Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Bydgoszcz, Poznańska 8, Regionalna Warzelnia Piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    Bardzo dawno nie byłem. O kwachach co prawda dawno nie słyszałem, ale i zwyżki poziomu jakiejś szczególnej to bym się nie spodziewał.

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      A to czemu byś się nie spodziewał, skoro dawno nie byłeś? Idź i wybadaj sprawę - dla dobra ogółu. Dla pewności weź butelkowe. Chyba nie są na tyle bezczelni by przelać cudze pod własną etykietę.
      Last edited by Pendragon; 13-12-2013, 00:33.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        No wiesz, ile razy można sprawdzać czy coś się zmieniło? Pójdziesz, raz, drugi, trzeci a potem mówisz dziękuję. Ale jak nadarzy się sposobność to zdam relację jak jest teraz. Piwa butelkowe sa bankowo ich. Ostatnie co piłem to około rok temu koźlak z butelki 0,33l za 12 zł. Karmelowy, wodnisty i bez gazu jak guinness z puszki.

        Comment

        • swiera
          Junior
          • 07-2011
          • 26

          Byłem z dwa tygodnie temu. Maja pilsa dunkela i orzechowe. Orzechowe jest na bazie piwa z dodatkiem ekstraktu orechowego. A gdy zapytalem mlodego barmana na jakis drozdzach robią ję to mi powiedziałem że na orkiszowych z uśmiechem na twarzy odwróciłem sie i usiadłem a piwo było nie za ciekawe lepiej odwiedzic 1138 bedąc w Bydgoszczy

          Comment

          • esmeralda098
            Junior
            • 07-2014
            • 2

            Miałam okazję odwiedzić to miejsce z mężem podczas pobytu w Bydgoszczy. Polecił nam kolega podobno miejsce godne odwiedzenia. Nie zawiedliśmy się, degustację uważam za udaną.

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23782

              To znaczy jakie te odczucia były?
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • Vortex
                Senior
                • 12-2011
                • 153

                W ten weekend dostępne były: Pils, Ale, Pszenica i Ciemne Miodowe.
                No i niestety, ale zastrzeżenia do sesrowanych piw mam dość poważne:
                Pils - zapach siarki/siarkowodoru był tak intensywny, że całkowinie zdominował wszelkie inne doznania.
                Pszenica - tutaj smakowo i zapachowo chyba wypadło najlepiej, ale baaardzo zmętnionie
                Ale - łagodny, bez wyrazu, słaba goryczka. po ociepleniu lekko wyczuwalne masło
                Miodowego nie próbowałem.
                Jeżeli chodzi o jedzenie, to naprawdę OK, może pod względem ilościowym mogłoby być więcej, obsługa życzliwa.
                Sam budynek Warzelni wygląda zacnie, można usiąść na zewnątrz na kilku kondygnacjach, przyjemny widok na Wyspę Młyńską.

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9729

                  Czy ktoś wie na świeżo, czy te piwa jednak "na miejscu" są warzone?
                  Będę opodal za dwa miesiące i planowanie wieczorów czas zacząć... . Z góry dzięki.

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    Ostatnio były, z resztą sezon letni się skończył więc powinny być miejscowe (poza miodowym które zawsze jest Fortuną). Sam nie wiem czy w tym przypadku to dla Ciebie dobra wiadomość...

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9729

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Sam nie wiem czy w tym przypadku to dla Ciebie dobra wiadomość...
                      To fakt, ale twardym trza być... Najwyżej wpadnę na smaczną gąskę i tyle.

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9729

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                        Najwyżej wpadnę na smaczną gąskę i tyle.
                        Słowo ciałem się stało .
                        W minionym tygodniu odwiedziłem RWP na krótko.
                        Znowu byłem pierwszym gościem, wrzuciłem na szybko carpaccio z nieżywej gąski (niezłe, ale ser - "gotowe" wiórki - psuł wrażenie) i pobrałem piwa na wynos. Piwa do wypicia, choć do krajowej ekstraklasy droga ciągle daleka.
                        Na plus - ładnie pachniało w środku, tak... browarowo. Na minus, podobnie, jak poprzednio, także i tym razem krzątali się tajemniczy "fachowcy" - albo tam się codziennie coś kiepści, albo ja przynoszę pecha... .

                        Comment

                        • beerek62
                          Senior
                          • 04-2010
                          • 1036

                          Odwiedziłem to miejsce dzisiaj tuż po 12. W lokalu poza mną trzy osoby. W butelkach Pils Wenecki, Miodowe Ciemne, Koźlak Bydgoski i Kasztelan z Bydgoszczy /ale/. Nie próbowałem, kupiłem na wynos. Na kranach była chyba jeszcze pszenica. Cena za butelki 8-10 zł za 330 ml. Dla kolekcjonerów pustki - nie można kupić szkła, nie ma podstawek ani etykiet. Próbowałem drążyć temat, ale bardzo sztywny i oschły pan barman odpowiedział - nie ma, bo nie ma.
                          Dopiero teraz zauważyłem, że na wszystkich czterech butelkach w rubryce "należy spożyć przed" zupełna pustka.
                          Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                          Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                          Comment

                          • beerek62
                            Senior
                            • 04-2010
                            • 1036

                            Zakupione piwa wypite /nie wszystkie/. Nie opisuję w odpowiednich działach, bo się nie znam Pils wenecki poszedł do zlewu - paskudztwo przeokropne . Nie dało się przełknąć, smakowało jakimiś chemikaliami.
                            Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                            Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                            Comment

                            • telek
                              PremiumUżytkownik
                              • 05-2011
                              • 526

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie dało się przełknąć, smakowało jakimiś chemikaliami.
                              Czyli standard

                              Comment

                              • pukko
                                Member
                                • 08-2010
                                • 33

                                Fakt, Warzelnia robi chałę. Jeśli już się tam znajdę, to zawsze pytam czy pszeniczne nie jest kwaśne, kiedyś uwarzyli coś takiego, co nadawało się do kanału, a oni podawali to ludziom.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎