Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wrocław, Partyzantów 1, Wielka Wyspa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shedao
    Senior
    • 09-2007
    • 900

    Wrocław, Partyzantów 1, Wielka Wyspa

    Jest to lokal firmowy browaru Wielka Wyspa - kontraktowca, warzącego w Profesji. Otwarty na początku czerwca.

    W lokalu mamy cztery krany. Podczas mojej wizyty, na trzech były piwa z WW, a na ostatnim - z Czterech Ścian. Piwa firmowe to: Pils Olimpijski (mocno nachmielony), Raspberry Dark Ale (pyszne piwo, świetna mętność, bardzo sycące, nieco zaklejające) oraz bodajże pszeniczka (nie brałem). Wszystko w cenie 10 zł za 0.5l! Prawda, że lokal jest oddalony od centrum, ale u nas w Polsce Januszom biznesu to zazwyczaj nie przeszkadza w dojeniu klienta, więc tym bardziej doceniam przełamanie tego trendu.

    Lokal ma dwie, niewielkie, ale całkiem sympatyczne sale, oraz ogródek - po drugiej stronie ulicy, współdzielony z lodziarnią i knajpą sushi. Korzystając z pogody, usiadłem oczywiście w ogródku, nieustannie zapełnionym w czasie mojego pobytu. Towarzystwo to głównie pary, rodziny z dziećmi oraz sporo osób starszych(!). Zero hipsterstwa i beer geeków, sielanka Odniosłem wrażenie, że zdecydowaną większość klienteli stanowili ludzie mieszkający w pobliżu. I to pokazuje, że jest sens robić takie miejsca z dala od okolic okołorynkowych. Niestety, we Wrocławiu dalej jest z tym potężny problem - 60% knajp z dobrym piwem to ścisłe centrum, 30% to nasyp, i tylko z 10% to "inne". Oczywiście ot, tak strzelam sobie procentami, ale chyba to obrazuje, o co mi chodzi (mogłem nawet przesadzić z tym 10%, to może być mniej). To ogromne miasto, pełne licznych osiedli, często na kilka-kilkanaście tysięcy ludzi, gdzie najbliższa knajpa z dobrym piwem to... to wsiadaj, chamie, w tramwaj i jedź na rynek. Ale to już temat na inną dyskusję. W każdym razie, szacunek dla Wielkiej Wyspy, za to że usadowili się na Wielkiej Wyspie Poczułem tu ten "osiedlowy klimat", którego we Wrocławskich knajpach tak bardzo mi brakuje. Co prawda dla mnie jest to drugi koniec miasta, ale chętniej pojadę tam, niż do Kontynuacji, Pinty, 4hops... itd.

    Takich miejsc nam trzeba - położonych z dala od centrum, gdzie przyjemnie się siedzi, a ceny są uczciwe. Oby więcej takich!

    Godziny otwarcia:
    pon. zamknięte
    wt-czw. 16-22
    pt. 16-23
    sob. 15-23
    nd. 15-22

    Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.


    Dojazd: autobusy 145, 146 do przystanku Partyzantów, lub tramwaje 1, 2, 4, 10 do przystanku Chełmońskiego (trochę dalej).
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    #2
    Zgadzam się w 100 % z Shedao - lokal bez ideologicznego zadęcia i hałasu taproomów, multitapów czy innych świątyń kraftu znanych z centrum Wrocławia, jak i innych miast. Na kranie wczoraj dwa stouty, dwa lub trzy ejle i pils Olimpijski (bo Stadion Olimpijski dość blisko). Można oglądnąć mecz, spokojnie pogadać przy piwie. Wszystkie duże piwa w cenie 10 zł. Dostępne też piwo na wynos w butelce.

    Takich miejsc poza Polską jest wiele, u nas firmowy lokal browaru to perełka. Fajne miejsce, dobre piwko. Warto zajrzeć.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Potwierdzam co napisali przedmówcy, typowo lokalna knajpa dla lokalsów, żadnych birgików czy innych cmokaczy.
      Jak właściciele sami powiedzieli, wystarczy im sprzedaż własnego piwa w tym lokalu na Wielkiej Wyspie, zero napinki na wychodzenie z piwem poza wyspę.
      Na kranie 4 pozycje, w ofercie butelki. Wszystko co próbowałem - było świetne, smaczne tak, że chciało się więcej, w tym pils.
      O coś do piwa nie pytałem się, gdyż chciało mi się pić, nie jeść.

      Super knajpa z własną duszą, warta odwiedzin, lokal z zewnątrz

      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23792

        #4
        Z przyjemnością podjechaliśmy w sobotę tramwajem. Fajny klimat dawnego mięsnego przebija się tu i ówdzie. 7 piw na kranie, przyjaźni ludzie, super atmosfera, z dala od kipieli rynku. 15 zł za każde piwo, 12 zł za przekąski. Ojciec brał hermelina to się wypowie o jego 'czerstwości' lub
        czerstwości. Piwa w porządku, bez mózgotrzepów w bieżącym menu

        Wiało niemiłosiernie ale z przyjemnością obsadziliśmy ogródek.
        Attached Files
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2837

          #5
          Hermelin w punkt. Olej na spodniach ...
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎