że na piwnej mapie są chlubne wyjątki.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                Proponuje abyś wybrał się na Zachód na krucjatę przeciwko dorobkiewiczom. Już za zachodnią granicą jest normalne, że to samo piwo jest 3 razy droższe w knajpie niż sklepie.
                Nie jestem krzyżowcem, żeby się na jakieś krucjaty wybierać. Dla mnie może być butelka w barze i 5x droższa, pod warunkiem że dostępna będzie też beczka w lokalu. I to bynajmniej nie z Warką/Żywcem.

                Comment

                • chmielak1
                  Member
                  • 01-2011
                  • 31

                  Witajcie koledzy,
                  W odniesienu do cen piwa - dziś kupiłem w Warszawie w sklepie monopolowym Jevera niemieckiego 0.5l - zaplacilem 7.5zł, natomiast za Smadnego Mnicha zapłaciłem 6 zł.
                  To ile tej przbitki jest w pubie, 3-4 razy jak niektórzy piszą w tym wątku?
                  To by dawało ok. 20 zł za piwo, a jest średnio ok. 10 zł za zagraniczne.

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    A odpowiesz na moje pytanie czy dalej je będziesz konsekwentnie ignorował?

                    Comment

                    • chmielak1
                      Member
                      • 01-2011
                      • 31

                      Odpowiedz na moje i przypomnij swojem, a wtedy ja odpowiem również na twoje.
                      Pozdrawiam przy piwku.

                      Comment

                      • pioterb4
                        Senior
                        • 05-2006
                        • 4322

                        Możesz mi podać jakąś praską knajpę w której jest 80 piw butelkowych i żanego kija? Albo niemieckiej, angielskiej?
                        Zadałem je 2 stycznia od tego czasu piszesz wszystko tylko nie to o co zapytałem. Jak przebrniemy przez nie to wtedy możemy iść dalej.

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chmielak1 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Witajcie koledzy,
                          W odniesienu do cen piwa - dziś kupiłem w Warszawie w sklepie monopolowym Jevera niemieckiego 0.5l - zaplacilem 7.5zł, natomiast za Smadnego Mnicha zapłaciłem 6 zł.
                          To ile tej przbitki jest w pubie, 3-4 razy jak niektórzy piszą w tym wątku?
                          To by dawało ok. 20 zł za piwo, a jest średnio ok. 10 zł za zagraniczne.
                          A ty umiesz czytać ze zrozumieniem?
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • chmielak1
                            Member
                            • 01-2011
                            • 31

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Zadałem je 2 stycznia od tego czasu piszesz wszystko tylko nie to o co zapytałem. Jak przebrniemy przez nie to wtedy możemy iść dalej.
                            W związku z jakimi moimi postami zadajesz to pytanie? Ja nigdy nie rozmawiałem w temacie, czy są takie knajpy w tych krajach, o które pytasz, więc nie wiem skąd to Twoje pytanie do mnie?
                            Wynika z tego, że możemy iść dalej.

                            Comment

                            • chmielak1
                              Member
                              • 01-2011
                              • 31

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Zadałem je 2 stycznia od tego czasu piszesz wszystko tylko nie to o co zapytałem. Jak przebrniemy przez nie to wtedy możemy iść dalej.
                              W związku z jakimi moimi postami zadajesz to pytanie? Ja nigdy nie rozmawiałem w temacie, czy są takie knajpy w tych krajach, o które pytasz, więc nie wiem skąd to Twoje pytanie do mnie?
                              Wynika z tego, że możemy iść więc dalej.

                              Comment

                              • Piwoteka
                                Senior
                                • 04-2008
                                • 1209

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Chęc napicia się piwa beczkowego w pubie nie jest zachcianką, dla mnie to jest podstawa. Dlatego właśnie obstaję przy tym, że nalezy promować odpowiedni model konsumpcji w lokalach gastronomicznych i karcić dorobkiewiczów którzy wykombinowali jak brać 8 zł za piwo warte 3 zł w sklepie. Inaczej już niedługo zachcianką będzie przelanie piwa do szklanki, może także i sama szklanka bo restauratorzy stwierdzą że lepiej się kalkuje serwowanie piwa w plastiku. W końcu to mniej mycia, oszczędność wody.

                                Omawiany w wątku przewodnim lokal odwołuje się dość mocno do kultury naszych sąsiadów z południa, ma być czeskie piwo, muzyka, jedzenie...Zastanowiłem się z czym kojarzy mi się czeska gospoda poza pysznym piwem i knedlami. Otóż tą rzeczą wyróżniającą czeski lokal od pierwszego lepszego polskiego pubu jest niepowtarzalny wyszynk piwa lanego. Te drobne zwyczaje, odstawienie pustej szklanki na ladę baru oznacza że kelner ma przynieśc kolejne piwo, odrobina piwa pozostawiona na dnie oznacza natomiast ostatnią kolejkę. No i przede wszystkim lanie "po czesku" tyle razy wspominane na forum. Nasi barmani opanowali do perfekcji technikę łyżeczkowania i nalewania bez piany, w Czechach do samego podawania przykłada się dużo więcej uwagi.

                                I teraz pytanie klucz: jak tą całą piwną kulturę przeszczepić do lokalu gdzie jest 80 piw w lodówce i nic poza tym? Chyba tak samo jak niemieckość do knajpy bawarskiej gdzie podają wyłącznie Carlsberga.
                                A ja mam takie delikatne dwa pytania: czy szanowny kolega ma wiedzę o kosztach prowadzenia knajpy i kosztach prowadzenia sklepu i ewentualnie jakie są między nimi różnice? I drugie: czy zamawiając dajmy na to rosół w restauracji również porównujesz jego cenę do domowego rosołu? Bo wychodzi na to, że w knajpach wszystkie piwa powinny kosztować tyle co w sklepie, a ja widzę jednak pewne znaczące różnice...
                                Pomijam fakt, że powinno być piwo lane, to jest dość oczywiste, ale nie rozumiem tej nagonki na "dorobkiewiczów"...
                                Piwoteka
                                Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
                                www.piwoteka.pl
                                Sklep Piwoteki na Facebooku
                                Piwoteka Narodowa na Facebooku
                                Piwoteka Narodowa na G+
                                Дед Мороз (Dziadek Mróz)
                                Browar Piwoteka

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎