Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Neratov, Prorok 13 Světlý ležák

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12205

    Neratov, Prorok 13 Světlý ležák

    Browarek z Gór Orlickich tuż przy polskiej granicy:

    https://www.browar.biz/forum/piwo/pi...ivovar-neratov

    13% ekstr.
    5,6% alk.
    36 IBU

    Chmiele: Sládek, Vital, Žatecký poloraný červeňák


    Aromat - wyraźny słód z odrobiną suszu owocowego, ziołowy chmiel, który po rozlaniu łagodnieje
    Piana - wysoka, trwała, zwarta, długi kożuszek
    Barwa - ciemne złoto z miodowym zmętnieniem
    Wysycenie - średnie, musujące
    Smak - wyraźna słodowa baza z chlebem, miodowym muśnięciem i odrobiną suszonej moreli. Trochę drożdży. Do tego dochodzi wyraźna goryczka z ziołowym, nieco zalegające w posmaku Całość zachowuje balans słodowo-chmielowy
    Treściwość - solidna pełnia

    Bardzo dobre piwo, chyba jeszcze bardziej mi smakowało niż ich dwunastka (ale generalnie wolę trochę treściwsze piwa, szczególnie kiedy lato już odpuściło):

    Browarek z Gór Orlickich tuż przy polskiej granicy: https://www.browar.biz/forum/piwo/piwo-gdzie/knajpy-puby-zagraniczne/europa-aa/czechy-aa/125542-czechy-barto%C5%A1ovice-v-orlick%C3%BDch-hor%C3%A1ch-118-pivovar-neratov 12% ekstr. 5,2% alk. 35 IBU Chmiele: Premiant, Kazbek, Žatecký poloraný červeňák


    Oba te piwa, mimo że parametry podobne to różnią się słodowym zasypem (tu jest m.in. trochę słodu melanoidynowego, tam ciut monachijskiego) oraz chmieleniem - tu mi,in. jest Vital, tam zamiast niego Kazbek. Choć to piwo ma tylko jeden stopień IBU więcej, to tu Vital daje trochę zalegającego efektu (goryczkowy chmiel, który początkowo uprawiany był dla celów farmaceutycznych) Jego odpowiednio dozowany dodatek fajnie przełamał solidniejsze tony słodu wynikające z wyższego ekstraktu. Dla mnie już trochę mocno zalega w ustach, powodując podwyższone poczucie goryczki, ale sprawia też że piwo ma swój charakter. Niby to niuanse, ale powodują że nie są to bardzo podobne piwka.



  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12205

    #2
    Zdjęcie: Click image for larger version

Name:	P1120728.jpg
Views:	51
Size:	22,3 KB
ID:	2337770

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎